Skocz do zawartości

Soundbar czy zestaw stereo


Wojtek Mundt

Recommended Posts

Hahahaha, uwielbiam te wasze odpowiedzi. 

Gorzej niż politycy.

Czyli … co zrobić? 

Doinwestować w podstawki, KEF-y i Nada, czy jednak SMSL Q5 pro + Acustimass 5v + googdle Chromecast?

Jeśli to ostatnie to nie widzę sensu czegokolwiek przesuwać i kombinować. 

Czy może jest jakieś inne rozwiązanie, którego teraz nie widać? Najgorzej jak się człowiek na coś uprze :) A już kobieta to w ogóle :):) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Odpowiedź najlepsza: sprawdzić obie wersje i się przekonać ;)

Ja na Twoim miejscu, czytając opinię MobyDicka, zrobiłbym tak:

1. Ustawił próbnie meble tak, by wygospodarować miejsce na KEF-y. Jeśli nie wychodzi - krok 3.

2. Zamówił albo wypożyczył KEF-y + NAD i posłuchał jak to gra. Jeśli brzmienie nie pasuje, czegoś brak - wpadasz tutaj z fotką, koledzy pomagają poprawić ustawienie. Dalej problem - czy to brzmieniowy, czy użytkowy, czy nawet estetyczny - zwracasz i lecisz dalej do punktu 3.

Jeśli wszystko gra i (nie) buczy - to jesteś szczęśliwy i już tylko dzielisz się z nami swoją radością z odsłuchów :).

3. Bierzesz SMSL i Acoustimassy, znów jak coś nie pasi wracasz po porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF-y wróciły w opcji zamiast Acustimass 5v. Ich cena jest podobna, dochodzą do nich podstawki, jako lepsza opcja dźwięku, lecz trochę bardziej wymagająca z ustawieniem, lecz możliwa po przemeblowaniu :) .  Wybierasz co chcesz sam :) . To Ty przecież musisz się na coś zdecydować. My tylko podpowiadamy możliwe opcje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maciek72 napisał:

Onkyo LS 3200 ? 

Nie mam pojęcia czy to będzie lepsze rozwiązanie. 

Dla mnie wygląda ok, ale tylko wygląda :)

Dzięki, że wyszedłeś poza te schematy co są wałkowane.

8 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Odpowiedź najlepsza: sprawdzić obie wersje i się przekonać ;)

Ja na Twoim miejscu, czytając opinię MobyDicka, zrobiłbym tak:

1. Ustawił próbnie meble tak, by wygospodarować miejsce na KEF-y. Jeśli nie wychodzi - krok 3.

2. Zamówił albo wypożyczył KEF-y + NAD i posłuchał jak to gra. Jeśli brzmienie nie pasuje, czegoś brak - wpadasz tutaj z fotką, koledzy pomagają poprawić ustawienie. Dalej problem - czy to brzmieniowy, czy użytkowy, czy nawet estetyczny - zwracasz i lecisz dalej do punktu 3.

Jeśli wszystko gra i (nie) buczy - to jesteś szczęśliwy i już tylko dzielisz się z nami swoją radością z odsłuchów :).

3. Bierzesz SMSL i Acoustimassy, znów jak coś nie pasi wracasz po porady.

A gdzie to ja mogę sobie tak bezproblemowo sprzęt wypożyczać? Kilka takich wypożyczeni i pewnie miałbym nowy :)

To jeszcze podpowiedzcie, jakie rozsądne podstawki, czyli takie które mnie nie zrujnują, ale też się nie rozlecą pod samym ciężarem kolumn. 

Też do tej pory padła jedna propozycja uchwytu do tv, są jakieś inne? Tamten jak widziałem to 800 zeta kosztuje, jak na uchwyt to uważam, że drogo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wojtek Mundt napisał:

To jeszcze podpowiedzcie, jakie rozsądne podstawki, czyli takie które mnie nie zrujnują, ale też się nie rozlecą pod samym ciężarem kolumn. 

https://allegro.pl/listing?string=Podstawki pod kolumny%2C standy&bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-3-0318&stan=używane

Standy dobiera się w ten sposób by ich wysokość + kolumna była taka , iż głośnik wysoko tonowy  powinien wypaść na wysokości uszu, gdy siedzisz w punkcie odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

https://allegro.pl/listing?string=Podstawki pod kolumny%2C standy&bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-3-0318&stan=używane

Standy dobiera się w ten sposób by ich wysokość + kolumna była taka , iż głośnik wysoko tonowy  powinien wypaść na wysokości uszu, gdy siedzisz w punkcie odsłuchu. 

Z tego co widzę to podstawki są również dedykowane pod dane kolumny.

