Skocz do zawartości

Wzmacniacz do zestawu 2.1


DudasDudek

Recommended Posts

Dzień dobry,
Jestem dość świeży w tematyce audio, dlatego też szukam pomocy w znalezieniu wzmacniacza do zestawu stereo z subwooferem.

Źródłem mojego zestawu jest TV Samsung (Tidal, Netflix, YT) do którego podłaczony jest Cambridge DacMagic 100 przewodem optycznym.
Posiadam również subwoofer Velodyne CT-80 (mimo wieku, okazał się pozytywnym zaskoczeniem). Posiada on wejście liniowe i wyjście odfiltrowane poniżej 80Hz.
Obecnie, chcąc wykorzystać to odfiltrowanie (które spisuje się rewelacyjnie), bezpośrednio z DacMagic dźwięk idzie do subwoofera, a później do wzmacniacza.
Jest jeden DUŻY problem, w takim przypadku nie mam możliwości sterownia głośnością subwoofera.

Poszukuję zatem wzmacniacza, który posiada wyjście Pre Out i wejście Main In, by wykorzystać potencjał możliwości subwoofera.
Warunkiem koniecznym jest obsługa pilotem, więc w grę wchodzą tylko młodsze sprzęty. Budżet to maksymalnie 2000.
Lubię muzykę agresywną i dynamiczną, słucham muzyki głośno. Bardzo ważnym elementem są dla mnie filmy i odczucia z nimi związane zatem sub jest warunkiem koniecznym.
Monitorki obecnie są B&W, ale planowana jest ich zmiana w najbliższym czasie, więc wolałbym sugestie wzmacniaczy wraz z możliwymi kolumienkami (np. Kef q150, q350?).

Myślałem o Nad 356, który idealnie wpasowuje się w mój target. Jednak opinie o nim są bardzo mieszane. Pomocy.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BaliGdynia napisał:

Denon pma-1510ae plus Heco Aurora700 lub Music Stule900 i uwierz nie będziesz potrzebować suba. Niedobór basu bierze się z tego że masz małe monitorki. Duże kolumny zupełnie inaczej grają. Jaki masz pokój duży?

A czy ten Denon może grać tak jak opisałem? Posiada on przycisk Power Amp Direct i czy on czasem wtedy nie omija działania przedwzmacniacza?

Pokój ma wymiary 4 x 8, ale punkt odsłuchowy znajduje się 3m od krótszej ściany.

Słuchałem już kilku kolumn podłogowych tych za set i tysiące złotych. I żadne nie dawały takiego efektu jak dedykowany sub. A przy konfrontacji z kolumnami podstawkowymi wychodziło, że one lepiej sobie radzą w średnicy i górze. Być może tak kiepsko akurat trafiłem? Nie wiem, nie znam się aż tak.

Nominalnie chciałbym mieć zestaw 2.2 gdzie składał by się z kolumn podstawowych i dwóch subów właśnie Velodyne bądź podobno równie dobry Rel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Oczywiście że może grać jako zwykły 2zmacnoacz stereo oraz może być jako końcówka mocy w kd. Modele pma1500ae, 1510ar, 1520ae, 2000ae, 2010ae i pma2020ae. One mają przycisk na froncie aby być końcówka mocy.
Sam miałem 1510ae i z Monitor Audio bardzo fajnie się on zgrywa.

Przejrzałem ogłoszenia i akurat w mojej okolicy jest PMA1500ae. Więc być może warto by osłuchać.

A jeszcze jakieś byś był w stanie polecić?

Chodzi o takie wzmacniacze gdzie niekoniecznie bas jest ich mocną stroną, a wszyskto inne. Skoro i tak będzie częściowo odfiltrowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, BaliGdynia napisał:

Ja mam Roksan K3 akurat , ale tak jak wspomniałeś Nad też może być ciekawy, generalnie do 1000zł mały wybór jest. Moim zdaniem warto pma1500ae posłuchać.

Mój budżet to maksymalnie 2000.

Niestety trochę poczytałem i wydaje mi się że miałem rację. Nie można używać jednocześnie wyjścia Pre Out oraz Direct In. Gdyż po naciśnięciu przycisku Power Amp Direct, wzmacniacz nasłuchuje tylko Direct In.

