Skocz do zawartości

Kino domowe docelowo 5.1


Arni

Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem nowym członkiem forum i zakładam swój pierwszy temat, także proszę o wyrozumiałość z ewentualnymi problemami :) 

Stoję przed faktem zakupu swojego pierwszego kina domowego, docelowo chcę korzystać z asortymentu klipscha, na chwilę obecną chcę zakupić kolumny, amplituner kina domowego oraz subwoofer, niestety to już dość jak dla mnie wysoka kwota stąd takie ograniczenie, ale następnym krokiem będzie głośnik centralny + dodatkowe 2 mniejsze na tył. Poniżej podam dokładne oznaczenia. Chciałbym prosić o waszą opinie, doradztwo czy amplituner marki Onkyo TX-NR696 będzie dobry do końcowego planu kina, zastanawiam się też czy nie ma czegoś równie dobre i troszkę tańszego. Pokój w którym będzie to wszystko grało jest wielkości ok 24m2. Głównie chcę używać sprzętu do filmów, netflix itp.., ale również częściowo do słuchania muzyki tak powiedzmy 20% muzyka - 80% filmy. Muzyka jak i filmy to praktycznie każdy gatunek. Cały sprzęt jaki docelowo chciałbym posiadać to: 

 

Amplituner Onkyo TX-NR696 ( bądź jakiś inny, aczkolwiek zależy mi na możliwości słuchania spotify)

Kolumny Klipsch R-620F

Subwoofer KLIPSCH R-112sw

głosnik centralny Klipsch R-34C ( bądź mniejszy r52c, nie wiem który byłby lepszy) 

Małe kolumny na tył Klipsch R-41M bądź R-51M również nie wiem który będzie lepszy. 

Całość to koszt ok 9 tyś, stąd chcę to troszkę podzielić, dodam że nie słuchałem nigdy tychże kolumn, planuję zakup części za ok miesiąc, być może sytuacja z wirusem troszkę się rozwinie i będę mógł gdzieś podjechać na odsłuch itp.

Z góry dziękuje za przeczytanie mojego tematu i ewentualne rady z Waszej storny. 

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubrań, czy butów też nie kupuje się ze zdjęć - musisz przymierzyć, nie ma bata. W audio nie jest inaczej. Chyba, że kogoś stać na umoczenie kilku kafli, wtedy nic mi do tego

6 minut temu, Arni napisał:

ale od czegoś trzeba zacząć :)

od odsłuchów i określenia własnych preferencji co do brzmienia. Akurat ucelowałeś w Klipscha, który sam w sobie gra specyficznie (trzeba to lubić) - a tu jeszcze dochodzi seria R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

ubrań, czy butów też nie kupuje się ze zdjęć - musisz przymierzyć, nie ma bata. W audio nie jest inaczej. Chyba, że kogoś stać na umoczenie kilku kafli, wtedy nic mi do tego

od odsłuchów i określenia własnych preferencji co do brzmienia. Akurat ucelowałeś w Klipscha, który sam w sobie gra specyficznie (trzeba to lubić) - a tu jeszcze dochodzi seria R.

Rozumiem, jak będzie najbliższa możliwość to odsłucham sobie te kolumny. Co do amplitunera, możesz się jakoś do niego odnieść? 

Możesz podać jakieś alternatywy dla tych kolumn w granicach 2500-3000 tyś ? 

Edytowano przez Arni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby to być Klipsch, który gra jasno, warto by było je nieco ocieplić elektroniką, więc możesz brać pod uwagę jeszcze coś ze stajni Denon/Marantz.

Ale to też wszystko zależy od tego, jakiego brzmienia od zestawu oczekujesz, jakie są Twoje preferencje

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że marantz w porównaniu z denonem wcale nie jest aż taki ciepły. Pamiętam, że kiedy wymieniłem amp denona (który grał u mnie z zensorami) na marantz zaszła moim zdaniem duża różnica. Zwłaszcza w stereo. Dlatego moim zdaniem jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem byłby jednak Denon. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym, że marantz w porównaniu z denonem wcale nie jest aż taki ciepły. Pamiętam, że kiedy wymieniłem amp denona (który grał u mnie z zensorami) na marantz zaszła moim zdaniem duża różnica. Zwłaszcza w stereo. Dlatego moim zdaniem jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem byłby jednak Denon. Pozdrawiam. 

a jakieś konkretne modele ? Nie znam się na tym na tyle by ocenić czy dany produkt ma odpowiednią moc itp. Przyznam do tego że ten wzmacniacz który podałem w zestawie, zabrałem po prostu z kompletnego zestawu jakiegoś sklepu audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Markcox, jak nie posłuchasz to nie bierz ich w ciemno.

17 godzin temu, Arni napisał:

Możesz podać jakieś alternatywy dla tych kolumn w granicach 2500-3000 tyś ? 

Ale te kolumny nie kosztują tyle.

Jeśli chodzi o konkurentów to:

Także jasne ale nie tak agresywne. Magnat 727/725 albo nowe Signature 505

Monitor audio Bronze 6

A ciemniejszych brzmień Melodika BL 40 MK III i Heco Aurora 700

Moim zdaniem każde zagrają lepiej

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

zgadzam się z Markcox, jak nie posłuchasz to nie bierz ich w ciemno.

Ale te kolumny nie kosztują tyle.

Jeśli chodzi o konkurentów to:

Także jasne ale nie tak agresywne. Magnat 727/725 albo nowe Signature 505

Monitor audio Bronze 6

A ciemniejszych brzmień Melodika BL 40 MK III i Heco Aurora 700

Moim zdaniem każde zagrają lepiej

Piotr

Dzięki, biorę się za sprawdzanie :) btw, zna ktoś z Was w okolicach Katowic sklepy gdzie można zrobić taki odsłuch ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zestaw, który wybrałeś oczywiście może Ci się spodobać. Klipsch jest to bardzo dynamiczne brzmienie z dobrą podstawą basową i rozjaśnioną górą. Jeśli chciałbyś zachować dynamiczne brzmienie z łagodniejszym przekazem i bliższą średnicą to postaw na Monitor Audio Bronze 6 lub Focal Chorus 716.
Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter to postaw na Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25.  

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i ustalenia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Zestaw, który wybrałeś oczywiście może Ci się spodobać. Klipsch jest to bardzo dynamiczne brzmienie z dobrą podstawą basową i rozjaśnioną górą. Jeśli chciałbyś zachować dynamiczne brzmienie z łagodniejszym przekazem i bliższą średnicą to postaw na Monitor Audio Bronze 6 lub Focal Chorus 716.
Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter to postaw na Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25.  

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i ustalenia warunków wypożyczenia. 

Bardzo dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...