Skocz do zawartości

Recommended Posts

wczoraj się na to natknąłem na stronie hfc i jakoś do dziś nie mogę ochłonąć:

ciekawe, co myślicie o takim opisie propozycji przez redakcję

"Oto przykład dyskusji, która wywoływała dużo emocji:

– Pomóżcie wybrać najlepsze modele w cenie do 3 tys. za parę nowych kolumn. Wiadomo, że konstruktorzy żeby zmieścić się w budżecie muszą iść na liczne kompromisy, ale w tej cenie można już znaleźć naprawdę bardzo dobre konstrukcje zarówno pod względem wykonania, jakości użytych komponentów i brzmienia. Jakie modele możecie polecić swoim mniej doświadczonym kolegom, którzy dopiero wchodzą w świat dobrego dźwięku.

– Nasze propozycje to: Acoustic Energy 300, Klipsch RP-600M, Dynaudio Emit M20, Xavian Bon Bonus.
 

Acoustic Energy 300 - znakomite wykonanie, dobra i sprawdzona autorska technologia związana z produkcją głośników oraz ciekawe, ładnie zaprojektowane skrzynki. Dźwięk energiczny z nutą wyrafinowania, ale i precyzyjny. Efektowny, pulsujący życiem bas. Sporo przestrzeni i łatwość w osiąganiu wysokich poziomów głośności ze wzmacniaczami o niskiej mocy.

Klipsch RP-600M - solidne i staranne wykonanie. Brzmienie wyrównane, wygładzone, barwne z mocnym basem i dźwięczną górą pasma. Precyzyjna przestrzeń i duży zapas mocy, aczkolwiek wymagające wobec elektroniki.

Dynaudio Emit M20 - wysoka skuteczność, łatwość w wysterowaniu, spory bufor związany z przyjmowanymi mocami. Brzmienie efektowne z mocnym basem, dynamiczne, rozdzielcze, przestrzenne, bezpośrednie, z przyzwoitą równowagą tonalną i czytelnością w zakresie średnich tonów.

Xavian Bon Bonus - pięknie wykonane, wysmakowane klasyczne skrzynki i detale, godne produktów pochodzących ze znacznie wyższego przedziału cenowego. Brzmienie o charakterze typowym dla czeskiego producenta - nasycone, dorodne, dojrzałe, naturalne, ale nie do bólu techniczne. Wyrafinowany i relaksujący dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli tak pisza goscie testujacy kolumny i majacy tez pewnie duzo wieksze "doswiadczenie" to ja sie poddaje.

Odnosnie kolumn Dynaudio (wysoka skutecznosc, latwe w wysterowaniu) i Klipsch (brzmienie wyrownane, wymagajaca elektronika) jest dokladnie na odwrot, ale to tylko moje skromne zdanie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...