Skocz do zawartości

Kino domowe - salonowe. Zmiana ustawienia na frontowej ścianie.


Stolarz

Recommended Posts

Zwracam się z prośbą do forumowiczów (co dwie/dwanaście głów to nie jedna) o pomoc/podsunięcie pomysłów odnośnie zmiany ustawienia na frontowej ścianie.

Cel: Odzyskanie miejsca do poprawnego ustawienia kolumn frontowych (tak jak to natura nakazuje czyli w kierunku miejsca odsłuchowego).
Możliwości: Podniesienie TV, centralny pod TV na osobnej półeczce, wymiana szafki rtv na mniejszą (i wtedy ustawianie kolumn frontowych w stronę odsłuchu w momencie oglądania filmów itp.), co jeszcze?
Potencjalne problemy: brak miejsca na amplituner i kolumnę centralną na mniejszej szafce rtv (zakładając symetryczne ustawienie szafki względem TV).

W ostateczności biorę pod uwagę wymianę frontów na monitory i wtedy powieszenie ich na ścianie na uchwytach z regulacją (ale chciałbym tego uniknąć ze względu na to iż naprawdę (tak, poważnie) dobrze słucha mi się muzyki na tych podłogowych frontach biorąc pod uwagę możliwości amplitunera). No chyba, że będą na tyle dobre monitory w kontekście słuchania muzyki (porównywalne z posiadanymi podłogówkami ale też nie w nie wiadomo jakiej cenie).

Aktualna sytuacja jak na zdjęciu. Wymuszona ścianą balkonową po prawej (drzwi otwierają się do wewnątrz co utrudnią sytuację). A po lewej stolik już nie do ruszenia (przesunięty do granic możliwości). Szafka RTV ma 160cm szerokości.

Czy coś tu jest do ugrania czy muszę się przemęczyć kilka lat do zmiany mieszkania na większe gdzie będzie zdecydowanie więcej miejsca i osobny salon?

P.S. Zapomniałem dodać coś istotnego. WAŻ. Ewentualne monitory muszą być białe a szafka RTV najlepiej podobna do obecnej (biała + elementy drewna) :|

wrtrtgdrfgd3r3r.png

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten stolik RTV, o ile dobrze pamiętam podobne były (są w euro)
https://www.olx.pl/oferta/stolik-rtv-szklany-CID628-IDED5Mq.html
Ja podobny kupiłem, na dolną półkę dajesz Amp AV, na środkowa resztę zabawek a na górną centralny głośnik i TV możesz praktycznie nie ruszać. Jedynie jakiś pędzel lub listwę aby schować kable.
Suba przy szafce postaw a frontu rozrzedza jeszcze, a czy mają być skierowane do Ciebie czy prostopadłe to już od Ciebie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci nie pasuje w obecnej konfiguracji. Jest takie stare przysłowie "lepsze jest wrogiem dobrego". Mi np marzą się monitorki firmy Gato 🙂. Ale przede wszystkim ich cena trochę mnie przeraża. Po drugie - nie pasowałyby do centralnego firmy dali. A po trzecie i chyba najważniejsze, w zabawie w audio raz rozpoczęte gonienie królika nigdy może się nie skończyć. I co najgorsze jeśli nie jest się prezesem dużej spółki, to może też niekorzystnie odbić się na naszych finansach i stosunkach z drugą połówka 😉. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to mi brakuje po prostu miejsca na skręcenie frontów w stronę centrum uwagi. Nie mogę tego zrobić gdyż zostałbym razem z kolumnami wystawiony na balkon :D
Jak napisałem, rozważam wymianę frontów na monitory które zagrają na odpowiednim poziomie w muzyce (mają oczywiście na uwadze to, że będą podłączone do amplitunera) i centralnego siłą rzeczy w takim wypadku. Ograniczeniem jest niestety to, ze musi to być kolo biały. Coś jak Monitor Audio 100 albo Heco Aurora 100.
W takim przypadku obejdzie się bez wymiany szafki rtv.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je ruszył delikatnie o kilka cm od szawki, tak żeby można je było lekko skręcić. Może żona nic nie zauważy 😉. A wymiana frontów będzie wiązała się z wymianą centralnego. A potem wymiana kolumn z wymianą amplitunera. A potem może wzmacniacz, żeby polepszyć stereo. A potem może streamer, żeby było jeszcze lepiej. I tak w kółko 🤪. I zamiast fajnych wakacji wszystkie oszczędności pójdą w audio 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na monitory tej samej firmy to raczej skok w bok aniżeli do przodu. Ja mam taką propozycję: włącz swój ulubiony film, ulubiony utwór lub płytę i zastanów się czy czegoś Ci brakuje. Jeśli brakuje to czy ta zmiana warta jest dodatkowych kosztów. I jakie koszty jesteś gotów ponieść. A jeśli granie Twojego zestawu Cię nie męczy (a to moim zdaniem przy zestawach budżetowych takich jak mój czy Twój jest chyba najważniejsze) to zmiany nie są jakoś wyjątkowo zasadne 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany nie są podyktowane brzmieniem (tu jest wszystko ok) tylko miejscem o które mi truje tyłek WAŻ 😆
No i aktualnie sub stoi tak blisko balkonu, że
dostaje od drzwi jak są otwierane.
Dlatego chyba najrozsądniej byłoby zamienić podłogówki na monitory tej samej serii i koniec tematu.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Stolarz napisał:

Zmiany nie są podyktowane brzmieniem (tu jest wszystko ok) tylko miejscem o które mi truje tyłek WAŻ 😆
No i aktualnie sub stoi tak blisko balkonu, że
dostaje od drzwi jak są otwierane.
Dlatego chyba najrozsądniej byłoby zamienić podłogówki na monitory tej samej serii i koniec tematu.

Daj rzut całego pokoju z wymiarami i meblami, może zrobimy jakąś rewolucję, która wszystkich zadowoli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...