Skocz do zawartości

Zestaw z B&W 607


HEMIkr

Recommended Posts

Panie i Panowie,

Na wstępie chciałbym się serdecznie przywitać ze społecznością, jako, że jest to mój pierwszy post na forum Audio. Mam nadzieję, że moja raczkująca przygoda z sprzętem audio będzie owocna :). Póki o jestem noobem, ale staram się szybko nadrabiać.

Teraz do konkretów:
Jestem na etapie rozglądania się za biurowym (pokój w domu do pracy) zestawem muzycznym. Na wstępie określę swoje oczekiwania względem wymarzonego zestawu. Szczególnie zależy mi na wygodzie korzystania - konkretnie mam na myśli korzystanie z usług typu Tidal HiFi (za pośrednictwem kabla lub AirPlay2).

Zestaw który chciałbym skompletować miałby składać się z głośników B&W 607 oraz słuchawek. Wstępnie rozważałem słuchawki B&W P9s lub Beyerdynamic Amiron, jednak są to tylko wstępne pomysły.

Do tego niezbędne komponenty umożliwiające odsłuch na odpowiednim poziomie (ale niestety ze względu na mój początkujący poziom wiedzy nie jestem w stanie stwierdzić czego w zasadzie potrzebuje - poza zintegrowanym wzmacniaczem stereo (?) z AirPlay). 

 

Budżet którym dysponuje jest dość elastyczny, ale pierwotnie zakładałem, że na każdy element zestawu (zakładając 3 części: głośniki, wzmacniacz i słuchawki) miałby kosztować 2-2.5 tyś zł. 

Zwracam się z prośbą o poradę i przewodnictwo, bo świat audio Hi-Fi jest zaskakująco złożony :D 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Aby zaproponować konkretne rozwiązania, podaj proszę trochę więcej informacji. Przede wszystkim jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie brzmienie preferujesz, jak duży jest pokój odsłuchowy, czy głośniki postawisz na biurku blisko słuchacza (będą pracowały jako monitory bliskiego pola?), czy zależy Ci na odizolowaniu się podczas używania słuchawek od otoczenia, czy słuchawki będziesz używał tylko w domu, czy także poza domem (to ważna informacja, gdyż jeśli przede wszystkim w domu, to lepiej poszukać trochę większych, ale wygodniejszych modeli). Temat Tidal - możemy zaproponować wzmacniacz z funkcjonalnością sieciową, ale może pracujesz na komputerze i możesz komputer wykorzystać jako cyfrowy odtwarzacz Tidal, wtedy tylko pozostaje odpowiedni przetwornik, napisz proszę.

Czekam na szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 dzięki za odpowiedź. Spieszę z udzieleniem odpowiedzi:

- Muzyka klasyczna/instrumentalna w 70%. Reszta to klasyczny rock typu Rolling Stones. 

- Preferuje brzmienie "muzykalne", neutralne. 

- pokój 15 mkw, głośniki w odległości ok 1-2m od słuchacza. 

- Zestaw ma być przeznaczony tylko i wyłącznie do domu - podczas pracy poza domem będą używane bezprzewodowe Sony z ANC. W związku z tym w przypadku nowych słuchawek nie zależy mi na izolacji od otoczenia. 

- Tidal - zależy i właśnie na możliwości uniezależnienia się od komputera i zarządzania odtwarzaniem muzyki np. poprzez telefon. Przynajmniej w formie docelowej, bo póki co jestem skłonny iść na ewentualne tymczasowe kompromisy.

 

Znalazłem produkt Denon PMA-150H, który twierdzi, że ma wszystko w jednym, ale cena jest poza budżetem. 

PS. Tak jak napisałem - biorę pod uwagę rozbudowę zestawu w rzutach. W takim przypadku na pierwszy ogień idą słuchawki i sprzęt, natomiast głośniki czekają na swoją kolej.

Pozdrawiam

Edytowano przez HEMIkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam, mam bardzo podobne warunki i oczekiwania do HEMIkr. Byłem dzisiaj na odsłuchu tych głośników z Bluesound Powernode i brzmienie było zachwycające w porównaniu do mojego starego Marantza mrc503 - dźwięk naturalny,  selektywny,  dobry środek pasma - super. Niestety Powernode nie ma ani tunera  ani cd, ale ma fajne funkcję Wifi. Czy jest jakiś zamiennik,  który mógłby zastąpić Bluesound w cenie do 4000 zł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W aplikacji Bluesounda masz do wyboru radio internetowe, w którym wybór stacji będzie ogromny. Czy to Ci by nie wystarczyło?

