Skocz do zawartości

Czym to ożywić


Dariusz Socha

Recommended Posts

Witam

Temat pewnie do znudzenia przerabiany, jak za mało dostać dużo, ale u mnie będzie coś trochę innego.

Mam sentyment do swojego zestawu Dali Concept 6 i właśnie dodatkowo reanimuje kolumny Magnat 148.120. Do tej pory grało to z kinem Denona 1709 i co do kina nie ma tragedii, natomiast wracam ostatnio do stereo, a tu już dramat niestety. Doszło do tego że muzyki słucham na słuchawkach Denona GC-30. Przy wsparciu kodeka Dolby muzyka ze Spotyfi gra na nich zaskakująco dobrze. U córki mam CEOL 10 i na kolumienkach w zestawie za dużo rozlazłego basu, mało szczegółowo. Jest sens podpinać pod to podłogówki? pytam bo niestety będę w domu dopiero za 3 miesiące i nie mogę sprawdzić.

Słucham spokojnego rocka, lubię wersje unplaged, dobry, szczegółowy wokal, ale też basową stopę. Szukam dźwięku raczej szczegółowego, pokój 5x5, sypialnia 14m2.

Muzyka głównie ze spotyfi, stąd bluetooth jest ważny. Nie jestem przekonany do amplitunerów, choć z racji wyposażenia, to by rozwiązywało moje problemy, natomiast skłaniam się jednak w kierunku wzmacniacza (jakby miał bluetooth to rewelacja). Czytam różne fora tu i u sąsiadów za granicą (oni mają inne typy ;) z reguły) od dłuuuugiego czasu i coraz mniej wiem. jak już znajdę jakiś kierunek to na innym forum zmieszają sprzęt z błotem. Budżet niestety ograniczony ok 2-2,5 tys, bo czeka mnie przeprowadzka i o dziwo dla żony wzmacniacz nie jest priorytetem..... 

Pytanie kolejne, zna ktoś może te Magnaty? czym to napędzić? bo Dali to raczej spokojne, neutralne granie z dobrym środkiem, ale z racji amplitunera do kina to zakładam, że znam je może w 40%.

Szukam wzmacniacza, który wyciągnie  z obu zestawów wszystko co mają najlepsze, i co najlepsze zostanie w salonie a rezerwowy stanie w sypialni do cichego grania.

Pod uwagę brałem głównie Denona PMA 1500, 800, nawet nowego 600 (bluetooth), małego PMA 50 do sypialni, Marantza 6006 (w Niemczech można za 350 Euro znaleźć), Yamaha 501, Pioneer A40.

Optymalnie sprzęt nowy, (wiem, nie poszaleję) ewentualnie coś sprawdzonego kilkuletniego z wyższej pułki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Denon Ceol n10 to miniwieża i jesli chciałbyś podłączyć kolumny podłogowe to zwróć uwagę na łatwo napędzalne podłogówki. Tutaj może się sprawdzić Pylon Audio Pearl 25 lub Indiana Line Nota 550x. Wyżej nie ma sensu iść, ponieważ dużym ograniczeniem będzie N10. 
Odnośnie wzmacniacza do Magnatów dobrym rozwiązaniem byłby Pioneer A40AE lub Marantz PM6006. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest, że podłogówki zostają, z lepszym dźwiękiem w salonie, słabsze do sypialni. Ciekawi mnie co wyjdzie z Magnata, bo oznaczenue 148. spotykalem w ich wysokich seriach, niestety nie znam dokładnych nazw tych kolumn.

Kupic muszę na pewno wzmacniacz na salon i to jest priorytet, optymalnie z bluetooth, do sypialni ewentualnie jakąś tanią używkę, niedawno widzialem PMA 50 za 1000zł. Ceola pewnie zostawię w spokoju, dla dziecka wystarczy, dla dzisiejszych dzieci komunikacja w tym systemie jest optymalnym rozwiązaniem.

Wiec, ciekawi mnie co zagra lepiej Dali Concept 6 czy Magnat 148.120 i pod te kolumny muszę kupi wzmacniac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie doświadczenia z PMA 600 (ma bluetooth)? Ewentualnie PMA 800? bo z nowych rzeczy zostaje to i niewiele więcej.

