Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 z planem rozbudowy do 7.1 + 2.0 (budżet 4k)


Radoslaw

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum,

Przeglądałem poszczególne tematy ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Szukam kina domowego 5.1, w budżecie do około 4000, które będzie wykorzystywane w 70% do oglądania filmów (głównie Netflix/HBO GO, przy czym liczę, że w kolejnych latach jakość transmitowanych materiałów będzie powoli rosnąć), 30% do słuchania muzyki (Spotify, głównie instrumentalna, zwłaszcza fortepian i skrzypce). Pomieszczenie (salon z aneksem) nie jest duże, bo ma około 25 metrów, z czego realnie pod kino domowe mogę wykorzystać tylko fragment. Jednocześnie chciałbym mieć możliwość rozbudowy zestawu w przyszłości: najpierw chciałbym wykorzystać strefę drugą, aby nagłośnić sypialnie, która znajduje się za ścianą (użycie drugiej strefy ma wtedy sens? Zawsze to mniej rzeczy w sypialni i możliwość słuchania tego samego utworu w obu pomieszczeniach). Za to za jakiś czas mógłbym pomyśleć o dokupieniu dwóch głośników sufitowych (czyli ustawienie 5.1.2) - o ile uznam, że w moim pomieszczeniu ma to sens.

Pierwszy problem na którym natrafiłem to wzmacniacz. Rozważałem: Yamaha RX-V585, Denon AVR-X1600H i Pioneer VSX-933 - czyli takie raczej budżetowe konstrukcję, za około 2000. Wszystkie oferują 7.1 i wsparcie dla dwóch stref, ale tylko w VSX-933 jest osobne wyprowadzenie kanałów na drugą zonę. W RX-V585 i AVR-X1600H, jak się chce zamiennie wykorzystywać głośniki sufitowe do Dolby Atmos lub do stereo dla strefy drugiej, to trzeba byłoby przepinać kable? Jakieś inne sensowne wzmacniacze mają taki automatyczny wybór jak VSX-933, że ostatnie dwa kanały mogą być puszczane albo na strefę pierwszą, albo na drugą, bez przepinania kabli? Czy może lepiej w podobnej sytuacji nie wykorzystywać strefy drugiej tylko w przyszłości kupić drugi wzmacniacz do sypialni? Co ciekawe następca tego modelu, Pioneer VSX-934, stracił tę funkcję. Ciekawe dlaczego?

Jeśli chodzi o głośniki, to rozważałem powszechnie tutaj polecane Taga Harmony TAV-606 oraz subwoofer Magnat 302A - czyli jak rozumiem taka "klasyka".

Za wszystkie pomysły, sugestie, podpowiedzi będę bardzo wdzięczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jesli chciałbyś zrobić multiroom to postaw na Yamahę RXV485 w połączeniu z Taga Harmony 606 V3 + Subwoofer magnat 302a lub zdecydowanie lepszy Klipsch SPL100. W przyszłości możesz pokusić się o głośnik sieciowy Yamaha MusicCast 20/50,  którego umieścisz w sypialni. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Czyli rozwiązanie z "zone 2" nie jest sugerowane? Czy po prostu wspomniany Pioneer VSX-933 jest dość budżetowym rozwiązaniem?

Czyli lepiej iść w Yamahę RXV485? Lub RXV585 jeśli się chce się mieć głośniki 5.1.2 ALBO zone 2? Lub znacznie droższe RXV685, jeśli się chce korzystać z 5.1.2 ORAZ zone 2 (oczywiście nie w tym samym czasie). Bo jak sprawdzałem wersję z większą liczbą wyjść mają: Pioneer VSX-933 (ale nie nowszy), Onkyo TX-NR686 (ale nie nowszy) i właśnie Yamaha RXV685. Czy RXV685 oferuje tylko więcej funkcji i większą moc niż RXV485/RXV585, czy idzie za tym lepsza jakość filmów i muzyki?

Q21, czy Wasza strona ma poprawne zdjęcie: https://www.q21.pl/pioneer-vsx-934-czarny.html ? Zdziwiłem się, bo w niektórych polskich sklepach Pioneer VSX-934 ma dodatkowe 2 wyjścia dla zone 2 (czyli 7 na kino domowe + 2 dla drugiej strefy, oczywiście tylko 7 z nich działa jednocześnie), na niektórych ma tylko 7 (bez osobnych dwóch dla zone 2). Sklepy mają obie wersje, czy to błąd dystrybutora, który podesłał niepoprawne zdjęcie? Według instrukcji obsługi, wersja 7+2 powinna być tylko na Amerykę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sugeruj się tym co jest napisane w opisach SKLEPÓW, informacji szukaj na stronie producenta sprzętu. TO RAZ.

