Skocz do zawartości

Problem hifiberry dac+ pro


Marcin.Es

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z uruchomieniem dźwięku na hifiberry dac+ pro połączone z raspberry pi 3b+, system to "volumio" korzystałem też na próbę z dedykowanego systemu hifiberry. Wszystko instaluje się świetnie, z listy wybieram dac hifiberry plus (probowałem różnych z tym samym skutkiem) i niby wszystko pięknie się zgrywa ale ni cholery dźwięku nie wydaje.... Już nie mam pomysłu co może być nie tak. Dodam jeszcze że gdy ustawie dzwięk przez "hdmi" czy "mini jack" to wszystko działa ale wiadomo z jaką jakością.... Proszę ludzie pomóżcie bo już Mnie szlag trafia! Może ktoś napotkał podobny problem? Przeszukiwałem info w sieci ale nic konkretnego nie trafiłem i postanowiłem zwrócić się tutaj o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam i przepraszam że tak długo nic nie odpowiedziałem w swoim temacie. 

Problemem okazała się sama malina, prawdopodobnie było coś głębiej pogrzebane w ustawieniach gdyż prąd po szynie gpio docierał ale nie podawała sygnału na hifiberry. Nie walczyłem z tym dalej i wymieniłem raspberry, po podłączeniu, wgraniu oprogramowania oraz wybraniu odpowiedniej karty dzwiękowej wszystko zaczęło hulać. Wcześniejsze wszelakie kombinacje, przeinstalowania systemów nic nie dawały, tak że problem leżał w samej malinie.

Temat do zamknięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...