Lub:

Niewiele gorszym rozwiązaniem, byłaby Yamaha RN803. Miałbyś wspomniane radio FM/DAB/Internetowe. Lecz byłby to nieco inny przekaż a niż w przypadku Bluesounda.

Może warto umówić się na ponowną prezentację w celu weryfikacji?

 

Pozdrawiamy, Tophifi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

W aplikacji Bluesounda masz do wyboru radio internetowe, w którym wybór stacji będzie ogromny. Czy to Ci by nie wystarczyło?

Lub:

Niewiele gorszym rozwiązaniem, byłaby Yamaha RN803. Miałbyś wspomniane radio FM/DAB/Internetowe. Lecz byłby to nieco inny przekaż a niż w przypadku Bluesounda.

Może warto umówić się na ponowną prezentację w celu weryfikacji?

 

Pozdrawiamy, Tophifi!

Najlepiej byłoby właśnie umówienie się na kolejny odsłuch, ale czasami czuć taką presję sprzedawcy, że już wybrał dla Ciebie to co najlepsze (Bluesound) i nie chce rozmawiać już o niczym więcej. A tak w sprawie Yamahy: czy YAMAHA R-N602D jest porównywalna brzmieniowo z 803? Czy zastanawianie się nad Yamaha MCR-N870D byłoby w tym towarzystwie profanacją? 

Czyli obecnie są do rozważenia:

  1. Magnat MR780 + streamer
  2.  Yamaha RN803D
  3. YAMAHA R-N602D + CD-S300

A co myślicie o innych firmach tj. Pioneer, Marantz np.:

  • MARANTZ NR1200
  • Marantz Melody X M-CR612
  • Pioneer NC-50DAB

Muszę jeszcze dopisać, że mój doradca z TopHIFI, mówił mi żebym nie pchał się już w rozwiązania japońskie takie jak Yamaha, Denon i Marantz, bo te systemy mają dużo słabsze brzmienie w środkowej części pasma - w przeciwieństwie do Bluesounda Powernode.

Edytowano przez Tobiasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tobiasz napisał:

Najlepiej byłoby właśnie umówienie się na kolejny odsłuch, ale czasami czuć taką presję sprzedawcy, że już wybrał dla Ciebie to co najlepsze (Bluesound) i nie chce rozmawiać już o niczym więcej. A tak w sprawie Yamahy: czy YAMAHA R-N602D jest porównywalna brzmieniowo z 803? Czy zastanawianie się nad Yamaha MCR-N870D byłoby w tym towarzystwie profanacją? 

Czyli obecnie są do rozważenia:

  1. Magnat MR780 + streamer
  2.  Yamaha RN803D
  3. YAMAHA R-N602D + CD-S300

A co myślicie o innych firmach tj. Pioneer, Marantz np.:

  • MARANTZ NR1200
  • Marantz Melody X M-CR612
  • Pioneer NC-50DAB

Muszę jeszcze dopisać, że mój doradca z TopHIFI, mówił mi żebym nie pchał się już w rozwiązania japońskie takie jak Yamaha, Denon i Marantz, bo te systemy mają dużo słabsze brzmienie w środkowej części pasma - w przeciwieństwie do Bluesounda Powernode.

Każdy sprzedający ma swoje upodobania :) -dlatego warto jest słuchać różnych produktów aby mieć pewność dopasowania pod własne preferencje.

Różnica w dźwięku pomiędzy modelami RN602 a RN803 jest zauważalna. Droższy model nie tylko ma więcej mocy, obsługę DAB-u czy system kalibracji YPAO, ale 

jest lepsza kontrola basu oraz więcej powietrza i separacji. 1000 zł jest w pełni uzasadnione.

Nie można tego porównać do modeli pokroju Pianocraft. To, inny segment urządzeń, które będą brzmieć dużo słabiej.

Zapraszamy Cię na prezentację, sam się przekonasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tobiasz napisał:

Muszę jeszcze dopisać, że mój doradca z TopHIFI, mówił mi żebym nie pchał się już w rozwiązania japońskie takie jak Yamaha, Denon i Marantz, bo te systemy mają dużo słabsze brzmienie w środkowej części pasma - w przeciwieństwie do Bluesounda Powernode.

Takie podejście do sprawy się chwali bez owijania w bawełnę uczciwy sprzedawca. Osobiście nie polecam marki Yamaha do tych kolumn ponieważ w dłuższej perspektywie takie połączenie może być męczące.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Takie podejście do sprawy się chwali bez owijania w bawełnę uczciwy sprzedawca. Osobiście nie polecam marki Yamaha do tych kolumn ponieważ w dłuższej perspektywie takie połączenie może być męczące.

