Skocz do zawartości

Soundbar czy zestaw stereo


Wojtek Mundt

Recommended Posts

Ale się uparłeś na ten Q5, a jak widać rodzi on problemy :)

A jak do niego by podłączyć tą Yamahę? Znaczy się CD-NT670D . Wiem CD gra słabo, ale pewnie i tak zdecydowanie lepiej niż w starym Technicsie :)

Poza tym znalazłem takie kolumny: https://www.ceneo.pl/67502397;pla?se=z3O9ShpCl5nfI7FoLhBE4vUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjw17n1BRDEARIsAFDHFeySJc0ZK6VY8uMeOWXcN22ZHuHS2l1ZAvMp81VhQT3ia30qTOzOUXUaAkznEALw_wcB#tab=click

 

Pewnie są inne tańsze, też wąskie i wcale nie gorzej grające. Odpada zabawa ze standami. Z drugiej strony, jeśli iść w tańszy zestaw to przy BOSE nie ma żadnego przemeblowania :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z kolumnami Triangle byłbym dość ostrożny. Trzeba lubić ich dźwięk ... Warto by było je najpierw posłuchać. Yamacha CD-NT670D moim zdaniem nie nadaje się do Q5 pro, bo to wzmacniacz cyfrowy i preferowane jest podłączanie urządzeń z wyjściami cyfrowymi. Ma wprawdzie jedno wejście analogowe które od razu trafia na przetwornik analogowo/cyfrowy lecz jest to opcja tylko dla urządzeń analogowych i trzeba się wtedy liczyć z gorszej jakości dźwiękiem. Większość wzmacniaczy impulsowych ma końcówki mocy z wejściami analogowymi i wtedy taka Yamaha ma sens. Osobiście jestem zdania ze jeśli ma się nawet płyty CD to lepiej jest z nich zrobić w komputerze dobrej jakości pliki bezstratne i je odtwarzać. Są co do tego inne zdania, lecz dotyczą one wyłącznie bardzo drogiego sprzętu klasy hi-end.

Wybór kolumn po jego wymiarach przypomina mi trochę wybór samochodu po kolorze. Jest zapewne istotny. Jest jednak sporo kolumn które wymagają do prawidłowej pracy dużej ilości przestrzeni wokół i bywają trudne do dobrego ustawienia. Możesz się potem rozczarować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilkaset zł możesz kupić odtwarzacz bluray. Takie coś z zasady ma napęd optyczny który odtwarza płyty CD. Nadaje się również do wielu innych rzeczy niż tylko oglądanie filmów z krążków BD.

Ten zestaw 2.1 Bose to własnie takie fajne niewielkie kolumny do TV które nie sprawiają kłopotów z ustawieniem. W połączeniu z tym małym Q5pro są dobrą alternatywą dla sounbaru w podobnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pudełko, za chwilę to ja będę musiał nową szafkę kupić aby to pochować :)

Osobiście uważam, że im mniej jakichkolwiek przejściówek, przełączników, przetworników itd. to zdecydowanie lepiej. 

Moby wiem, że chcesz jak najlepiej, ale zrozum mnie :D 

Oglądamy filmy i chcielibyśmy mieć lepszy dźwięk niż z tv, bo casem to ciężko nawet dialogi zrozumieć.

Do tego czasem posłuchać radia lub muzyki z CD czy netu, ale bez miliona puszek i kombinowania, że teraz to ten pilot, ale poczekaj jak chcesz cd to weź ten pilot, o kurde aa to radio to moment to trzeba tablet …. Sry ale dla mnie tak to wygląda. 

Przepraszam ,ale chyba już jesteście mną zmęczeni. Nie wiem czy ja jakiegoś rekordu nie pobiję, jedna sprawa a tu już 7 stron. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

O matko. To już siedem stron ma ten tasiemiec 🤪. A autor podjął już jakąkolwiek decyzję 🙂

Nie podjął i dlaczego ma podjąć od razu, po kilku dniach? 

Skoro nie przekonało mnie nic w 100%. 

