Skocz do zawartości

CA DACMagic 100 włączanie


Rabarbar

Recommended Posts

Czy istnieje sposób, by ustawić CA DACMagic 100 tak, by po odcięciu zasilania i ponownym podłączeniu był włączony? Standardowo po odcięciu i podłączeniu trzeba jeszcze wcisnąć na nim przycisk ON. Wiem, że jest opcja włączenia funkcji standby, ale wydaje mi się, że ona w tej kwestii niczego nie zmienia. Natknąłem się na podobny problem ale pozostał bez odpowiedzi. Link do konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z jakimś elektronikiem, choćby w serwisie RTV. Powiedz w czym rzecz. Może usunąć, czy raczej ominąć wyłącznik w tym urządzeniu i podłączyć zasilanie bezpośrednio.
Albo też zamieni wyłącznik na innego typu, mechaniczny. Ty będziesz decydował w jakim położeniu (włącz/wyłącz) go zostawisz. 
Chyba, że sam potrafisz to zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rabarbar przepraszam że w piszę w Twoim temacie ale szkoda  zakładać nowy temat skoro chodzi o te samo urządzenie. Moje pytanie czy warto dołożyć do zestawu Yamaha A-S 701 , Yamaha CD S 300 , TV  oraz Hama Digit 2100MSBT -   https://www.muziker.pl/hama-internet-radio-dit2100msbt-hybrid?gclid=CjwKCAjw4pT1BRBUEiwAm5QuR9RCgL3_Ds0bh6cp2kEEgOBP03Htac-Mrxh_ojwyO9heymMExclN9BoCp-kQAvD_BwE  w/w Dack Magic 100 ? Uzyskam zauważalną różnicę w dzwięku oczywiście na plus odtwarzając muzę z radia internetowego , TV ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja DACa bardziej chciałbym traktować jako urządzenie podłącz i zapomnij. Docelowo miałem go wrzucić do przewiewnej szafki i nigdy do niego nie zaglądać. Chyba zostawię go ciągle włączonego (w instrukcji pisują, że power consumption ~5W. Niedużo, szczególnie że jak nie gra to pewnie zużywa jeszcze mniej) ale to nie jest podejście które lubię. Rozważę również modyfikację w późniejszym czasie. Jeszcze mam jeden pomysł ale jest on... hmm, bardzo awangardowy. Gdybym go zrealizował to z pewnością się podzielę 🤪.

Edytowano przez Rabarbar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@1Ender z ciekawości - istnieje jakikolwiek pomiar tej świetności Nostromo, którego wszystkim polecasz, czy polecasz w sumie tylko dlatego, że "polskie"? Pytam z ciekawości, bez złośliwości. Jakkolwiek jednak mam wrażenie, że nie do końca wiesz co polecasz. Wybacz, jeżeli się mylę. I nie pisz tylko proszę "słuchałem, wiem co mówię". Nie Ty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam na stanie nostromo dac, brzmienie mi odpowiada i póki co nie szukam innego. CA Magic miałem, dobry, ale u mnie się nie sprawdził. Poza tym się zepsuł jeszcze na gwarancji, dostałem kompletnie nowy, który sprzedałem z niewielką stratą.

Sprawa dotyczyła automatycznego wyłączania się daca. U mnie tego nie ma. Jest hebel i nic się samo nie wyłącza. Pełen manual. 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...