Żałuje, że nie było czasu albo chęci i nie zaprezentowano mi jakiejś Yamahy do porównania. Podejrzewam, że opinia sprzedawcy była uzasadniona. Abym lepiej mógł się przygotować do następnego spotkania proszę o propozycje sprzętu. 

23 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Każdy sprzedający ma swoje upodobania :) -dlatego warto jest słuchać różnych produktów aby mieć pewność dopasowania pod własne preferencje.

Różnica w dźwięku pomiędzy modelami RN602 a RN803 jest zauważalna. Droższy model nie tylko ma więcej mocy, obsługę DAB-u czy system kalibracji YPAO, ale 

jest lepsza kontrola basu oraz więcej powietrza i separacji. 1000 zł jest w pełni uzasadnione.

Nie można tego porównać do modeli pokroju Pianocraft. To, inny segment urządzeń, które będą brzmieć dużo słabiej.

Zapraszamy Cię na prezentację, sam się przekonasz :)

A co konkretnie mógłbym sprawdzić, czego posłuchać żeby było porównywalne do Bluesounda? Chyba, że zasadnym by było dokupienie do niego jakiegoś CD, albo wykorzystanie starego Maratza 503, ale to jest chyba trochę zbyt prowizoryczne rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound ma swoją charakterystykę, której nie znajdziemy w innym sprzęcie, spośród naszej oferty. Można by się pokusić, o produkty marki NAD, bo przecież te marki mają ze sobą wiele wspólnego, ale modele C338 czy C368 brzmią inaczej, nie są tak zarysowane i ich przekaz jest dość neutralny. Powernode koncentruje się na większym basie i spokojnej górze pasma, przypomina odtwarzacz sieciowy NODE 2i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Bluesound ma swoją charakterystykę, której nie znajdziemy w innym sprzęcie, spośród naszej oferty. Można by się pokusić, o produkty marki NAD, bo przecież te marki mają ze sobą wiele wspólnego, ale modele C338 czy C368 brzmią inaczej, nie są tak zarysowane i ich przekaz jest dość neutralny. Powernode koncentruje się na większym basie i spokojnej górze pasma, przypomina odtwarzacz sieciowy NODE 2i.

Rozumiem, ale do NOD 2 potrzebny jest jeszcze amplituner. Do czego można podłączyć NOD2 żeby uzyskać fajny efekt? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tobiasz napisał:

Żałuje, że nie było czasu albo chęci i nie zaprezentowano mi jakiejś Yamahy do porównania. Podejrzewam, że opinia sprzedawcy była uzasadniona. Abym lepiej mógł się przygotować do następnego spotkania proszę o propozycje sprzętu.

Czy przewidujesz robić odsłuchy w Top Hi-Fi pytam ponieważ te kolumny tylko tam są dostępne?

Z mniejszych wzmacniaczy o podobnym stylu grania do tego co słuchałeś masz Argon Audio SA1 i dokupujesz odtwarzacz Audio Pro Link 1.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2020 o 16:39, lysyrafal napisał:

Czy przewidujesz robić odsłuchy w Top Hi-Fi pytam ponieważ te kolumny tylko tam są dostępne?

Z mniejszych wzmacniaczy o podobnym stylu grania do tego co słuchałeś masz Argon Audio SA1 i dokupujesz odtwarzacz Audio Pro Link 1.

 

Prawdopodobnie odwiedzę jeszcze raz TOP HiFi ale do konkurencji też zajrzę. Tylko że w Kielcach Top HIFi jest chyba najbardziej przekonywujące. Czyli co do Yamahy i Magnata doszedł jeszcze Argon. Aww ktoś jeszcze coś poleci? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 31.12.2020 o 10:27, Tobiasz napisał:

Najlepiej byłoby właśnie umówienie się na kolejny odsłuch, ale czasami czuć taką presję sprzedawcy, że już wybrał dla Ciebie to co najlepsze (Bluesound) i nie chce rozmawiać już o niczym więcej. A tak w sprawie Yamahy: czy YAMAHA R-N602D jest porównywalna brzmieniowo z 803? Czy zastanawianie się nad Yamaha MCR-N870D byłoby w tym towarzystwie profanacją? 

Czyli obecnie są do rozważenia:

  1. Magnat MR780 + streamer
  2.  Yamaha RN803D
  3. YAMAHA R-N602D + CD-S300

A co myślicie o innych firmach tj. Pioneer, Marantz np.:

  • MARANTZ NR1200
  • Marantz Melody X M-CR612
  • Pioneer NC-50DAB

Muszę jeszcze dopisać, że mój doradca z TopHIFI, mówił mi żebym nie pchał się już w rozwiązania japońskie takie jak Yamaha, Denon i Marantz, bo te systemy mają dużo słabsze brzmienie w środkowej części pasma - w przeciwieństwie do Bluesounda Powernode.