Nie zamierzam płacić kilku tysięcy za coś do czego nie jestem przekonany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierw musze być przekonany do samego rozwiązania. A teraz przeszukując strony tych sklepów, które tu zostały podane to znajduję mnóstwo sprzętu, takiego gdzie nie musiałbym kombinować a miałbym właściwie prawie wszystko można powiedzieć w jednym. Wypożyczać żeby posłuchać a nie być przekonanym do samego rozwiązania to uważam strata czasu dla sklepu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 1Ender napisał:

Zapowiada się na kolejny tasiemiec w stylu "nowy wzmacniacz" Bogusia

Różnica jest taka , że Bogusław wypożyczał sprzęt i porównywał. My tu gadamy sobie czysto akademicko i wg. mnie doszliśmy do ściany. @Wojtek Mundt , na Twoim miejscu skontaktowałbym się z @S4Home , wypożyczył to co było tutaj proponowane lub to co Ci Piotrek zaproponuje. Bez czegokolwiek do czego można się odnieść , możemy snuć takie rozważania jeszcze długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojtek Mundt napisał:

Tylko pierw musze być przekonany do samego rozwiązania. A teraz przeszukując strony tych sklepów, które tu zostały podane to znajduję mnóstwo sprzętu, takiego gdzie nie musiałbym kombinować a miałbym właściwie prawie wszystko można powiedzieć w jednym. Wypożyczać żeby posłuchać a nie być przekonanym do samego rozwiązania to uważam strata czasu dla sklepu. 

 

 

Ja proponuję, całkiem poważnie, zrobić solidną analizę Twoich/Waszych potrzeb i cech sprzętu.

Wypisz sobie cechy jak: rozmiary głośników, rozmiary elektroniki, brzmienie, łatwość obsługi, mnogość funkcji, cena, itd itp. Załóż wagi dla tych cech, ustal priorytety, warunki brzegowe. I potem oceniaj sprzęty, najlepiej  po osobistym z nimi kontakcie, a nie jedynie na podstawie wiedzy i doświadczeń innych. Wyjdzie Ci, co jest najsensowniejsze.

Taka metoda na 'Auto Świat', bo oni zawsze mieli takie superdrobiazgowe tabelki z ocenami 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Got IT!

23 godziny temu, tomek4446 napisał:

Różnica jest taka , że Bogusław wypożyczał sprzęt i porównywał.

Nie no temat Bogusława to nie była paplanina ani tasiemiec. Tam zdecydowanie się działo. W pewnym momencie to tam nie było pytań o to co, tylko że kolejny sprzęt na testy przyjechał i co jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba część rozważań wzięła w łeb. Aczkolwiek przynajmniej coś udało się wymyślić. W tym tygodniu mam nadzieję opróżnić szafki i dokonać zamiany miejsc. Czyli witryna idzie na lewą stronę. Ustaliliśmy już z żoną że telewizor będzie podwieszony. Możliwe całkiem, że nawet lepiej to wyjdzie. Wtedy po po bokach mamy jakieś 20 cm. Plan jest taki, że jednak będziemy chcieli kupić kolumny podłogowe. Wiem, że namieszałem i przepraszam, ale jak człowiek zaczyna kombinować to takie cuda wychodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda po przestawieniu. wygląd słabo, bo optycznie wszystko się zmniejszyło. Oczywiście telewizor pójdzie jeszcze do góry. 

Natomiast z ustawieniem kolumn nie będzie to takie proste. Chcieliśmy podłogowe, ale z jednej strony ściana, a z drugiej witryna, więc ustawić je odpowiednio to chyba cud. Kompletna załamka. A już byłem takiej dobrej myśli. Jak macie jakieś jeszcze pomysły to walcie. Rozmawiam też ze sklepami. Jak będzie coś rozsądnego zaproponowane to mogę wam przekazać jeśli jesteście zainteresowani. 

 

po przestawieniu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba te 140 cm to za wąsko, więc zostają kolumny podłogowe i to z bass reflexem z przodu.

Na razie mam takie propozycje:

1. KEF T-301 + subwoofer

2. Melodika BL30 MK3

3. Triangle Borea BR07

 

Oczywiście różnica klas jest, ale i też różnica cen :)

Szukam jeszcze dalej. Przynajmniej już jakieś światełko w tunelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, S4Home napisał:

4. Indiana Line nota 550X

5. Dali Zensor 5

Indiana byłaby ok, gdyby nie ta płyta imitująca słoje.

Dali jak najbardziej, ale poza moim zasięgiem cenowym. Już Triangle to dla mnie za dużo.

A jak do tej Indiany ma się ta: https://www.ceneo.pl/18035584;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQjwhtT1BRCiARIsAGlY51J5Sqnyt3qZpnP-wilQIX12KCkvXPana_LaBt-pfVvBl439tRwyC7EaAmywEALw_wcB#tab=click&shop=147404307

Edytowano przez Wojtek Mundt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...