Skocz do zawartości

Głośniki do ONKYO 8250 salon 36m2+


rafsta

Recommended Posts

Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum, więc krótko się przedstawię:

w drodze amplituner ONKYO TX-8250.

Źródło dźwieku, Tidal HiFi, gramofon.

Miejsce odsłuchu salon około 36 m2 podłogi, z otwarciami na kuchnię z boku i korytarz.

Muzyka - jazz, reggae, ska, hip-hop z lat 90 :)R'n'R, elektronika, bedzie grany też metal, HC, muzyka klasyczna. Bedę edukował muzycznie dzieci.

 

Budżet 2000 lub niewiele ponad.

 

Proszę o rekomendacje co do głośników.

Potrzebuję pewniaków, co do których nie ma ryzyka, że trzeba będzie zwracać czy odsprzedawać.

Ze względu na obecną sytuację najprawdopodobniej będę brał w ciemno, wiem, wiem :(

 

Na tę chwilę mam takie typy:

Pylon Pearl 27

Tannoy Mercury 7.4

Melodika BL40 MK2

STX Electrino 250

 

+ droższe, ale czy warto vs te powyżej?

Heco Aurora 700

Heco Music Style 500

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niestety duże pomieszczenie. Z podanych przez Ciebie model na pewno Pylon Audio Pearl 27 jako propozycja w najlepszej cenie, oferująca brzmienie dynamiczne, równe i bardzo uniwersalne. Drugą opcją jest Melodika BL40 MK3, grające bardziej twardo, mocno, energicznie. Moim zdaniem jednak najlepszą opcją będzie kolumna Klipsch R-820F. Dźwiękowo to najbardziej efekciarskie brzmienie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Kolumna ta jest jednak bardzo efektywna, skuteczna i bez żadnego problemu nagłośni Twój salon. Można jeszcze spojrzeć na Wharfedale Diamond 11.5.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rafsta napisał:

Dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi i propozycje.

Najlepiej byłoby rzeczywiście przesłuchać to w domu, chyba zrobię tak, że najpierw odsłuch w salonie, a potem max 3 pary do odsłuchu w domu.

 

Bardzo dobry pomysł, zapraszamy serdecznie jeśli masz taką możliwość do nas. Mamy wszystkie kolumny, o których powyżej rozmawialiśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...