Skocz do zawartości

Odcięcie 80Hz a tryb Pure Audio


jar09

Recommended Posts

W sumie nie potrzebujesz analizatora pasma. Podłącz telefon albo inne urządzenie do amplitunera. Włącz ton 120 Hz. Powinien być w całości grany przez kolumny. Potem schodź w dół o 5 Hz. Około 100 Hz zacznie się ruszać membrana w subwooferze, a około 60 Hz przestanie się ruszać membrana w kolumnie.

Przy 40 Hz będzie chodzić głównie tylko subwoofer.

Teraz włącz tryb Direct i powtórz sekwencję. Jeśli subwoofer się nie włączy, a kolumny będą cały czas pracować, to będziesz wiedział. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi 👍😀

2 minuty temu, Konrad Kulwicki napisał:

Red_fork napisał, jak powinno być :) i jak na 99% jest i w Twoim przypadku.

A yahoo111 opisał, jak możesz się o tym własnoręcznie przekonać :)

 

Próbowałem coś ale np.przy 40Hz słyszałem i suba i i dzwiek w kolumnie 😳 niewiem czy tak ma być. W Pure Audio grały tylko kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, yahoo111 napisał:

Filtr ma zbocze 12 albo 24 dB na oktawę. 40 Hz to moc 18 albo 250 razy mniejsza, ale ciągle jest. 

Ok Dzięki 👍

1 godzinę temu, Konrad Kulwicki napisał:

Red_fork napisał, jak powinno być :) i jak na 99% jest i w Twoim przypadku.

A yahoo111 opisał, jak możesz się o tym własnoręcznie przekonać :)

 

Próbowałem coś ale np.przy 40Hz słyszałem i suba i i dzwiek w kolumnie 😳 niewiem czy tak ma być. W Pure Audio grały tylko kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 40 Hz jeszcze coś może być słychać w kolumnach, zależnie od tego, jak ustawisz amplituner i korekcję niskich częstotliwości w nich. Jeśli kolumny ustawisz na Large, wtedy kalibracja podbije niskie tony w kolumnach przy niskim poziomie odsłuchu.

Jeśli chcesz wykorzystać subwoofer do niskich tonów, to przeprowadź ponownie kalibrację, ale ustaw fronty na małe. Wtedy kalibracja powinna prawidłowo zaaplikować crossover.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2020 o 00:37, yahoo111 napisał:

Jeśli chcesz wykorzystać subwoofer do niskich tonów, to przeprowadź ponownie kalibrację, ale ustaw fronty na małe. Wtedy kalibracja powinna prawidłowo zaaplikować crossover.

Co mają ustawienia "czegoś" przed kalibracją? ustawienia te zostaną zmienione po kalibracji nie ma to kompletnie żadnego znaczenia jedyna rzecz jaka będzie miała wpływ na kalibrację to ustawienie konfiguracji ilości głośników i czy jest sub czy go nie ma.

Pewnie cię złe zrozumiałem i chodzi Ci o to żeby zmienić je na małe PO kalibracji w onkyo / pioneer małe oznacza od 40hz-200hz, full bank oznacza duże to dla Ciebie informacja @jar09.

@jar09

Onkyo / Pioneer

Pure audio / direct(różnica względem pure możliwość regulacji głośności centralnego i sub) jedno i drugie wyłącza kalibrację. W tych trybach jeśli sygnał wejściowy jest 2.0 sub jest wyłączony.

W trybie stereo sub jest zawsze włączony, kalibracja może być włączona lub wyłączona dodatkowo mamy do dyspozycji EQ.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...