Wychodzi na to, że narazie pozostaje tylko Nad... Chyba że jakoś będzie miał inny pomysł jak to podłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście "p.direc" służy gdy chcemy wzmacniacz używać jako końcówki mocy, czyli np. z wyjścia"pre-out" przykładowo amplitunera po kablu RCA do p.direc, oczywiście gdy na frontowym panelu wzmacniacza wciśniemy magiczny przycisk "p.direc" Gdy jest końcówka mocy nie mamy możliwości sterowaniem volume z pozycji pilota wzmacniacza, to robimy po przez urządzenie "pre-amp" drugi magiczny przycisk na frontowym panelu to "source direc" to nic innego jak Pure Direc, czyli omijamy potencjometry od basów, sopranów itp, odtwarzamy orginalna muzykę bez ubarwień.
Wyjście "pre-out"
Pod nie możesz podpiąć się subwoferem w stereo przewodem 1rca-1rca lub 1rca-2rca typY. Wyście działa gdy urządzenie jest jako wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Wejście "p.direc" służy gdy chcemy wzmacniacz używać jako końcówki mocy, czyli np. z wyjścia"pre-out" przykładowo amplitunera po kablu RCA do p.direc, oczywiście gdy na frontowym panelu wzmacniacza wciśniemy magiczny przycisk "p.direc" Gdy jest końcówka mocy nie mamy możliwości sterowaniem volume z pozycji pilota wzmacniacza, to robimy po przez urządzenie "pre-amp" drugi magiczny przycisk na frontowym panelu to "source direc" to nic innego jak Pure Direc, czyli omijamy potencjometry od basów, sopranów itp, odtwarzamy orginalna muzykę bez ubarwień.
Wyjście "pre-out"
Pod nie możesz podpiąć się subwoferem w stereo przewodem 1rca-1rca lub 1rca-2rca typY. Wyście działa gdy urządzenie jest jako wzmacniacz.

Dlatego na początku pisałem, czy to na pewno zadziała.

Żeby było jasne:

TV optyk -> DacMagic -> Wzmacniacz Line In -> Wzmacniacz Pre Out -> Sub In -> Sub Out -> Wzmacniacz Main In -> Kolumny

Czyli pozostają tylko konstrukcje z zewnątrznymi zworkami pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówka mocy... A niestety głównie leciwe sprzęty miały takie rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dlatego na początku pisałem, czy to na pewno zadziała.
Żeby było jasne:
TV optyk -> DacMagic -> Wzmacniacz Line In -> Wzmacniacz Pre Out -> Sub In -> Sub Out -> Wzmacniacz Main In -> Kolumny
Czyli pozostają tylko konstrukcje z zewnątrznymi zworkami pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówka mocy... A niestety głównie leciwe sprzęty miały takie rozwiązanie.


Nie rozumiem, czy Ty chcesz dać kabel RCA który będzie łączyć p.direc z pre-out?
Nie kombinuj
TV optyk - Dac- 2RCA- Line IN i to jest jedno połączenie
Pre-out- Rca- Sub to jest drugie połączenie
Nic nie musisz wychodzić na kolumny.
Jeśli posiadasz Amplituner kina domowego i chciałbyś na fronty dać końcówkę mocy to z Amp AV(Pre Out) Rca- wzm P.Direc wzm.
Nie wiem czemu chcesz zapętlać sub in/Out i kolumny skoro ze wzmacniacza lecisz bezpośrednio na kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Własnie ja też się trochę pogubiłem w takim razie.

Ale czy Ty aby nie szukasz takiego rozwiązania jak ma NAd 356BEE ?

On ma 2 razy PRE OUT i raz Main in. Dodatkowo ma też Monitor OUT wyjscie liniowe.

Czy o to Ci chodzi?

 

Właśnie szukam takiego rozwiązania. Może faktycznie źle tłumaczę.

Chcę po prostu, aby wzmacniacz stereo finalnie do kolumn oddawał sygnał odfiltrowany przez subwoofer. A jedyną możliwością jaką znam jest wpięcie się subwooferem właśnie pomiędzy przedwzmacniacz a końcówkę mocy. W innym przypadku nie będę miał sterowania głośnością subwoofera.

Nie chce używać tylko wyjścia Pre Out do subwoofera, bo wtedy kolumny nie będą miały odfiltrowanego sygnału z niskich częstotliwości. A jak zauważyłem, gdy otrzymają sygnał już odfiltrowany grają "czyściej" i oczywiście głośniej. Właśnie sprawiają wrażenie jakby kolumny i subwoofer w ogóle sobie nie przeszkadzały.

Tak, szukam coś takiego jak Nad 356, wtedy nie ma żadnego problemu z podłączeniem. Jednak nie jestem pewien czy do muzyki, której słucham Nad się nadaje. Przepraszam za to zamieszanie.

Edytowano przez DudasDudek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...