DWA zdjęcie z Q21 zobacz na tabliczkę znamieniową co tam jest napisane

Pa8TNPN.png

 

wersja EU

K1vexMI.png

Masz zone ale nie uzyskasz 7.1 wtedy gdy chcesz te wyjścia wykorzystać.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek88: dzięki, nie zwróciłem uwagi na napięcie (i prawdę mówiąc dziwi mnie, że się różnią, bo zwykle stosowane w elektronice zasilacze impulsowe powinny być uniwersalne - no chyba, że wzmacniacze są jakoś specjalnie zasilane?). Zwykle przy różnych rynkach, nie stosuje się innych nazw modeli, dodając chociażby literkę do numeru? I tak, wiem że gdy korzysta się z zone 2, nie działa 7.1, ale oglądając film, nie będę przecież słuchał muzyki.

 

@S4Home, @Q21: raczej bym się jednak decydował na wzmacniacz 7.1 by w przyszłości dokupić głośniki sufitowe. Jak rozumiem Pioneera nie polecacie? Zostaje więc Denon AVR-X1600H/Yamaha RX-V585 lub dołożenie do Denon AVR-X2600H/Yamaha RX-V685? Warto dopłacić? Daje to lepszą jakość, czy tylko więcej funkcji i wyższą moc? Przyznam, że dodatkowe wyjścia w RX-V685 są ciekawą, potencjalną opcją na przyszłość.

No i do tego: Taga Harmony TAV-606, Magnat 302A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pioneer nie lezy mi ich obsługa. Ale to nie znaczy że są złe. Absolutnie. Po prostu jestem bardziej " przyzwyczajony" do innych.

Moim zdaniem absolutnie nie warto brać 585. Bo to 485 z dodatkowymi końcówkami.

685 jest mocniejszy znacznie wydajniejszy,

1600 jest ciekawym amplitunerem. 2600 gra jednak lepiej. Z tym że do Tagi polecam jednak Yamahe

11 godzin temu, Radoslaw napisał:

No i do tego: Taga Harmony TAV-606, Magnat 302A

Dobry, optymalny wybór. Wybierasz zdecydowanie lepszy sub.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chciałem bardzo podziękować za pomoc. I może tak zrobię krótkie podsumowanie, jakby ktoś szukał informacji:

Zdecydowałem się wtedy (na początku maja) zakupić Yamahę RX-V685, Taga Harmony TAV-606 v3 i Magnat Sub 302A. Osobiście uważam, po tych kilku miesiącach, że to był dobry wybór i taki zestaw jest odpowiedzią na pytania większości osób, które szukają czegoś w budżecie 4500-5000 (można taniej: Yamahę RX-V485, jeśli komuś wystarczy 5.1, a nawet RX-V385, jeśli ktoś nie używa steamingu, lub przy ograniczonym budżecie można kupić subwoofer później). Szczególnie się cieszę, że po namowie zdecydowałem się na RX-V685, jako bardziej "przyszłościowe" rozwiązanie, bo rozpocząłem "modernizację" sprzętu, zakupując Heco Aurorę 700 (a kolumny Tagi przerzucając do drugiej strefy) i center 30, o czym wspomniałem w swoim kolejnym temacie

Mam trochę wrażenie, że z głośnikami jest tak jak z materacami - nieważne co się kupi, to prawie każdy jest zadowolony, bo zwykle kupuje się coś znacznie lepszego, niż to, co się miało dotychczas, więc się odczuwa ogromną różnice i jest się zachwyconym :)

 

Edytowano przez Radoslaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Radoslaw napisał:

Mam trochę wrażenie, że z głośnikami jest tak jak z materacami - nieważne co się kupi, to prawie każdy jest zadowolony

Poruszyłeś temat o którym ja mowiłem już wielokrotnie. TAK JEST.

Ale wynika to z innych czynników. Dla wielu osób to jest pierwszy system albo pierwszy poważny. To 1

2. Mówiąc tak czy Opiniując podnosimy swoje morale. Serio tak jest to udowodnione.

Twoj system uwazam  za dobry. Możesz być z niego zadowolony długo. Jak z czasem będziesz chciał coś zmienić to tylko z powodu checi przejścia na wyższy level a nie wymiany 1:1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...