Skocz do zawartości

Soundbar czy zestaw stereo


Wojtek Mundt

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

37 minut temu, Wojtek Mundt napisał:

Widzę, że ten mój pokój to lipa do czegokolwiek związanego z nagłośnieniem

A możesz kolego naszkicować, nawet jakąś odręczną prowizorkę tego swojego pokoju? Albo wrzuć zdjęcie/a pomieszczenia. Może da się coś z tym zrobić.

Na prawdę chłopaki dobrze Ci radzą. A soundbar, to już taka ostateczność ostateczności. I to do TV (takie trochę lepsze głośniki TV, w zewnętrznej obudowie), nie do muzyki. Lepiej zrobić wszystko, żeby jednak zaimplementować inne rozwiązania.

37 minut temu, Wojtek Mundt napisał:

ale jakoś nie trafia do mnie rozwiązanie z komórką albo tabletem do radia. Chociaż pewnie za stary jestem do takich rozwiązań :)

Potraktuj to jako pilot - a w praniu wyjdzie, że wygoda i mnogość funkcji jeszcze Ci się spodoba. Tu też nikt nie pisze do Ciebie w przerwie w e-lekcjach. Praktycznie same stare dupy ;) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

Potraktuj to jako pilot - a w praniu wyjdzie, że wygoda i mnogość funkcji jeszcze Ci się spodoba. Tu też nikt nie pisze do Ciebie w przerwie w e-lekcjach. Praktycznie same stare dupy ;) 

Zgadzam się, że Chromecast Audio to chyba najlepsza opcja na źródło w tym wypadku (mnogość współpracujących serwisów, bardzo dobra jakość po optyku i przyzwoita po analogu), ale z drugiej - rozumiem pewne opory przed używaniem. Moja dziewczyna np wciąż woli w miniwieży odpalić radio FM dwoma przyciskami, niż instalować apkę i puścić z tej samej wieży przez chromecast stream lepszej jakości - może dlatego, że i tak musi podejść do wieży/sięgnąć po pilota i ją włączyć.
Stąd wbudowane rozwiązania czasem są wygodniejsze - przynajmniej nie żonglujesz pilotami/urządzeniami ;)

Wciąż - dałbym szansę temu rozwiązaniu, i zgadzam się z przedmówcami, że szybko się przyzwyczaisz, a jeśli chcesz maksymalnie uprościć obsługę, to szukaj wzmacniacza z funkcją samoczynnego usypiania/wybudzania przy otrzymywanym sygnale, tak, by poza ewentualną regulacją głośności nawet go nie dotykać. EDIT: (choć przy małych wzmakach impulsowych nawet zostawienie ich cały czas włączonych nie powinno być problemem)

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Markcox napisał:

A możesz kolego naszkicować, nawet jakąś odręczną prowizorkę tego swojego pokoju? Albo wrzuć zdjęcie/a pomieszczenia. Może da się coś z tym zrobić.

Na prawdę chłopaki dobrze Ci radzą. A soundbar, to już taka ostateczność ostateczności. I to do TV (takie trochę lepsze głośniki TV, w zewnętrznej obudowie), nie do muzyki. Lepiej zrobić wszystko, żeby jednak zaimplementować inne rozwiązania.

Potraktuj to jako pilot - a w praniu wyjdzie, że wygoda i mnogość funkcji jeszcze Ci się spodoba. Tu też nikt nie pisze do Ciebie w przerwie w e-lekcjach. Praktycznie same stare dupy ;) 

Naszkicowałem na szybko. Nawet zacząłem zastanawiać się czy zakupu nie odłożyć i pierw podwiesić telewizor, wtedy by zrobiło się trochę miejsca. Aczkolwiek pewnie na to zejdzie może i z rok. Dlatego już coś teraz chciałem mieć. Faktycznie jak tv stoi na szafce to przyjemnie się ogląda bo obraz jest na wysokości oczu.

 

salon.JPG

3 godziny temu, Konrad Kulwicki napisał:

Zgadzam się, że Chromecast Audio to chyba najlepsza opcja na źródło w tym wypadku (mnogość współpracujących serwisów, bardzo dobra jakość po optyku i przyzwoita po analogu), ale z drugiej - rozumiem pewne opory przed używaniem. Moja dziewczyna np wciąż woli w miniwieży odpalić radio FM dwoma przyciskami, niż instalować apkę i puścić z tej samej wieży przez chromecast stream lepszej jakości - może dlatego, że i tak musi podejść do wieży/sięgnąć po pilota i ją włączyć.
Stąd wbudowane rozwiązania czasem są wygodniejsze - przynajmniej nie żonglujesz pilotami/urządzeniami ;)

Wciąż - dałbym szansę temu rozwiązaniu, i zgadzam się z przedmówcami, że szybko się przyzwyczaisz, a jeśli chcesz maksymalnie uprościć obsługę, to szukaj wzmacniacza z funkcją samoczynnego usypiania/wybudzania przy otrzymywanym sygnale, tak, by poza ewentualną regulacją głośności nawet go nie dotykać. EDIT: (choć przy małych wzmakach impulsowych nawet zostawienie ich cały czas włączonych nie powinno być problemem)

Oczywiście, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. Trzeba będzie po prostu dedykować jakiś tablet do tego i już .

