Skocz do zawartości

Telewizor + Kino Domowe


Szymon Surlejewski

Recommended Posts

Witam!

W najbliższym czasie będę potrzebował nowego sprzętu jak w tytule tematu. Zastanawiam się nad kupnem telewizora 65 cali i chciałbym dołożyć do tego jakieś sensowne nagłośnienie. Sprzęt będzie głównie używany do oglądania TV, Netflixa + grania na konsoli. Chciałbym się zamknąć w całości w około 10 tyś złotych (chyba, że będzie sens to mogę co nie co dołożyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety nie mamy w ofercie TV ale znajomy sprzedaje telewizory i od lat powtarza, że warto wziąć pod uwagę Sony z Android TV ale tutaj cena będzie pewnie znacznie wyższa niż konkurencyjny samsung czy LG. 
Jesli chodzi o nagłośnienie to napisz jakiej wielkości masz pomieszczenie i czy chciałbyś pełne kino domowe 5.1 czy może wystarczy Ci system stereo + subwoofer. Napisz także jakie brzmienie preferujesz . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety nie mamy w ofercie TV ale znajomy sprzedaje telewizory i od lat powtarza, że warto wziąć pod uwagę Sony z Android TV ale tutaj cena będzie pewnie znacznie wyższa niż konkurencyjny samsung czy LG. 
Jesli chodzi o nagłośnienie to napisz jakiej wielkości masz pomieszczenie i czy chciałbyś pełne kino domowe 5.1 czy może wystarczy Ci system stereo + subwoofer. Napisz także jakie brzmienie preferujesz . 

Pomieszczenie nie jest za duże ma około 35m2. Nad kwestią audio się w ogóle nie znam, proponowano mi zakup dwóch kolumn z amplitunerem + subwoofer, nie wiem czy to będzie dobry ruch, dlatego zwróciłem się o pomoc tutaj :D Jak patrzę na telewizory to rozsądne 65 cali od Sony kosztuje około 5-6 tyś zł. Czyli zostaje mi około 4 tyś zł na nagłośnienie. Byłbyś wstanie mi zaproponować KD 5.1 oraz system stereo + subwoofer, a także wymienić +/- tych zestawów. Z góry bardzo dziękuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli funkcje sieciowe będą z telewizora to wystarczy prosty solidnie wykonany amplituner stereo od porządnego producenta

https://sklep.rms.pl/cambridge-audio-topaz-sr20-amplituner-stereo

Do tego kolumny podłogowe, skoro idziesz w subwoofer to nie muszą mieć dużo basu, bo to będzie tylko przeszkadzać subowi

https://sklep.rms.pl/melodika-bl30-mk3-bl30mk3-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2-szt 

I do tego coś z subwoofery do stereo - np z szybką membraną 10 cali żeby muzyka się nie wlokła na basie

https://sklep.rms.pl/triangle-tales-340-subwoofer-o-mocy-200w-rms-z-membrana-typu-sandwich-25cm-10-cali 

 

Jeśli chodzi o odtwarzanie płyt CD - na Twoim miejscu postawiłbym blu-ray Sony z wyjściem cyfrowym koaksjalnym, które wepniesz do amplitunera. Uzyskasz lepszą jakość dźwięku niż z najtańszych CD w cenie 1000zł i oszczędzisz pieniądze. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

No to wybór jest

Onkyo 8390 + ich CD + Monitor Audio Bronze 6

Yamaha RN 803 + CDS 300 + Heco Aurora 700 / Melodika BL 40 MKIII

Nie wiem czy faktycznie sub będzie Ci wówczas potrzebny.

Bo za suba do stereo dasz 2k: SVS SB 1000 albo REL 1003 wówczas wybór amplitunera będzie się opierał o niższe modele.

Zrobię jak tak mówisz. Odpuszczę sobie suba na rzecz lepszego amplitunera. Mój wybór padł na Yamahę RN 803, tylko teraz moje pytanie brzmi, które kolumny lepiej wybrać? bo w przyszłości mam zamiar dokupić sobie sub do zestawu i oczywiście jakie odpowiednie kable dobrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy faktycznie sub będzie Ci wówczas potrzebny.

