Skocz do zawartości

Kino domowe - salonowe. Zmiana ustawienia na frontowej ścianie.


Stolarz

Recommended Posts

Pierwsze pytanie: Czy zdarzyło Ci się ustawić kolumny tak, jak to sobie wymyśliłeś i czy był efekt wow? Wyraźny?

Bo jeśli tak, to porozmawiaj rzeczowo z żoną i powiedz, dlaczego chciałbyś zmienić i pokaż jej, o co chodzi i poproś, aby oceniła, czy rzeczywiście jest lepiej, czy tylko Ci się wydaje.

Pytam, żeby się nie okazało, że próbujesz zmienić ustawienie kolumn, bo nie pasuje Ci tak naprawdę coś innego.

A jeśli myślisz o monitorach, to może jednak kolumny naścienne? Moja żona nie chciała się zgodzić na kolumny podłogowe, kazała mi zgłębić temat i powiedziała, że jest za tym, żeby było dobrze, ale kolumny podłogowe zajmą dużo miejsca, będą przeszkadzać i dzieci mogą je zniszczyć albo przewrócić.

Wybór padł na Monitor Audio Soundframe, a w nich jest głośnik niskotonowy i dwudrożny moduł IDC (średnie i wysokie tony), który można właśnie obrócić w kierunku miejsca odsłuchu.

A przy okazji to nie miała nic przeciwko potrojeniu budżetu na lepszy sprzęt.

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na tym się skończy, że jednak zostanę przy tym co mam. Udało mi się przy obecnym układzie lekko skręcić fronty.
Ewentualnie zmienię szafkę rtv na mniejszą o 20cm i to mi już pozwoli fronty skręcić bez problemu już całkiem w stronę centrum wszechświata.
Wszystko zależy od dzisiejszej rozmowy z WAŻem :D

Wczoraj wieczorem ustawiłem dla testu fronty zgodnie ze sztuką i różnica była słyszalna. Głównie w wysokich tonach ale to zapewne z powodu skierowania ich w stronę uszu. No i potwierdza się to co u innych osób, że z biegiem czasu więcej słucham muzyki niż oglądam filmów ;>

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO GO to porażka, jeżeli chodzi i o audio i o video ;) i nie tylko na PS4 - ten typ po prostu tak ma. Wydawałoby się, że taka "marka", ale pod kątem obrazu i dźwięku nie ma w ogóle polotu choćby do takiego Netflix'a. Ja właśnie wchodzę z ciekawości w Amazon Prime Video, ale jeszcze biblioteki nie przeglądałem.

A źródła: Netflix, HBO GO, Amazon, Apple TV i ich wypożyczalnia, no i oczywiście płyty BR/UHD, ew. pliki (jeżeli ktoś preferuje).

Czasem w TV, na kanałach premium też potrafi coś polecieć ;)  

ps. u mnie też ścieżka podąża zdecydowanie bardziej w stronę filmów, niż muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio podszedł klimat kina skandynawskiego (filmy, seriale), których kilka ciekawych w ostatnich latach można było przerobić właśnie na tych platformach (HBO, Netflix). 

Ale prawdą jest, że i tak jakością audio/video do nośnika BR/UHD, czy nawet torrentów, nie mają podejścia (z wiadomych względów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markcox, a rzuć jakieś tytuły tych skandynawskich filmów. Ja kilka lat temu trafiłem na serie thrillerów o policjantach z departamentu q. Bardzo fajny klimat, bardzo fajni aktorzy. Jeżeli ktoś lubi tego typu rzeczy to gorąco polecam. A z netflixa jeśli ktoś lubi sensacje typu "john wick", Jason Bourne czy Mission Impossible to warto rzucić okiem na Tylera Rake'a. Ot, takie lekkie kino ale sprawnie zrobione. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pułapce, Fortitude, Most nad Sundem, Jordskot, Las, Obywatel roku. Tak na szybko z bani. I oczywiście faworyt, od którego zaczął się mój romans z kinem skandynawskim, czyli trylogia Millenium.

Odnośnie kina akcji dostępnego na Netflix, to właśnie wpadł mi z przypadku taki ranking ;) 

https://moviesroom.pl/publicystyka/rankingi/najlepsze-filmy-akcji-netflix-ranking-top-10-filmow-akcji/?fbclid=IwAR1boZ_jbagktHtIYR_dwrsP2_vsxgnWMHDxlj6z1VkckAZeZyHfZdZ9EjA

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obywatela roku to oglądałem już kilka lat temu 🙂. Świetny film. Niedawno wyszedl nawet amerykański rimejk, co prawda słabszy ale też strawny. Przypomniał mi się jeszcze taki bodaj szwedzki horror "pozwól mi wejść". Też bardzo fajny klimat. No i jeszcze raz polecam trylogię (a może to były cztery filmy 🙄) o departamencie q. 

Odnośnie zestawienia netflixa. Moim zdaniem większość z tych propozycji to bardzo zacne pozycje w swojej kategorii. No i w dzisiejszej dobie może lepsze niż mroczne, sksndynawskie kino spod znaku Millennium 😉

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, film ma swoje lata, ale był bardzo dobry, stąd tytuł zapadł mi w pamięć. Pozycja warta zobaczenia, jeżeli ktoś chce jakiejś odskoczni od tego amerykańskiego "shitu". "Pozwól mi wejść" też widziałem ;) 

Kolejne: Wallander, Ruchome piaski. Jeszcze jeden, nie skandynawski, a brytyjski, ale polecam bardzo na odmóżdżenie: After Life. Dla mnie zajebista produkcja.

A żeby nie było całkowicie offtop - do tych skandynawskich produkcji namówiła mnie moja ładniejsza połowa (w nawiązaniu do przewijającego się w temacie WAŻ ;))

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skandynawskich produkcji przypomniała mi się jeszcze taka czarna komedia z Dorocińskim, ktora w klimacie ma coś z obywatela roku "małżeńskie porachunki". No i oczywiście nieco starsze "Jabłka Adama". Niestety na seriale nie mam ostatnio czasu a samych filmów, które mam zamiar obejrzeć już się trochę uzbierało. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból. Im więcej siedzenia w domu, tym lista zamiast się skracać to ciągle rośnie o nowe pozycje. Ale jak tylko znajdziesz czas na jakiś serial, to w pierwszej kolejności polecam ten brytyjski After Life. Krótki, 6 odcinków. Trochę komedii, trochę dramatu, ogląda się lekko i szybko się go łyka. Żonie będzie się spodobał, a i sam nie powinieneś się nudzić ;) 

Od kilku dni pojawił się drugi sezon, ale jeszcze nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Markcox napisał:

W pułapce, Fortitude, Most nad Sundem, Jordskot, Las, Obywatel roku. Tak na szybko z bani. I oczywiście faworyt, od którego zaczął się mój romans z kinem skandynawskim, czyli trylogia Millenium.

Odnośnie kina akcji dostępnego na Netflix, to właśnie wpadł mi z przypadku taki ranking ;) 

https://moviesroom.pl/publicystyka/rankingi/najlepsze-filmy-akcji-netflix-ranking-top-10-filmow-akcji/?fbclid=IwAR1boZ_jbagktHtIYR_dwrsP2_vsxgnWMHDxlj6z1VkckAZeZyHfZdZ9EjA

 

https://www.filmweb.pl/film/Stulatek%2C+który+wyskoczył+przez+okno+i+zniknął-2013-666735

https://www.filmweb.pl/film/Heavy+Trip-2018-792376

https://www.filmweb.pl/film/Polowanie-2012-640318

To tak ode mnie :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...