Skocz do zawartości

Przewody głośnikowe i rozjaśnienie brzmienia


sapfico

Recommended Posts

Witam,

Mam konkretne pytanie. Mam zestaw NAD C356BEE i kolumny Castle Knight 5. Obecnie używam przewodów głośnikowych Chord Clearway i ogólnie zestaw gra bardzo dobrze. Z drugiej strony kolumny Castle grają dość ciepło, ze stonowaną górą, NAD też nie gra zbytnio wyraźną górą i wyższą średnicą więc w całej kompozycji brakuje mi trochę wysokich tonów i wyższej średnicy. Jeśli chodzi o bas jest go zdecydowanie dużo i w zupełności wystarczająco. 

I teraz pytanie, czy przy takim zestawieniu zmiana kabli głośnikowych z Clearway na inne może bardziej wyeksponować górę i średnicę? Oczywiście chodzi też o to aby nie pogorszyć pozostałych walorów dźwiękowych, w tym basu. Czy w ogóle taka zabawa ma sens, czy na poziomie tego sprzętu warto coś zmieniać czy odpuścić sobie? 

Z góry dzięki za odpowiedzi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablami cudów nie zrobisz, masz zestaw o konkretnej charakterystyce. Ale jeśli miałbym coś konkretnego zaproponować, to spróbowałbym Tellurium Q Blue Speaker. Zapraszam do wypożyczenia i testów. Natomiast pewnie na przyszłość warto pomyśleć o innym, lepszym wzmacniaczu. Świetnie w takiej konfiguracji sprawdzi się Cambridge Audio CXA61 lub wyższy CXA81, może Audiolab 6000A.

Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...