Moim zdaniem Marantz 612 , Pioneer są wyraźnie gorsze od pozostałych. NR1200 nie wyraźnie ale też.

803 w stosunku do 602 gra znacznie lepiej.

Z kolei MR 780 gra porównywalną klasą do 803. Może nawet deczko wyżej. Gra jednak inaczej. Cieplej. Melodyjniej, ale nie tak rozdzielczo.

Wszystko zalezy od zestawu z kolumnami. Ja stawiam do Bowersów jednak Magnata. TopHiFi sam kiedyś pisał że do Bowersa nie poleca Yamah.

Więc zacznij testy od Magnata

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchach proponowanych przez Was urządzeń. Nie udało się tylko posłuchać Magnata MR780. Każdy amplituner lub minizestaw podłączałem do swoich starych kolumn B&W 685. Wasze rady dotyczące tego, że sprzętu koniecznie trzeba posłuchać i samodzielnie ocenić, były jak najbardziej słuszne - jestem zadowolony, że nie zdecydowałem się na zakup przez Internet, bo proces zakup - zwrot towaru mógłby chyba trwać w nieskończoność. Oczywiście wszystkie moje oceny i porównania są czysto subiektywne i kupiłem, taki zestaw, który w moim odczuciu najlepiej zagrał. Po kilku dniach przemyśleń doszedłem do porozumienia z samym sobą i dokonałem zakupu. Wybór padł na Bluesoud'a PowerNode 2i i kolumny B&W 606 S2 Anniversary. 

Dnia 31.12.2020 o 14:24, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Każdy sprzedający ma swoje upodobania :) -dlatego warto jest słuchać różnych produktów aby mieć pewność dopasowania pod własne preferencje.

Różnica w dźwięku pomiędzy modelami RN602 a RN803 jest zauważalna. Droższy model nie tylko ma więcej mocy, obsługę DAB-u czy system kalibracji YPAO, ale 

jest lepsza kontrola basu oraz więcej powietrza i separacji. 1000 zł jest w pełni uzasadnione.

Nie można tego porównać do modeli pokroju Pianocraft. To, inny segment urządzeń, które będą brzmieć dużo słabiej.

Zapraszamy Cię na prezentację, sam się przekonasz :)

Decydujące porównanie to byłą właśnie Yamaha RN 803 z PowerNode 2i. Po podłączeniu do moich starych kolumn okazało się, że Yamaha zapewnia odczuwalnie gorszą scenę i szczegółowość dźwięku. Po podłączeniu Bluesound'a w kolumny wstąpił jakby nowy duch - scena uległą znacznemu wypełnieniu, brzmienie było selektywne, żywe, nieprzytłumione, bas przyjemny, ale wyraźny i niedominujący brzmienia całego zestawu. Powernode brzmieniowo jest mniej "metaliczny" od Yamahy, ale bardzo szczegółowy - słuchając dobrze znanych mi nagrań odkrywałem niuanse, o których istnieniu nie miałem wcześniej pojęcia. 

 

Dnia 31.12.2020 o 14:28, lysyrafal napisał:

Takie podejście do sprawy się chwali bez owijania w bawełnę uczciwy sprzedawca. Osobiście nie polecam marki Yamaha do tych kolumn ponieważ w dłuższej perspektywie takie połączenie może być męczące.

I ja też mam takie odczucia :)

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeżeli jeszcze nie zadecydowałeś na wybór urządzeń, to oczywiście zapraszamy Cię do naszego salonu w Kielcach, gdyż pod względem stażu i doświadczenia nie ma sobie równych :):):)

Właścicielem salonu w Kielcach, jest człowiek, który słucha świetnej muzyki, który zajmuje się produkcją, ma własne studio nagrań i kawał dobrego słuchu. Nie od razu uwierzyłem, że proponowany przez niego Bluesound będzie dla mnie najlepszy, ale okazało się że jednak nie miał konkurencji przynajmniej w tej kategorii cenowej. Tak jak pisałęm wcześniej w moje B&W658 wstąpiło nowe życie po podłączeniu do nich tego streamera. Jednak okazało się, że połączenie z kolumnami B&W 606 S2 jest jeszcze bardziej oszałamiające, więc pewnie pod wpływem bardziej moich emocji niż rozsądku, również i one dołączyły do mojego zestawu. Na ostatecznym odłuchu byłą obecna również moje żona, która wcześniej twerdziłą, że nie widzi żadnych różnic pomiędzy brzmieniami. W przypadku tego zestawienia, te różnice zauważyła :) Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jack Frost napisał:

@Tobiasz

Pytam z ciekawości bo jeśli słuchałeś głównie po BT to podejrzewam, że będziesz jeszcze bardziej zadowolony gdy posłuchasz czegoś mniej skompresowanego. Mam u siebie 606 i grają przyjemnie.