11 godzin temu, Markcox napisał:

A możesz kolego naszkicować, nawet jakąś odręczną prowizorkę tego swojego pokoju? Albo wrzuć zdjęcie/a pomieszczenia. Może da się coś z tym zrobić.

Na prawdę chłopaki dobrze Ci radzą. A soundbar, to już taka ostateczność ostateczności. I to do TV (takie trochę lepsze głośniki TV, w zewnętrznej obudowie), nie do muzyki. Lepiej zrobić wszystko, żeby jednak zaimplementować inne rozwiązania.

Potraktuj to jako pilot - a w praniu wyjdzie, że wygoda i mnogość funkcji jeszcze Ci się spodoba. Tu też nikt nie pisze do Ciebie w przerwie w e-lekcjach. Praktycznie same stare dupy ;) 

A co do tych starych dup, to jeśli chodzi właśnie o nie to wolę młodsze, aczkolwiek doświadczenie jest wskazane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na szybko, już samo przeniesienie/wywalenie witryny koło szafki RTV w bardzo dużym stopniu rozwiązuje Twój problem z prawidłowym ustawieniem kolumn. 

Możesz też "RTV" ustawić na ścianie WC/aneks i obrócić kanapę. Tu minusem może być odbijające się w TV okno i łażący domownicy przed ekranem ;) 

W każdym razie, moim zdaniem, nie ma dramatu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

Więc na szybko, już samo przeniesienie/wywalenie witryny koło szafki RTV w bardzo dużym stopniu rozwiązuje Twój problem z prawidłowym ustawieniem kolumn. 

Możesz też "RTV" ustawić na ścianie WC/aneks i obrócić kanapę. Tu minusem może być odbijające się w TV okno i łażący domownicy przed ekranem ;) 

W każdym razie, moim zdaniem, nie ma dramatu

No właśnie nie bardzo. Gdzie tą witrynę przenieść? Nie ma miejsca. Natomiast opcja tv na ścianie z wc nie wchodzi w rachubę z trzech powodów:

1. To jest ciąg komunikacyjny, to że ludzie by przed nim chodzili to jedno, ale drugie to duże prawdopodobieństwo, że go ktoś będzie co chwila potrącał. Z tej samej przyczyny nie wisi tam obraz który miał tam być. Przetestowane :)

2. Podłączenie. Na tej ścianie, ani gniazdek prądowych, ani od kablówki, ani internetu :) Obecnie tv podpięty jest LAN-em i to się zdecydowanie lepiej sprawdza niż Wi-Fi.

3. Okno wychodzi na stronę południową, więc ta ściana 3/4 dnia jest w słońcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

to kup jakiś tani wzmak typu smsl bądź topping, do tego jakieś tanie monitorki i pewnie uzyskasz dźwięk lepszy niż z soundbara w podobnej cenie. A i muzyki też da się a tym posłuchac. 

tylko, że kolega przy nawet tak "małym" sprzęcie, przy obecnym ustawieniu chce zrobić sobie krzywdę ;) 

16 godzin temu, Wojtek Mundt napisał:

Małe to mogę umieścić jedną na witrynie a druga na ziemi obok szafki rtv.

stąd podjęta dyskusja o przemeblowaniu.

2 godziny temu, Wojtek Mundt napisał:

No właśnie nie bardzo. Gdzie tą witrynę przenieść?

Coś wymyślisz ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

tylko, że kolega przy nawet tak "małym" sprzęcie, przy obecnym ustawieniu chce zrobić sobie krzywdę ;) 

stąd podjęta dyskusja o przemeblowaniu.

Coś wymyślisz ;)  

No właśnie skończyły mi się pomysły. Zastanawiam się jeszcze tylko czy może są takie kolumny na 13 cm szerokości, wtedy postawiłbym je po bokach tv. Oczywiście biorę jeszcze pod uwagę opcję którą przedstawił MobyDick z kolumnami BOSE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wojtek Mundt napisał:

Tylko nie krzyczcie na mnie, że kombinuję :)

sam się prosisz :P 

jak sama nazwa wskazuje, są to kolumny podłogowe - nie bez przyczyny. Najprościej jak się da - kolumna jest jak instrument i żeby zabrzmiała (abstrahując już od tego konkretnego modelu), jak należy, muszą być spełnione pewne warunki. Takowymi nie jest stawianie ich na szafkach, regałach, wciskanie między meble, czy podwieszanie pod sufitem.

