Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT 990 PRO (250 ohm) + DAC


Recommended Posts

Hej,

zaopatrzyłem się w nowe słuchawki Beyerdynamic DT 990 PRO (250 ohm)  i jestem wstępnie zadowolony :), ale szukam jeszcze DAC'a do nich. W tej chwili posiadam: 

ale nie brzmią one na nich tak jak myślałem i jak miałem nadzieję przy Creative trochę kują mnie w uszy, a Q1 tak jak by miał za mało powera, no i zacząłem drążyć temat ale każdy poleca co innego znalazłem takie opcje:

  1. NuPrime DAC-9H
  2. Cambridge Audio DACMAGIC PLUS
  3. Atoll HD100 (HD-100)
  4. SMSL M500 
  5. SMSL M7
  6. SMSL M6 BLACK 32BIT/384KHZ USB ASYNCHRONOUS DAC DECODER
  7. SMSL M3 BLACK
  8. Linear - chrome
  9. Aurium
  10. Deckard
  11. DAC 215

Więc jak widać po tej liście każdy sklep poleca swoje zabawki aja jestem zmieszany ponieważ nie wiem co wybrać :) zresztą internet też poleca cały  zakres urządzeń łącznie z zabawkami zDROPA:

i teraz pytanie co jest optymalnym wyborem finansowo i jakościowo bo szukam takiego złotego środka i nie wiem czy jestem gotowy wydać tyle co najdroższy sprzęt z listy, z racji pandmicznej mam też ograniczoną możliwość odsłuchów więc chciał bym się zdać to forum. Co do budżetu to sam nie wiem jaki :) rozważę wszystkie opcje.

Co chciałbym żeby było:

  • wyjście na dwie pary słuchawek było by super ale nie jest to coś czego brak zdyskwalifikuje wybór.
  • wyjście na głośniki było by plusem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby budżet ograniczał Cie do SMSL M3 to w niego bym celował. Tylko trzeba koniecznie podłączyć do niego zasilanie oprócz kable USB do komputera. Przy droższych klockach może być pewnie lepiej. Ale niekoniecznie i nie ze wszystkim. Urządzenia typowo mobilne bym chyba odpuścił do tych słuchawek, na podstawie tego co napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

Gdyby budżet ograniczał Cie do SMSL M3 to w niego bym celował. Tylko trzeba koniecznie podłączyć do niego zasilanie oprócz kable USB do komputera. Przy droższych klockach może być pewnie lepiej. Ale niekoniecznie i nie ze wszystkim. Urządzenia typowo mobilne bym chyba odpuścił do tych słuchawek, na podstawie tego co napisałeś.

Raczej nie będę z biurka ruszał go więc nie ma problemu z dodatkowym zasilaniem co do budżetu to nie chce na siłę go zwiększać :) I zapomniałem dodać, że nie jestem zamknięty na tą listę :)

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MobyDick napisał:

Nie chodziło mi o to że potrzeba do niego jakiś super zasilacz, tylko że błędem jest używanie go podpiętego tylko do portu USB komputera. Ma 2 gniazda i to sygnałowe często nie daje rady zasilić go samo, przy głośniejszym słuchaniu.

ok:) dziękuję bardzo wezmę pod uwagę :)

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Janusz Duryn napisał:

W wielu wątkach o DT990 PRO polecany jest AUNE T1, lampami można sobie modulować brzmienie. 

Miałem go na uwadze ale nigdy nie miałem wzmacniacza lampowego i sam nie wiem jak on brzmi itp :) chyba po prostu się trochę bałem nieznanego :), a tak poważnie myślałem o tym:

aune-t1s-silver

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Też nie słyszałem tego Aune, wybrałem dłuższą drogę poszedłem w tranzystory. I powiem Ci, że nie jest łatwo znaleźć dobrą synergie z tymi słuchawkami. Tego T1 dało by się pewnie gdzieś wypożyczyć. Samego DAC lampowego miałem, ale zawsze wzmacniacze słuchawkowe to były tranzystory i trudno coś mi na ten temat powiedzieć. 

w ostateczności biorę też pod uwagę kupienie np 3-4 testowanie przez kilka dni i zwrot w razie czegoś,  tak w ramch odsłuchu słyszałem że niektóre sklepy oferują taką opcję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

No to pora testować, w przyszłości postaraj się do nich o czarne pady. Dłużej wytrzymują, lepsza kontrola basu i wygląd też zyskuje. Nie znam tych sprzętów z twojej propozycji. U mnie grają z Nu Force DAC-80 + MEIER AUDIO CORDA CLASSIC. 

Czarne pady? A o Nu Force DAC-80 też czytałem sporo dobrych rzeczy ale to drogi sprzęt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 25.04.2020 o 21:17, MobyDick napisał:

Gdyby budżet ograniczał Cie do SMSL M3 to w niego bym celował. Tylko trzeba koniecznie podłączyć do niego zasilanie oprócz kable USB do komputera. Przy droższych klockach może być pewnie lepiej. Ale niekoniecznie i nie ze wszystkim. Urządzenia typowo mobilne bym chyba odpuścił do tych słuchawek, na podstawie tego co napisałeś.

Witam, również szukam wzmacniacza do dt 990 pro 250 ohm. Mam interface focusrite scarlett 3gen, który zasila spokojnie słuchawki 200ohm i tu moje pytanie- Czy warto wydawać 440 złoty na smsl m3, czy lepiej zostać przy scarlet solo 3gen? Czy smsl m3 zasili w dostatecznym stopniu te 250ohm słuchawki tak aby dało się cokolwiek zmiksować? Ogólnie słuchawki brzmią dobrze z tym interfacem(200ohm) ale nie wiem właśnie czy brak tych 50 ohmów zabiera bardzo dużo jakości ze słyszalnego w słuchawkach dżwięku. A może FX-AUDIO DAC-X6 DAC USB? Na prawdę im więcej czytam na ten temat tym bardziej boli mnie głowa. Proszę o pomoc 😅 (jak na razie miksuję/czyszczę tylko wokale oraz innego rodzaju opowiadanki jak i rejestruje wokale na rode nt1a razem z tym focusrite scarlett solo 3gen nagrywam na słuchawkach zamkniętych(32ohm, ale to nieważne), dt990 posiadam aby na nich mixować i stąd te moje pytania odnośnie tych ohmów wszystkich i tego jaki sprzęt pomoże mi lepiej to robić. Zdaję sobie sprawę że może w złym iejscu to pisze ale jestem tu nowy i potrzebuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie

Edytowano przez sebix333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

fx audio x6 pierwsza wersja  posiadam od lat dwoch. teraz mozna kupic wer  mkII . na lepszum przetworniku bodajze . info dla tych co go maja na celowniku - odkrecamy obudowe ,i przestawiamy zworki najblizej wyj słuchawkowego, zwieksza sie moc na słuchawki o chyba plus 3 decybele. info nr 2 - x6 -tka ma wymienny opamp sztuk -jeden. fabryczny to bb opa 2604 , u mnie  jest obecnie lme48860 . Dzwiek  jest o wiele lepszy z wyjsc rca niz z wyj słuchawkowego . juz miałem go sprzedac ale z ciekawosci podłaczyłem pod wzmak lampowy  z ruskimi nosami , i byłem BARDZO zaskoczony in plus jakoscia dzwieku na słuchawkach  oczywiscie . x6 podłaczony do tranzystorów , gra bardzo rzetelnym , w miare  szczegółowym dzwiekiem ,  lecz  ustepuje dozszym dakom  jak  np asus one  , ale jesli porównamy cene ..........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...