Skocz do zawartości

Kino 5.1 salon 40m2


matgor23

Recommended Posts

Cześć, szukam czegoś do salonu 40m2, przewody rozciągnięte w ścianach, 3 z przodu, 2 delikatnie za kanapą. Doradźcie jakiś fajny amplituner i osobno głośniki. Do wydania na całość mam około 2000-2500, może być delikatna używka.

Na co zwracać uwagę przy amplitunerze? DOLBY TrueHD wystarczy do takich celów jeśli chodzi o dźwięk ? Głównie będę oglądał filmy z Netflixa itd, dekoder z TV satelitarną oraz konsola.

Myślałem o Denonie AVR-X550BT, mam go do kupienia poniżej 1000zl. Dobry wybór? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 550BT zły wybór ponieważ jest za słaby. Masz za duże pomieszczenie aby taki Denon coś Nagłośnił. 2500zł to Onkyo 696, Denon 2600H kosztują.
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-heco-aurora-zestaw-5-0-CID99-IDEnIV1.html
Fajny zestaw na Twój metraż ale bez suba
Niestety w KD sub robi ogromną robotę.
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-roth-oli-zestaw-5-1-glosniki-CID99-IDAONVs.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BaliGdynia napisał:

Denon 550BT zły wybór ponieważ jest za słaby. Masz za duże pomieszczenie aby taki Denon coś Nagłośnił. 2500zł to Onkyo 696, Denon 2600H kosztują.
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-heco-aurora-zestaw-5-0-CID99-IDEnIV1.html
Fajny zestaw na Twój metraż ale bez suba
Niestety w KD sub robi ogromną robotę.
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-roth-oli-zestaw-5-1-glosniki-CID99-IDAONVs.html

Za słaby? Myślałem 2500 wydać za całość. 

Co do pytania o Dolby TrueHD dobrze mówiłem? Jeśli chodzi o audio przy 5.1 to będzie wystarczające? Amplituner jest w stanie też coś delikatnie wycisnąć ze stereo na 5.1 prawda? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500 zł na amplituner i zestaw 5.1 (sub musi być jeśli to ma być kino domowe a nie "kino", tym bardziej na takim metrażu) do nagłośnienia 40m2? Nie ma szans.
Jak nie chcesz za miesiąc pluć sobie w brodę to lepiej poczekaj, odłóż więcej środków, weź na raty coś adekwatnego do Twojego metrażu.
 

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stolarz napisał:

2500 zł na amplituner i zestaw 5.1 (sub musi być jeśli to ma być kino domowe a nie "kino", tym bardziej na takim metrażu) do nagłośnienia 40m2? Nie ma szans.
Jak nie chcesz za miesiąc pluć sobie w brodę to lepiej poczekaj, odłóż więcej środków, weź na raty coś adekwatnego do Twojego metrażu.
 

Ok kupię w takim razie teraz jakiś amplituner i będę zbierał na głośniki albo wezmę na raty tak jak mówisz, tylko powiedzcie na co zwracać uwagę przy szukaniu (jaka moc, jakie Dolby itd) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaby? Myślałem 2500 wydać za całość. 
Co do pytania o Dolby TrueHD dobrze mówiłem? Jeśli chodzi o audio przy 5.1 to będzie wystarczające? Amplituner jest w stanie też coś delikatnie wycisnąć ze stereo na 5.1 prawda? 
Kolumny czy map AV kupujesz pod metraż pomieszczenia. Ten Denon 550BT jest za słaby. Tak 5.1 max to DTS HD MA. Większość płyt BL w Polsce są wydawane w tym kodeku.
40m2
Subwofer 2500-3500 tyś
Kolumny minimum set 5.0 od 4tyś wzwyż
Amp AV tak od 2800zł
Należy jeszcze pamiętać o przewodach.
Oczywiście można iść drogą "jak najtaniej" ale za chwilę będzie się to zmieniać, bo cos nie gra, bo za cicho, bo nie ma kodeka video czy audio.
Ok kupię w takim razie teraz jakiś amplituner i będę zbierał na głośniki albo wezmę na raty tak jak mówisz, tylko powiedzcie na co zwracać uwagę przy szukaniu (jaka moc, jakie Dolby itd) 
Ile chcesz głośników czy 5 czy 7 na podłodze, czy chcesz mieć lepszy efekt w kinie czyli Dolby Atos to głośniki sufitowe. Jak tv czy masz 4k Dolby Vision.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BaliGdynia napisał:


