Skocz do zawartości

Kimber 8TC czy Kimber 4PR


Tomasz Stanczyk

Recommended Posts

Witam

 Obecnie używam kable "Kimber 4PR". Trafiła mi się okazja kupić po okazyjnej cenie "Kimber 8TC".

Czy zmiana jest warta uwagi ? Co o tym sądzicie?  Czy Kimber 8TC były produkowane w niebiesko czarnej plecionce ?( bo takie są w ofercie a obecnie wyglądają inaczej - obawiam się że może to być jakaś podróbka).

Nie mam możliwości wypożyczenia tych nowych kabelków do odsłuchu. 

Mój sprzęt to:

NAD C 356BEE ;  Pioneer BDP-LX71 ;  Dual CS-505-4 Turntable

Tannoy Revolution DC6 T se (Special Edition)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , trzeba być ostrożnym , sprawdź jak wygląda kabel taga harmony platinum , który jest często sprzedawany jako Kimber . Temat kabli to długi temat i jedni słyszą ,a  inni nie :)  Nie pomogę , bo nie porównywałem tych przewodów , natomiast sam mam 8PR :)  Masz jeszcze na znanym portalu Kimber 12 TC , ale to na bank Fake 

Edytowano przez Mike24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć świadomość, że metr kimber 8tc, oryginał kosztuje 250pln, więc takie standardowe 2x2,5m z konfekcja to koszt między 1500 a 2000 PLN. Kupować tylko w sklepie albo z pewnego źródła.
A co do samego kabla, ma bardzo dobre opinie. Bardziej przejrzysty od PR. Co prawda niektórzy lubią jak przymula i wezmą pr zamiast tc, ale bez wątpienia TC jest lepszym kablem, co wcale nie oznacza, że w systemie i dla właściciela zagra lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Kimber, Nordost nalezą do najbardziej podrabianych kabli.

Ale już abstrahując od wszystkeigo.

W moim odczuciu do Twojego systemu 8 TC wpasuje się gorzej. Bo on gra jaśniej. Ok, także bardziej dzweicznie i generalnie to leszy kabel. Ale niepotrzebnie rozjaśnił by brzmienie Tannoya. Chyba że tego chcesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dobre rady.  Zostaję na razie przy 4pr.  Czy jest jakiś kabel w cenie Kimber 4pr warty uwagi który mógłby się sprawdzić w moim sprzęcie? Wiem że jest to kwestia gustu i każdy ma inne upodobania ale liczę że macie jakieś propozycje które mogłyby zmienić -"poprawić " odsłuch na tym zestawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...