Poszukam, może coś znajdę. Też podstawa na dole musi się zmieścić w tej przestrzeni :)

A czy w tej wnęki, czy jakkolwiek to nie nazwać nie można wstawić kolumn podłogowych? Wtedy nie trzeba się bawić w podstawki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Wojtek Mundt napisał:

A gdzie to ja mogę sobie tak bezproblemowo sprzęt wypożyczać? Kilka takich wypożyczeni i pewnie miałbym nowy :)

Kontaktuj się choćby z S4Home lub Q21, powołując się na forum.

Btw, Q21 ma teraz promo i do KEF Q350 dorzucają standy Norstone Stylum 2, więc problem miałbyś z głowy. Ponegocjuj i powinieneś dostać ładną cenę za komplet z NADem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wojtek Mundt napisał:

Z tego co widzę to podstawki są również dedykowane pod dane kolumny.

I tak i nie , nic się nie wydarzy jak postawisz inną kolumnę, niż ta jaka jest dedykowana do danego standu :) Słowo "dedykowany" w audio znacznie podnosi cenę produktu :)

4 minuty temu, Wojtek Mundt napisał:

A czy w tej wnęki, czy jakkolwiek to nie nazwać nie można wstawić kolumn podłogowych?

Można ale ... po pierwsze w danej kwocie zawsze kupisz lepsze monitory niż podłogówki / koszt obudowy , głośników / , po drugie przy monitorach masz jeszcze jakąś szansę skręcenia kolumn w kierunku miejsca odsłuchowego , przy podłogówkach będziesz miał je wyłącznie prostopadle . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Kontaktuj się choćby z S4Home lub Q21, powołując się na forum.

Btw, Q21 ma teraz promo i do KEF Q350 dorzucają standy Norstone Stylum 2, więc problem miałbyś z głowy. Ponegocjuj i powinieneś dostać ładną cenę za komplet z NADem.

To już jakieś światełko w tym tunelu, jednak zawsze się jakieś znajdzie ale: w podstawie te standy mają 25 cm co razy 2 daje więcej 10 cm. 

Ja pierdziele, nie cierpię jak wszystko musi być wyliczone co do milimetra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

I tak i nie , nic się nie wydarzy jak postawisz inną kolumnę, niż ta jaka jest dedykowana do danego standu :) Słowo "dedykowany" w audio znacznie podnosi cenę produktu :)

Można ale ... po pierwsze w danej kwocie zawsze kupisz lepsze monitory niż podłogówki / koszt obudowy , głośników / , po drugie przy monitorach masz jeszcze jakąś szansę skręcenia kolumn w kierunku miejsca odsłuchowego , przy podłogówkach będziesz miał je wyłącznie prostopadle . 

Fakt, podłogówki musiałyby być węższe niż 20 cm. Na podstawce mogę obrócić sama kolumnę a nie całego standa, bo wtedy to tez ma znaczenie?

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wypożycz i napisz , ciekaw jestem opinii.

Oczywiście. To będzie nowe doświadczenie, bo nigdy nie wypożyczałem sprzętu aby go potestować, a potem jak się nie spodobał to zmieniałem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, o którym chyba nikt nie wspominał  

Dnia 30.04.2020 o 17:57, Markcox napisał:

Mianowicie puszczenie tej witryny nawet z dymem

😀

Ale dobrze, cieszę się, że się nie poddajesz kolego i podchodzisz serio do tematu. Inni już dawno napisali "jednak kupiłem soundbar, dźwięk wgania w fotel".

Każdy szanujący się salon daje możliwość wypożyczenia sprzętu do domu, a jest kilku chłopaków z branży, którzy również udzielają się na forum (po weekendzie na pewno odżyją). Nigdzie, w żadnym salonie nie sprawdzisz, jak gra dany sprzęt, jak w środowisku w którym docelowo ma pracować. Owszem w salonie możesz posmakować np. różnicę pomiędzy kolumnami grającymi jasno, "V-ką", a ciepłym misiowatym graniem. Ale przynosząc sprzęt do domu, zmieniasz warunki, akustykę etc. 

A koszt?! Chwilowe zamrożenie gotówki + parę groszy na kuriera. Praktycznie ryzyko żadne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób eksperyment. Otwórz drzwiczki od wirtynki dodaj do tego około 50 cm i w tej odległości ustaw stojak z płytami. Zobacz optycznie czy było by dobrze gdyby w tej odległości postawić kolumnę? Sprawdź optycznie czy by to grało? Druga kolumna (lewa) symetrycznie do pierwszej w tej samej odległości od ściany tylnej z odstępem 1,8m do 2m między kolumnami. W miejsce 2 postaw np. Taboret, krzesło lub jak masz to 2 stojak z płytami. Usiądź na kanapie i sprawdź czy nie zaburza to ciągu komunikacji. 