Subwofer 2500-3500 tyś

 

Bez jaj. Za taką kasę można kupić sub, który zagra już bardzo dobrze w stereo. Ja rozumiem, że wielu kolegów kieruję się własnym życiowym doświadczeniem ale ja ze swojego doświadczenia wiem, że dla przeciętnego zjadacza netfilxa zestaw amp plus kolumny za ok 4000 i sub za 1000 - 1500 PLN zgara dla niego dobrze. Jeśli nie szukamy zestawu do delektowania się muzyka a jedynie do oglądania filmów w streamingu i spotify do kotleta to uważam, że w podanym przeze mnie budżecie można znaleźć coś co spełni oczekiwania większości oglądaczy netfilxa. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Kolumny czy map AV kupujesz pod metraż pomieszczenia. Ten Denon 550BT jest za słaby. Tak 5.1 max to DTS HD MA. Większość płyt BL w Polsce są wydawane w tym kodeku.
40m2
Subwofer 2500-3500 tyś
Kolumny minimum set 5.0 od 4tyś wzwyż
Amp AV tak od 2800zł
Należy jeszcze pamiętać o przewodach.
Oczywiście można iść drogą "jak najtaniej" ale za chwilę będzie się to zmieniać, bo cos nie gra, bo za cicho, bo nie ma kodeka video czy audio.
Ile chcesz głośników czy 5 czy 7 na podłodze, czy chcesz mieć lepszy efekt w kinie czyli Dolby Atos to głośniki sufitowe. Jak tv czy masz 4k Dolby Vision.

5 głośników, nie mam możliwości na głośniki sufitowe bo nie mam przewodów, TV będę kupował, prawdopodobnie będzie już 4k DV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BaliGdynia napisał:

@seba3002 40m2 nic więcej nie piszę emoji6.png

 

 

 

No ok. Ale do 40m2 taka Yamaha 685 wystarczy spokojnie. Do tego taga 606 wspomagana subem i do netflixa zestaw wystarczający spokojnie. Oczywiście, że fajnie jest mieć 2 suby (chociaż ja za takimi rozwiązaniami nie przepadam, to wiem że wielbiciele efektów filmowych są tym zachwyceni) ale operując minimalnym budżetem też można coś zbudować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy secie 5.1 To i ma i nie ma znaczenia czy Dolby Atmos czy Dolby Vision Amp AV, wszytkie urządzenia po HDMI możesz bezpośrednio do TV połączyć a z niego Optykiem lub HDMI ARC na Amp AV.
Ja bym szukał jakiś modeli zeszłorocznych lub dwuletnich nawet. Denon 3300h/3400h, Onkyo 696 jest o tyle dobre bo ma wyjście "pre-out" które może się przydać w przyszłości aby rozbudować elementy KD.
Onkyo 686 lub coś z RZ serii ale od 800, Marantz 5013/12.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Przy secie 5.1 To i ma i nie ma znaczenia czy Dolby Atmos czy Dolby Vision Amp AV, wszytkie urządzenia po HDMI możesz bezpośrednio do TV połączyć a z niego Optykiem lub HDMI ARC na Amp AV.
Ja bym szukał jakiś modeli zeszłorocznych lub dwuletnich nawet. Denon 3300h/3400h, Onkyo 696 jest o tyle dobre bo ma wyjście "pre-out" które może się przydać w przyszłości aby rozbudować elementy KD.
Onkyo 686 lub coś z RZ serii ale od 800, Marantz 5013/12.

Atmos tylko jeśli miałbym więcej niż 5 głośników? A denon x2300?

 

Moc tego x550 o którym pisałem wyżej jest za słaba jeśli będę słuchał na dużej głośności czy po prostu jest słabo z dźwiękiem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim pomieszczeniu dadzą rade Hec Victa 702. Mało ludzi je poleca bo ich nie zna. ale to mocne duże kolumny. albo wspomniane w innym poście Magnat 1002. ale do obydwu trzeba dobrać lepszy amplituner: Yamaha 685 albo Onkyo 696.

Oczywiście zestaw z subem. Z czasem do 40 metrów pomyślał bym tylko o drugim subie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matgor23 napisał:

Są sporo tańsze od tej Yamahy i Onkyo

i teraz zastanów się przez chwilę, dlaczego

4 godziny temu, matgor23 napisał:

też niby polecają

znajdą się pewnie i tacy, co będą polecać AVR-X550BT

Albo chcesz mieć dźwięk, albo usatysfakcjonować tylko oko, że "coś" tam stoi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matgor23 napisał:

A co powiecie o Pioneer VSX-933 albo 934? Są sporo tańsze od tej Yamahy i Onkyo a też niby polecają. Ktoś z Was taki ma lub słyszał? 

