Skocz do zawartości

Stereo do czterdziestu metrów


Sky

Recommended Posts

Dzień dobry,

Nickiem jestem tutaj nowy, ale czytam Was jako gość już od dłuższego czasu.

Chyba dojrzałem do wymiany sprzętu plumkającego do tej pory w salonie na porządne stereo.

Budżet to 10 000 zł (do naciągnięcia o 2 czy 3 tys. w razie potrzeby)

Salon ma około 40 m^2 (6x7), dywan, zasłony, duży kanapo-narożnik, więc w pomieszczeniu ma co tłumić, rozstaw kolumn to nieco ponad 2 metry (nie do przeskoczenia), odległość od słuchacza niestety w tej chwili to około 5 metrów (do kanapy), ale zawsze mogę usiąść bliżej w fotelu.

Warunek konieczny żony: kolumny muszą być białe, ewentualnie białe ze wstawkami szarego. Muszą pasować do wystroju salonu i być po prostu ładnym meblem (tego też nie przeskoczę). Powinny też być solidne i nie przewrócić się od przypadkowego ich potrącenia przez kilkuletnie dziecko (to ode mnie).

Całe pomieszczenie ma być wypełnione dźwiękiem z dobrą podstawą basową. Dźwięk nie natarczywy i jazgotliwy. Muzyka różna oprócz klasycznej, jazzu i czegoś w stylu Behemotha.

Mieszkam w domu jednorodzinnym, więc czasem mogę/będę mógł sobie pozwolić na odkręcenie volume trochę bardziej w prawo.

Źródło to w tej chwili Chromecast Audio z Tidal, pewnie do wymiany po zakupie zestawu wzmacniacz + kolumny.

A, i sprzęt ma być nowy i na lata. Wzmacniacz najlepiej z opinią trwałego i mało usterkowego. Z obecnym zestawem jakoś żyje blisko 10 i gdyby nie remont i jego nie wpasowanie się w nowe ramy estetyki to żyłbym pewnie nadal - hint: złe siły chcą mi go wyrzucić ;)

Liczę na Wasze odpowiedzi inne niż zwrot z popularnej reklamy dawnej Ery, żeby móc się wybrać kiedyś na po-korono-odsłuchy do salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, niestety olbrzymim problem będzie u Ciebie układ.

2m rozstawu i 5 do kolumn to nie ma szans na przestrzeń i głębie.

Mało tego system za 12k nie zostanie wykorzystany.

Dlatego optymalnie proponuję Ci na razie wybór sprzetu tańszego do sprawdzenia (!), Sick! ja jestem z branży powinienem powiedzieć żebyś dołożył do 20k :P

A tak na serio, system Heco Aurora 700 + Cyrus ONE + Yamaha WXAD 10

albo

ELAC F6.2 + Cambridge CXA 61 + CXN ewentualnie Marantz PM 7000N (wszystko w jednym)

Sprawdzisz u siebie i nam powiesz czy miałem rację z tym ustawieniem czy jednak mamy czegoś szukać czy może juz system się wpasował.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie jest duże więc musisz zwrócić uwagę na wydajniejsze kolumny. Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe, wielkość pomieszczenia i aspekty wizualne polecam zwrócić uwagę na:


1. Pylon Audio Diamond 28 (biały lakier, mat lub połysk) + Atoll IN100 Signature lub jesli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter brzmienia to Audiolab 6000a, w którym wykorzystasz obecnie posiadanego Chromecast Audio łącząc optykiem z 6000a. 

2. Heco Aurora 1000 + Vincent SV227mk jesli stawiasz na potężne brzmienie z dobrą podstawą basową i delikatniejszą górą pasma. Jeśli chciałbyś dynamiczniejsze brzmienie to polecam do tych kolumn rozważyć Cambridge Audio CXA81.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Q21 dziękuję za odpowiedzi.

Układ to nie problem, mam fotele, które można przesuwać gdzie się chce (jeszcze :)), żeby delektować się stereofonią, głębią, rozdzielczością itp. itd. :) Muzyki też lubię posłuchać i z kanapy i siedząc przy stole w części jadalnianej a także często leci sobie po prostu w tle. Na prawdę tutaj bym nie upatrywał problemu, przynajmniej dla mnie:)

Aurora niestety odpada przez obudowę - żona nie zaakceptowała przy pierwszym podejściu materiału z jakiego wykonana jest ta kolumna po bokach i z tyłu. No musi być białe i już. Dźwiękowo było OK - mi pasowało. Tego Elac'a nie widzieliśmy - jest kolor biały?

Pylon Diamond 28 - wizualnie raczej OK, można by dodać na listę do przyszłego odsłuchu. I dlaczego nie 30?

Prawie idealnym wizualnie (pewnie i dźwiękowo też) była by Heco The New Statement - ale wiadomo - budżet trochę nie ten...

Co do wzmacniacza - raczej szedłbym w stronę klasy AB, z regulacją bass i treble i w kolorze (a jakże - żona) srebrnym - musi pasować do ścian i mebli przecież... I wolałbym chyba dołożyć do kolumn kosztem wzmacniacza, albo i kupić same kolumny ale to już limit wtedy 10 tys. nieprzekraczalny.

Wiem, trudno będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Q21 dzięki, że jako jedyni próbujecie pociągnąć mój wątek :)

Przepraszam, że skupiam się na wizualnej stronie kolumn i zdaję sobie sprawę, że dla prawdziwych fanatyków audio wygląd ma drugo lub trzeciorzędne znaczenie a liczy się tylko dźwięk, ale muszę iść na kompromisy. 

Po przejrzeniu chyba wszystkich kolumn do 13 tys. (jestem w stanie zrezygnować chwilowo z zakupu wzmacniacza i pograć chwilowo na staruszku PMA-1060) wpadły nam w oko kolumny producenta farb :)

Oczywiście mam na myśli firmę Magnat. Model Signature 1105 albo większe 1109. Idealnie było by znaleźć model 1009S, ale chyba się już nie da nawet na rynku wtórnym :( Nikt tego nie kupuje czy wszyscy co kupili są tak zadowoleni, że nie sprzedają?

Jak gra ta seria 110X? Czy podobnie do serii Aurora Heco? Słyszał je ktoś?

Warto płacić takie pieniądze za "niemarkowe" kolumny? W kontekście trzymania ich naście lat chyba nie ma co przejmować się utratą wartości czy prawdopodobnie małym popytem na nie...

@Q21 @S4Home można je u Was odsłuchać?

Czy 1105 dała by radę w 40m^2?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2020 o 09:34, Sky napisał:

albo i kupić same kolumny ale to już limit wtedy 10 tys. nieprzekraczalny.

Zadzwonił bym jeszcze tutaj , białe nie powinny stanowić problemu , obudowy i tak mogą być personalizowane pod względem kolorystycznym , a jak się uprzesz to i szare wstawki pewnie zrobią :) 

http://yb-audio.pl/

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...