Zapytaj żonę. 😁

Później sprawdź ile możesz dosunąć "kolumny" do witrynki? 10, 20 cm? Tak aby można korzystać swobodnie z dostępu do mebla. 

Zanim będziesz chcieć kupić nową szafkę to moja propozycja jest taka, że zrób sobie szafkę audio sam. Pod wymiar. Koszt nie powinien przekroczyć 300 - 400 zł za materiał + Twoja praca. Docięte elementy składa się jak klocki lego. Oczywiście jeżeli lubisz majsterkowanie. 😁 Ja zrobiłem kilka mebli więc mogę pomóc w ewentualnym projekcie. By uniknąć drobnych błędów. Najczęściej nie uwzględnia się grubości płyty do odległości półek. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie powinienem sypiać, bo jak śpię to mi kolejne rzeczy do głowy przychodzą :)

Zaraz mnie zabijecie, ale tak:

1. Opcja z BOSE + SMSL + Google Chromecast to koszt jakieś 2800. Dodatkowa zaleta, właściwie nic nie muszę przestawiać. Za to sterowanie z tabletu i jakoś taki wygląd nijaki :) 

2. Opcja z NAD-em + KEF-y + standy to koszt niecałe 5000 zł. Do tego podwieszenie tv co też rodzi koszt. Też sterowanie z tabletu. Wygląd lepszy, z tego co pisał Mobbydick gra podobnie do zestawu nr 1.

3. Opcja, którą skazaliście od razu na porażkę to Grand PianoCraft MusicCast MCR-N670D to koszt 3000 zł. Też trzeba podwiesić tv. Gra gorzej niż 1 i 2. Za to najładniej wygląda. Ale za to chyba najłatwiejsze sterowanie. 

 

Wiem wiem na wygląd nie należy patrzeć. Tylko, że spójrzcie z mojej perspektywy. Mam siedzieć i być zadowolony jak to pięknie gra, aczkolwiek głównie to filmy, a wkurzać się coś dziwnego tam stoi. Chcoiaż można do wszystkiego się przyzwyczaić :) Tak sobie tez myślę, czy ta jakość jest na tyle zyskowna aby dokładać takie pieniądze. Skoro przez prawie 30 lat wystarczał nam Technics :)

To się naraziłem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL Q5 pro na żywo nie wygląda źle. Wprost przeciwnie. To takie maleńkie coś, co jest wykonane lepiej niż większość dużych sprzętów. Tak na prawdę jest lepiej zrobiony niż Pianocraft. Tyle że to wzmacniacz cyfrowy z wejściami głównie tego typu i nic więcej. Gdy używasz TV nic więcej nie potrzeba. Jeśli chcesz skorzystać z funkcji sieciowych, wtedy potrzebny jest tablet lub smartphon. Tyle że tak jest w każdym sprzęcie. Radio FM to taki trochę przeżytek. Zawsze można podłączyć do wzmacniacza. Zwykle potem już się nie che do tego wracać ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

W sumie to ja nie mam radia FM. Chciałem podpiąć sprzęt pod kablówkę, z tymże ja nei mam typowej kablówki, jak np. Multimedia, że idzie sygnał na modem i stamtąd na tv. U mnie z gniazdka wychodzi już można powiedzieć z modemu, ale nie do końca. To jest sygnał już z światłowodu. Telewizor jak nie ma dvbt to nie odbierze. Nawet moja nagrywarka Pioniera już nie widzi tych programów. Chciałem z wyjścia radiowego podłączyć bezpośrednio do "tunera". Oczywiście zawsze mogę przez wifi, tylko po co obciążać sieć jeśli nie trzeba? 

U mnie na Wi-Fi chodzi 7 urządzeń i 4 na sieci przewodowej. Co daje w sumie 11 urządzeń i bardzo często wszystkie na raz są w sieci. 

 

Pomyślałem jeszcze o jednym, a mianowicie, że przy przestawieniu mebli, ja nie musze dawać witryny na maksa do lewej, ale po lewej stronie dosunąć ją do szafki i wtedy tworzy się przestrzeń aby tam postawić kolumnę. co spowoduje, e pomiędzy kolumnami będzie jakieś 2,5 metra. 

Aczkolwiek jeśli piszesz że lepiej SMSL Q5 pro to właściwie nic nei musze przestawiać, bo on jest taki mały, że spokojnie zmieści się w ten otwór, a nawet mogę go położyć przed tv. 

Wiecie co, na pewno macie rację, że soundbary to lipa, ale mają jedną zaletę: jak włączę tv to jeśli soundbar ma HDMI arc to włączy mi się i od razu mam dźwięk z niego :)  Sry nie mogłem się oprzeć :) 

Edytowano przez Wojtek Mundt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...