Skocz do zawartości

Soundbar czy zestaw stereo


Wojtek Mundt

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Te BR 07 są jeszcze droższe, ale podobno w tej cenie najlepsze. Budżet się zwiększył za sprawą żony :)

Stwierdziła, że mi dołoży ale woli aby były kolumny podłogowe, bo ładniej będzie wyglądać, niż podstawkowe na standach. Z kolei na szafce jest za wąsko, aby postawić tam podstawkowe.

Co do amplitunera to mam propozycję Onkyo TX-8250. A za CD będzie wtedy robiła moja nagrywarka Pioneera DVR-555H-S.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem kolumn z przednim basrefleksem, ale te z tylnym, wg tego co czytałem mają więcej niskich tonów. 

Używam tylko z tylnim basrefleksem, póki co 😁. Za jakiś czas prawdopodobnie zmienię na obudowę zamkniętą. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Biorąc oczekiwania jakie stawiasz, myślę ze to dobry wybór. W tej cenie pewnie dało by radę uzyskać lepszy dźwięk, ale nie będzie pożądanych przez Ciebie cech użytkowych. To tez ważne.

Wiesz co dokładnie tak. Musiałem to jakoś pogodzić, oczywiście chodzą za mną te BR07, o których dużo dobrego przeczytałem. Ale cena 2 razy większa. A z drugiej strony zadaliśmy sobie pytanie czy aż tak to wykorzystamy. Nie wiem tylko w jakiej jakości te Melodiki są wykonane, bo uważam, że tez ważne aby te kolumny jako tako się prezentowały. W końcu nie będą schowane za szafą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Myślę że jeśli chodzi o jakość dźwięku to te Melodiki nie powinny być gorsze. Zapewne inne. Bardziej obawiam się o to czy w takich warunkach uzyskasz z tych kolumn  przynajmniej część ich możliwości. Myślę że z jakości wykonania powinieneś być zadowolony.

Chyba mam tak żle zorganizowane pomieszczenie, że z żadnych nie uzyskam pełni możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Melodike ktoś od ciebie prędzej odkupi "kiedyś" to też ważny czynnik :) co jak co ale ta linia jest bardzo znana bo to spoko melodyjne kolumny.

Fakt to też jest argument, ale znając siebie to nie kupuję po to aby za nawet jakiś czas sprzedawać. 

Moja wieża Technicsa wytrzymała prawie 30 lat :)

I chyba faktycznie zostanę przy opcji Onkyo TX-8250 + Melodika

Mimo, że nawet wpadły mi takie kolumny jak: Quadral Rhodium 500

Niby wszystko ma pozytywne recenzje. Ale chyba zainwestuje w polski przemysł. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2020 o 13:50, Wojtek Mundt napisał:

Te BR 07 są jeszcze droższe, ale podobno w tej cenie najlepsze.

Kto ci tak powiedział?

Nie ma produktu najlepszego w swojej cenie! W żadnej branży!

Dnia 9.05.2020 o 22:33, Wojtek Mundt napisał:

Ale chyba zainwestuje w polski przemysł. 

Jest to jakiś pomysł w czasie pandemii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim,

no i stało się. Mam sprzęt, podłączony i jak dla mnie gra rewelacyjnie :) Wczorajsze późne popołudnie aż do wieczora zabawa w podłączanie, upgrade, ustawianie itd.

Jestem bogatszy o Onkyo TX-8250 + Melodiki BL30 MKIII.

Pewnie jeszcze się pobawię :)

Dziękuję wszystkim za cierpliwość do mnie, za wszelkie porady. Dużo się dowiedziałem i pewnie też dlatego taki sprzęt a nie soundbar :)

Zapewne wielu z Was wybrałoby co innego, ale ja jestem mega zadowolony.

Podziękowania przede wszystkim dla MobyDicka, który mnie tu dzielnie znosił i wiele porad udzielił. Zapewne wszystkich nie wymienię, ale bardzo dziękuję także:: tomek4446, Konrad Kulwicki i Markcox.

Na koniec przepraszam, że Was nie do końca posłuchałem i za moją nikłą wiedzę, czasem pewnie wkurzające pytania.

Życzę wszystkim mniej problematycznych gości, no i mam nadzieję, że się jeszcze gdzieś przeczytam.

 

Serdecznie pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ze jesteś zadowolony. To na prawdę dobry sprzęt i myślę ze dużo lepszy niż gdybyś kupił znacznie droższy soundbar. Jest dość konwencjonalny i spełnia , co ważne, Twoje wymagania  użytkowe. Zapewne wielu na Twoim miejscu wybierze właśnie taki zestaw składający się z amplitunera i podłogowych kolumn, bo to jest praktyczne i masz radio FM, które często jest nadal używane.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...