W mojej ocenie jednak za dużo kombinujesz, mając najprostsze i dające wtedy duże pole manewru rozwiązanie. Mianowicie puszczenie tej witryny nawet z dymem ;) 

To rozwiązuje Twój problem. Ale zrobisz jak uważasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Markcox napisał:

sam się prosisz :P 

jak sama nazwa wskazuje, są to kolumny podłogowe - nie bez przyczyny. Najprościej jak się da - kolumna jest jak instrument i żeby zabrzmiała (abstrahując już od tego konkretnego modelu), jak należy, muszą być spełnione pewne warunki. Takowymi nie jest stawianie ich na szafkach, regałach, wciskanie między meble, czy podwieszanie pod sufitem.

W mojej ocenie jednak za dużo kombinujesz, mając najprostsze i dające wtedy duże pole manewru rozwiązanie. Mianowicie puszczenie tej witryny nawet z dymem ;) 

To rozwiązuje Twój problem. Ale zrobisz jak uważasz.

 

No tak puszczę ją z dymem a potem żona mnie puści z dymem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio to widzę, bo nawet przed chwilą latałem z miarą i raczej nie ma dla niej nigdzie miejsca. Z drugiej strony co by mi dało jakby stamtąd przesunął witrynę? Mógłbym postawić kolumny podłogowe, ale sprzęt w 16 cm nie upchnę. Więc chyba zostaje ta opcja z BOSE, albo znaleźć inne kolumny które staną przy tv. Albo znalazłem inne wyjście: do tv i filmów kupić soundbar, ale już nie taki jak początkowo chciałem yamachę 2700, ale dużo niższy model, bo kwestia budżetu, a do muzyki kupić jakiś nie duży zestaw i postawić go na tej komodzie, która stoi przy ścianie balkonowej. Ona jest niższe od tego słupka przy rtv, bo ma wysokości 140 cm i jest też szersza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny Bose 2.1 wprawdzie nie są bardzo audiofilskie i rozdzielcze , ale myślę że byłbyś zdziwiony jak to gra. To właśnie Bose wynalazł subwoofer i specjalizuje sie od dawna w głośnikach pełnopasmowych jednodrożnych lub takich wymagających tylko subwoofera. Ich topowe kolumny od bardzo dawna rozwijane Bose 901 mają po 9 jednakowych niewielkich głośników w kolumnie z których tylko jeden jest skierowany do przodu:

11dd73744600089c145bee4a0a809c66.jpg

Bose-901-Serie-VI-Rueckansicht.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Markcox napisał:

Ja swojej żonie mówię różne świństwa :) 

W każdym razie różne opcje i rozwiązania otrzymałeś, wybór należy do Ciebie. Powodzenia! 

No i tu się nie zgadzam, bo większość opcji to przemeblować pokój czyli wyrzucić witrynę. Tak na serio konkretne rozwiązanie podał tylko MobyDick. Myślałem, że jest większy wybór sprzętu aby spełnił w sumie bardzie miejscowe wymagania niż mojego ucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wojtek Mundt napisał:

większość opcji to przemeblować pokój czyli wyrzucić witrynę.

Warto sobie czasem ustalić priorytety , i zdać pytanie / sam takie 25 lat temu zadałem swojej żonie :) / co nam sprawia większą przyjemność  po przyjściu z pracy i " klapnięciu" na kanapie, słuchanie dobrej jakości muzyki , czy patrzenie / w Twoim przypadku / na witrynę ?

MobyDick , popraw mnie jeśli się mylę , znam dźwięk Bose tylko z AVS , Bose to dźwięk przestrzenny ? Może być fajnym wyborem , coś między sceną kina, a stereo. Mam pytanie , czy potrzebna jest precyzja ustawienia i czy się sprawdzą w  na oko 27 m2 ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny sa stosunkowo mało wymagające. Jednak jeśli zapewni im się lepsze warunki zagrają lepiej. Często umieszcza się je zawieszone na ścianie obok TV.

Mają tą podstawową zaletę ze są bardzo dobrze akceptowane przez żony i aranżerów wnętrz. Powinny bez problemu dać sobie radę w takim pomieszczeniu. Pewnie zagrają postawione na szafce RTV tak jak jest teraz, jednak zapewne będzie lepiej jeśli witrynka będzie w innym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek Mundt , czepiamy się tej witrynki , co ? :) To co zrobisz zależy od Ciebie, ale każdy tutaj stara się podpowiedzieć najlepsze rozwiązanie , nikt się nie podpisze pod czymś co nie będzie w pełni optymalne , ani nie będzie Ci przytakiwał, gdy będziesz chciał stawiać kolumny wbrew zasadą akustyki. Bose to dobra propozycja i od tego możesz zacząć , albo ....... wywalić witrynkę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu widział kompromis. TV powieś na ścianie. Zwolni się miejsce na szafce. Z prawej strony kolumnę dosuwasz do witryny. A z lewej kup stand na wymiar szafki i 2 kolumnę stawiasz nie na podłodze bezpośrednio. Ale w wolnym miejscu na podstawce (standzie). Widzisz to? 

Może być trochę wąsko, ale i tak lepiej niż najlepszy soundbar. 

A jak chcesz bardzo dobrze to witrynę stawiasz między drzwi balkonowe w kąt. Sprawdź czy się zmieści. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...