Gdzieś z tyłu głowy kusi mnie lampa Magnat MR 780, ale to trochę inny budżet i tu musiałbym na pewno posłuchać (w tajemnicy przed żoną) ;), no i to ampli a nie tradycyjny wzmacniacz.

Jak to jest ostatecznie, ampli zagra jak wzmak czy zawsze będzie to gorzej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Mizerne. Pasują jedynie do twardych kolumn.

MR 780 to jakbyś przesiadł się z malucha do średniej klasy auta. Jest tu wątek o tym wzmacniaczu, kilkadziesiąt stron. Przeczytaj.

Właśnie wczoraj do 2 w nocy czytałem ten wątek, trochę zaniepokoił mnie ten brak sopranów, lubię szczegóły, przesuwanie palców po strunach gitary, szczegółowy wokal.

Przeskoku jakościowego trochę jestem świadomy, bo lampa na pewno zmienia brzmienie, ale kosztowo to też prawie 100% różnicy i jak to w życiu zawsze chodzi o kompromisy. Już widzę, że bez przesłuchania się jednak nie obędzie, trochę chciałem pójść na łatwiznę i pokierować się parametrami i opiniami, ale cóż.... pozostanie poszukać ceny i umówić  się na odsłuchy, problem tylko z czasem bo będę w Polsce ok połowy czerwca na tydzień i to w dodatku z przeprowadzką ;) 

 

I jeszcze jedna kwestia dopełniła by pełnię szczęścia, ale niestety jej nie ma, wyjście B na drugi zestaw. Przy sterowaniu z telefonu można by podłączyć jeden zestaw w salonie, do linii B podłączyć drugi zestaw w sypialni. po przebiciu ściany doszłoby ze 4mb kabla.... i tak jednym dobrym wzmacniaczem ogarnąłbym 2 pomieszczenia. Warunkiem jest bluetooth, żeby było jak puszczać muzykę i sterować wzmacniaczem. co w ogóle myślicie o takiej kombinacji?

Edytowano przez Dariusz Socha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na placu boju zostały amplitunery Onkyo 8390, Denon DRH-800 i Yamaha 803. Mają wsparcie sieciowe, które jednak ma duże znaczenie jeżeli chodzi o moje źródło muzyki. 

Jeszcze jedno pytanie, czy te ampli zagrają jak ich odpowiedniki we wzmacniaczach, czyli PMA 800 u Denona, 701 u Yamachy? Nie znalazłem szerszego opisu Onkyo, nie wiem czego się spodziewać, i jak w tej trójce wypada relacja jakości dźwięku do ceny? Kto miał szansę usłyszeć, proszę o podpowiedź, bo mam słabą sytuację czasową i sam nie ogarnę. Z drugiej strony wiem, że przejście z kina na amplituner stereo i tak zapewni mi dużą różnicę, więc cokolwiek wybiorę będzie lepsze niż teraz, ale jak już kupić, to jak każdy chciałoby się dostać jak najwięcej to możliwe w progu cenowym. Dali Concept muszą jeszcze na jakieś 3 lata zostać, najsłabszym ogniwem jest obecny amplituner kina, więc idzie na pierwszy ogień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zagrają.

DRA800 to słaby model amplitunera stereo. I to nadal nie potwierdzone bo nie ma kto tego zrobić ale bliżej mu do X1600 niżdo PMA 800.

RN803 to konstrukcyjnie bardzo bliski odpowiednik AS 701. Niektórzy mówia że As 701 gra deczko lepiej a niektórzy nie słyszą różnicy.

8390 porównywał bym do 9150 ale tylko klasą. Amplitunery stereo Onkyo grają cieplej i równiej. Wzmacniacze natomiast grają jaśniej i detaliczniej. Wiec klasa tak ale dzwięk inny.

Jeśli masz Dali Concept to Denon odpada od razu.

8390 i RN 803 to dobrzy kompani.

Pozdrawiam i zapraszam po wypożyczenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...