Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1, salon 31 m2 - do 5000 zł


kopik94

Recommended Posts

Cześć,

Prosiłbym o pomoc w wybraniu KD 5.1 do salonu połączonego z aneksem kuchennym o powierzchni ok. 31 m2. Maksymalna kwota jaką chciałbym przeznaczyć na zakup to 5000 zł (włącznie z dwoma standami na głośniki efektowe).

Proporcje użytkowania - 60% filmy, 40% muzyka.

Źródła - netflix, hbo go, dekoder TV, laptop, spotify, YT.

 

image.png.b175085a88da735ab43bc6c64769a35d.png

 

Wysokość pomieszczenia - 2,7m . Kable do głośników efektowych chciałbym umieścić pod podłogą i wpuścić bezpośrednio pod standy.

Z góry dziękuję za pomoc :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

To pytanie trafia się 4 razy w tygodniu. Nie widze aby Twoje pomieszczenie wymagało jakiegoś specjalnego innego zabiegu i doradzania.

A więc standard

Onkyo 696, Yamaha 685 , Denon X2600

+

Quadral 6500LE , Taga 606V3, Heco Victa 702, Polk T531

Sub Magnat 302A albo Heco Victa do kompletu do Heco.

I jest.

Pewne konfigurację pasują do siebie bardziej pewne mniej. Zobacz które odpowiadają Ci pdo kątem wizualnym czy też WAŻ i będzie doradzać i wyceniać :)

Zapraszam i pozdrawim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Piotr tak na prawdę wyczerpał temat. Takich problemów jest na forum setki i wystarczy niekiedy poczytać trochę aby wiedzieć jakie są opcje. Nie napisałeś na jakim brzmieniu Ci zależy, a to dosyć istotne, ponieważ każdy zestaw zagra inaczej. Opcje masz wymienione wyżej, a teraz tylko należy wybrać zestaw pod Twoje preferencje. 

Napisz do nas w sprawie dobrania zestawu i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawie:

Troszkę tańszy amplituner np : Onkyo 686 albo Yamaha RX-V485 

WILSON Raptor 7/1/Vokal - znalazłem w promocji za 2400 - 2500 w zależności jaki kolor

Sub Magnat 302A 

 

Czy taki zestaw ze słabszym ampli zagrałby lepiej niż te, które wymieniliście ?

Jeżeli chodzi o brzmienie to nie mam jasno sprecyzowanego, nie jestem audiofilem. Słucham głównie muzyki rockowej, trochę popu. Jeżeli chodzi o filmy to przede wszystkim akcji, fantasy - z żoną to wiadomo dramaty, komedie - co się nawinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że moim zdaniem odpowiednikiem tego onkyo jest raczej Yamaha 685. To onkyo to po prostu starszy model, dlatego może ceny są zbliżone. Kolega @Stolarz ma zdaje się kolumny, o które pytasz więc może on się wypowie. Zdaje się, że te raptory to tańszy odpowiednik dali zensorow. Jeśli się nie mylę, to z ww amplitunerami powinny zagrać ok. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mam ten zestaw kolumn (plus sub Wilson SUB-10). Białe wszystko bo na inne kobieta się nie zgodziła ;>
Grają z amplitunerem Denon AVR-1500h. Ja jestem zadowolony. W kinie super a i nawet stereo gra bardzo fajnie.

Tylko pamiętaj, że Ty masz inne ucho, inne pomieszczenie, inną akustykę :)

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję lepszy zestaw, oparty na wyraźnie lepszym szczególnie pod względem jakości dźwięku amplitunerze Onkyo TX-NR696 z Wilson Raptor 7 Set. To konfiguracja, która powinna Cię w pełni usatysfakcjonować tak pod względem wyposażenia, jak i jakości dzwięku. A cenę masz u nas w pakiecie bardzo atrakcyjną. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...