Skocz do zawartości

Jakie kolumny 4 ohm z potężnym basem do 2000 zł


krzysztof3434

Recommended Posts

Witam

Mam pokój ok 28 m2, słucham muzyki techno, dance, hip hop, elektroniczną. Posiadam wzmacniacz Luxman LV-117 oraz CD Luxman D-117.

Wcześniej używałem kolumn Canton ergo RC-L, poprzednie Canton ergo SC-L, byłem z nich zadowolony. Szukam kolumn koniecznie 4 ohm, w cenie do max 2000 zł używane, nie muszą być jakościowo jak R-CL lecz tym razem chciałbym coś tańszego, coś może z większym głośnikiem niskotonowym, zastanawiałem się nad STX GRAVITON 900.. tak wiem.. ale moc mają podobno :)

Może koledzy podeślecie coś z potężnym basem ? Obecnie słucham muzyki na kolumienkach B&W DM320, pięknie grają ale szukam czegoś większego i 4 ohm. 

Moje kolejne pytanie.. Zawsze chciałem mieć w pokoju duży Subwoofer :)  Moje pytanie brzmi ? Jak mogę podłączyć Subwoofer aktywny do wzmacniacza Luxman LV-117 który wyjścia na suba niema ?

Pozdrawiam Was :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman LV-117, lubi kolumny 4 ohm, przy 4 ohm generuje 250 W, schodzi bez problemu do 2 ohm generując wtedy 300 W - to są dane producenta. 

Postanowiłem szukać kolumn 4 ohm aby w pełni wykorzystać moc, potencjał tego wzmacniacza. Jeżeli będzie taka potrzeba to oczywiście zakupię inny mocniejszy wzmacniacz.

Propozycję kolumn które mi podsyłacie biorę na poważanie pod uwagę, jak coś zakupię to oczywiście poinformuję o tym.

Dziękuje wam ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że początkujący jestem i nigdy nie miałem do czynienia z końcówką mocy.. czy końcówkę mocy mogę podłączyć pod mój wzmacniacz luxman ? o co chodzi z końcówką mocy ?

Końcówka mocy ma np 100 W na kanał, czyli rozumiem że moc ze wzmacniacza np 100 W + moc z końcówki = mam 200 W ? :))

Przepraszam lecz laik ze mnie. Czy końcówka mocy musi być tej samej firmy co wzmacniacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Luxman LV-117, lubi kolumny 4 ohm, przy 4 ohm generuje 250 W, .... Jeżeli będzie taka potrzeba to oczywiście zakupię inny mocniejszy wzmacniacz...


Wiesz to mnie zmyliło trochę
Nie nie jest tak , pre-amp to taka jednostka sterująca, do niej przypina się wszelkiego rodzaju źródła a dopiero ona steruje głośnością końcówki mocy.
Nie wiem jaki duży masz pokój i jak bardzo głośno słuchasz muzyki ale uwierz że nie dasz rady w pełni wykorzystać możliwości. Ja mam w domu Roksan K3 wzmacniacz i kolumny Monitor Audio Silver10, niby one też są 4ohm a wzm generuje 200w na kanał przy 4ohm. Max jaki udało mi się zrobić to volume na połowę i już było bardzo głośno. Fakt mocniejsze wzmacniacze nie mają problemu z kolumnami aby je ożywić ale czasem warto przystosować i jakość czy ilość ważne w dźwięku. 4czy2czy8ohm to nie ma aż tak znaczenia, co z tego że będzie bardzo głośno jeśli to będzie tylko chaos a nie muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof3434

Masz bardzo fajny wzmacniacz. Spokojnie wysteruje większość kolumn. W Twoim budżecie rozejrzyj się za Dali 18. To jedna z najwyższych serii Dali. Nie jest to tania budżetówka. Bas schodzi bardzo nisko.

Możesz wziąć na odsłuch od @Pumpurek. Dogadaj warunki wypożyczenia.

Powinny się sprawdzić w tych gatunkach co słuchasz, zmieścisz się w budżecie. Nie wiem tylko czy nie będą trochę za duże i czy basu nie będzie za dużo lub czy nie będzie dudnić. Najlepiej pogadaj ze sprzedającym. Waga 1 szt to 36 kg. 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-18-komis-audio-myslenice-8375706519

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam trochę o tych kolumnach koledzy. Przed zakupem na pewno odsłucham pojadę ze swoim wzmacniaczem. Coś się wybierze na pewno.

Jak robiłem impreze w domu na kolumnach Canton ergo RC-L to na wzmaku podgłosiłem max 1/3 mocy i grało pięknie pamiętam, szklanki chodziły, każdy był w szoku że tak to napierdala :). pokój mam ok 28 m2.  Czy przewody 2 x 2.5 czysta polska miedź wystarczą ? czy może coś grubszego, lepszego kupić ? Jest sens zmieniać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Szukasz i kolumn i wzamcniacza i zaznaczasz cały czas MOC. To może końcówkę mocy ???

A po co? Skoro wzmak schodzi na papierze do 250 W / 4 ohm (a to Luxman, więcej raczej rzeczowo wskazuje) i do tego kolumny mają duże woofery, to po co końcówka mocy? 

Przy takich cyfrach, to będzie koledze rwało ściany z tynkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Skoro wzmak schodzi na papierze do 250 W / 4 ohm (a to Luxman, więcej raczej rzeczowo wskazuje) i do tego kolumny mają duże woofery, to po co końcówka mocy? 
Przy takich cyfrach, to będzie koledze rwało ściany z tynkiem.
To ja wiem ale sam kolega coś wspomniał o ewentualnej zmianie na mocniejszy.
Myślałem iż to widać do czego tyczy się moja wypowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...