Do odsłuchu korzystałem z Wifi i aplikacji MusicCast oraz BlueOS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tobiasz napisał:

Byłem na odsłuchach proponowanych przez Was urządzeń. Nie udało się tylko posłuchać Magnata MR780. Każdy amplituner lub minizestaw podłączałem do swoich starych kolumn B&W 685. Wasze rady dotyczące tego, że sprzętu koniecznie trzeba posłuchać i samodzielnie ocenić, były jak najbardziej słuszne - jestem zadowolony, że nie zdecydowałem się na zakup przez Internet, bo proces zakup - zwrot towaru mógłby chyba trwać w nieskończoność. Oczywiście wszystkie moje oceny i porównania są czysto subiektywne i kupiłem, taki zestaw, który w moim odczuciu najlepiej zagrał. Po kilku dniach przemyśleń doszedłem do porozumienia z samym sobą i dokonałem zakupu. Wybór padł na Bluesoud'a PowerNode 2i i kolumny B&W 606 S2 Anniversary. 

Decydujące porównanie to byłą właśnie Yamaha RN 803 z PowerNode 2i. Po podłączeniu do moich starych kolumn okazało się, że Yamaha zapewnia odczuwalnie gorszą scenę i szczegółowość dźwięku. Po podłączeniu Bluesound'a w kolumny wstąpił jakby nowy duch - scena uległą znacznemu wypełnieniu, brzmienie było selektywne, żywe, nieprzytłumione, bas przyjemny, ale wyraźny i niedominujący brzmienia całego zestawu. Powernode brzmieniowo jest mniej "metaliczny" od Yamahy, ale bardzo szczegółowy - słuchając dobrze znanych mi nagrań odkrywałem niuanse, o których istnieniu nie miałem wcześniej pojęcia. 

 

I ja też mam takie odczucia :)

Właścicielem salonu w Kielcach, jest człowiek, który słucha świetnej muzyki, który zajmuje się produkcją, ma własne studio nagrań i kawał dobrego słuchu. Nie od razu uwierzyłem, że proponowany przez niego Bluesound będzie dla mnie najlepszy, ale okazało się że jednak nie miał konkurencji przynajmniej w tej kategorii cenowej. Tak jak pisałęm wcześniej w moje B&W658 wstąpiło nowe życie po podłączeniu do nich tego streamera. Jednak okazało się, że połączenie z kolumnami B&W 606 S2 jest jeszcze bardziej oszałamiające, więc pewnie pod wpływem bardziej moich emocji niż rozsądku, również i one dołączyły do mojego zestawu. Na ostatecznym odłuchu byłą obecna również moje żona, która wcześniej twerdziłą, że nie widzi żadnych różnic pomiędzy brzmieniami. W przypadku tego zestawienia, te różnice zauważyła :) Dzięki za pomoc!

Świetnie! Miło jest nam słyszeć, że udało się miło spędzić czas w salonie w profesjonalnym towarzystwie :) W każdym razie umocniłeś się w przekonaniu, że Bluesound robi dobre rzeczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zjechał te Bowersy od góry do dołu a to naprawdę bardzo przyjemnie grające monitory. Choć napewno nie dla miłośników masażu klaty basem. 

A tak przy okazji Amira i jego pomiarów: naciąłem się właśnie na DAC'a którym ten gość się zachwyca. Wszystkie te jittery, sinady, szumy i zniekształcenia w jego tabelkach na najlepszych możliwych poziomach. Top 10 ever. A owy DAC po wpięciu w ampa robi mi w słuchawkach beznamiętne, wręcz nienaturalnie brzmienie.  Nuda certyfikowana testem Amira. Po przepięciu kabelka we wbudowany DAC tego samego ampa, wraca radość z słuchania muzyki. Ten wbudowany DAC zajmuje w klasyfikacji Amira bardzo dalekie miejsce.  Tak, to pewnie moje przyzwyczajenie i osobiste preferencje. Ale jakie to ma znaczenie?. 

Szanuję gościa i robotę jaką robi, ale i tak na samym końcu liczy się mój aparat słuchu a nie jego oscyloskop ;). 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...