Piotrek , jesteś bliżej klientów audio , czy możesz mi wyjaśnić skąd ostatnio się bierze takie parcie na suby w stereo . Czytam już kolejną na tym forum prośbę o radę w doborze systemu i autor pytania pisze , że bierze pod uwagę kolumny + sub. Jeszcze jak to są monitory, to mogę jakoś zrozumieć , choć też niekoniecznie ,bo w małych kubaturach się sprawdzą bez suba a do większych pomieszczeń są podłogówki . Jakaś moda, czy ktoś promuje takie takie rozwiązanie / stereo z subwooferem/ ?    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

skąd ostatnio się bierze takie parcie na suby w stereo

Pytanie w punkt.  Przecież solidny wzmak + solidne podłogówki potrafią spokojnie zaspokoić większość powierzchni, o których mowa w zapytaniach o stereo (żeby nie powiedzieć, że są w stanie je "roznieść"). Z osobistych doświadczeń śmiem twierdzić, że stawiając stereo, (a już na pewno w budżecie o który pyta autor tematu), o sub'ie nawet nie przyszło by mi do głowy pomyśleć.

Pomijam już szczegół, że im większa liczba kolumn, tym większe problemy z ustawieniem i wysterowaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon Surlejewski napisał:

Zrobię jak tak mówisz. Odpuszczę sobie suba na rzecz lepszego amplitunera. Mój wybór padł na Yamahę RN 803, tylko teraz moje pytanie brzmi, które kolumny lepiej wybrać? bo w przyszłości mam zamiar dokupić sobie sub do zestawu i oczywiście jakie odpowiednie kable dobrać?

Wybór lepszego amplitunera to dobra droga, może okazać się że suba wcale nie będziesz potrzebował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Piotrek , jesteś bliżej klientów audio , czy możesz mi wyjaśnić skąd ostatnio się bierze takie parcie na suby w stereo . Czytam już kolejną na tym forum prośbę o radę w doborze systemu i autor pytania pisze , że bierze pod uwagę kolumny + sub. Jeszcze jak to są monitory, to mogę jakoś zrozumieć , choć też niekoniecznie ,bo w małych kubaturach się sprawdzą bez suba a do większych pomieszczeń są podłogówki . Jakaś moda, czy ktoś promuje takie takie rozwiązanie / stereo z subwooferem/ ?    

Moim zdaniem a jest to jak mówisz na porządku dziennym teraz jest to spowodowane większą integracją miedzy ludzką. Znajomy znajomego ma taki system i ma suba. I tak rozsiewa się plotka. Nigdzie w gazetkach oczywiscie klienci tego nie czytają. Więc myślę że jest to kwestia właśnie przekazywania sobie mylnych informacji i poleceń.

8 godzin temu, Szymon Surlejewski napisał:

Zrobię jak tak mówisz. Odpuszczę sobie suba na rzecz lepszego amplitunera. Mój wybór padł na Yamahę RN 803, tylko teraz moje pytanie brzmi, które kolumny lepiej wybrać? bo w przyszłości mam zamiar dokupić sobie sub do zestawu i oczywiście jakie odpowiednie kable dobrać?

Jak pisałem

Heco 700, Melodika BL40MKIII, Dali Oberon 7. może Polk S55, / 60. Basu Ci nie braknie,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Keleris napisał:

to wszędzie jest wbijane młotkiem że sub obowiązkowo do kina domowego,

I tak jest , tylko kino domowe to zestaw min. 5 kolumn + subwoofer odpowiednio rozmieszczonych w pomieszczeniu. Wszelkie inne wariacje typu fronty + centralny , 5 kolumn bez suba , centralny + surroundy to wolna inwencja, nie mająca nic wspólnego z K.D. Jak chcesz 2.1 , czyli de facto stereo, to przy odpowiednim doborze kolumn jest on całkowicie zbędny. Powiem , więcej raz , że dobry sub kosztuje , a dwa ustawienie go w systemie stereo nie jest łatwą sprawą. Ja od trzech tygodni walczę z optymalnym pod względem dźwięku ustawieniem dwóch kolumn , a jak by mi doszło jeszcze pozycjonowanie suba to bym się załamał :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

 to przy odpowiednim doborze kolumn jest on całkowicie zbędny. Powiem , więcej raz , że dobry sub kosztuje 

Taką samą odpowiedź dostałem po konsultacji telefonicznej. Audio nigdy mnie nie interesowało, zawsze miałem sprzęt co by coś tam pierdziało, a że w końcu będę miał swój salon to zacząłem czytać forum - dział kino domowe i doszedłem do wniosku że sub musi być obowiązkowo, teraz jestem oświecony ale jeszcze bez odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...