Szukając tutaj oszczędności sprawdziłbym raczej poprzedni model Onkyo - 686. Też będzie tańszy sporo od 696 i Yamahy 685, a zagra tak samo (co prawda nie ma pre-outów - choć podejrzewam i tak byś ich nie wykorzystywał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Konrad Kulwicki napisał:

Szukając tutaj oszczędności sprawdziłbym raczej poprzedni model Onkyo - 686. Też będzie tańszy sporo od 696 i Yamahy 685, a zagra tak samo (co prawda nie ma pre-outów - choć podejrzewam i tak byś ich nie wykorzystywał).

Zagra tak samo jak 696? A wcześniejszy model Yamahy? Może tu też poszukam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te Pioneery to półka niżej. Niesyety Pioneer namieszał nieco na rynku.

Dawniej była seria VSX 8xx, 9xx i 11xx

seria 11 została zastąpiona obecnie LX3xx

A model VSX9xx sztucznie podniesiony do wartości Yamahy 685 i Onkyo 696. Ale to model niższy.

696 / 685 i LX 304 to modele konkurencyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Markcox napisał:

i teraz zastanów się przez chwilę, dlaczego

znajdą się pewnie i tacy, co będą polecać AVR-X550BT

Albo chcesz mieć dźwięk, albo usatysfakcjonować tylko oko, że "coś" tam stoi.

Domyślam się, że może być słabiej, ale czy aż taka przepaść? Nie potrzebuje 15 wejść hdmi, wyjść na gramofony, na drugie stresy, preouty i inne cuda. Chcę fajny AMP na 5.1 do oglądania filmów z bardzo fajnym dźwiękiem przestrzennym i czasem odpalaniem muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że może być słabiej, ale czy aż taka przepaść? Nie potrzebuje 15 wejść hdmi, wyjść na gramofony, na drugie stresy, preouty i inne cuda. Chcę fajny AMP na 5.1 do oglądania filmów z bardzo fajnym dźwiękiem przestrzennym i czasem odpalaniem muzyki
Ale 550bt nie jest takim urządzeniem. Kup w tej cenie używkę starszą która lepiej zagra. Liczba wejść HDMI nie ma nic do znaczenia tylko co w środku jest, ile mocy przedewszytkim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
27 minut temu, BaliGdynia napisał:
38 minut temu, matgor23 napisał:
Domyślam się, że może być słabiej, ale czy aż taka przepaść? Nie potrzebuje 15 wejść hdmi, wyjść na gramofony, na drugie stresy, preouty i inne cuda. Chcę fajny AMP na 5.1 do oglądania filmów z bardzo fajnym dźwiękiem przestrzennym i czasem odpalaniem muzyki

Ale 550bt nie jest takim urządzeniem. Kup w tej cenie używkę starszą która lepiej zagra. Liczba wejść HDMI nie ma nic do znaczenia tylko co w środku jest, ile mocy przedewszytkim.

Szukam tylko doradźcie jakie konkretnie modele, tej Yamahy 685 i onkyo 696 nie znajduje na razie uzywanej

 

Jeszcze spytam o jeden model jeśli mogę, co sądzicie o Yamaha RX-V767 i Onkyo TX-NR676? 

Edytowano przez matgor23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, matgor23 napisał:

ale czy aż taka przepaść?

to już jest obiektywna ocena każdego z nas. Oczywiście przepaścią bym tego nie nazwał. Po prostu wskazałem Ci, że ta różnica w cenie z czegoś się bierze - tu już Piotr rozjaśnił, z czego.

30 minut temu, matgor23 napisał:

tej Yamahy 685 i onkyo 696 nie znajduje na razie uzywanej

to są tegoroczne modele, więc raczej ciężko będzie o używki tych modeli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Markcox napisał:

to już jest obiektywna ocena każdego z nas. Oczywiście przepaścią bym tego nie nazwał. Po prostu wskazałem Ci, że ta różnica w cenie z czegoś się bierze - tu już Piotr rozjaśnił, z czego.

to są tegoroczne modele, więc raczej ciężko będzie o używki tych modeli. 

Jasne, możesz coś jeszcze powiedzieć na temat tych dwóch modeli które napisałem przed chwilą wyżej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...