Skocz do zawartości

Onkyo tx-nr525 + stx fs250 zmiana amp


Tomek1980

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mimo, ze w moim temacie chodzi o amplituner to zamieszczam w tym dziale gdyż chce podnieść jakość odtwarzanej muzyki w stereo. 

Otóż mam ten model amplitunera i nie do końca jestem z niego zadowolony. Planuję albo zmienić go na coś mocniejszego albo dorzucić do tego zestawu wzmacniacz stereo. Na dzień dzisiejszy amplituner sprawdza sie w kinie domowym ale w stereo wyraźnie brakuje mu mocy do napędzenia kolumn. Brak sceny i znikomy bas. Jakiś czas temu zmieniłem kable od kolumn frontowych na jakis model melodiki i troche sie poprawiło bo na poczatku dźwięk byl w ogóle płaski. 

1. Czy do kwoty ok. 2500zl znajdę amplituner, ktory zagra wyraznie lepiej w stereo? 

2. Czy jesli dodam jakiś wzmak, bo to mi zapewne doradzicie, bede mogl to tak podłączyć aby przełączać sie między tymi urzadzniami z poziomu pilota, bez przepinania kabli glośnikowych? 

Pokój ma 32m. Preferowana muzyka to rock, pop, muzyka elektroniczna. Z gory dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli nowy to Onkyo 696 i Yamaha 685. Zagraja lepiej ale nie wiem czy usyskasz to co chcesz. To wciaz amplituner kinowy sredniej polki

2. Majac te modele powyzej możesz wyjśc PRE OUT na koncowke mocy we wzmacniaczu. Nie musisz nic przepinać.

Niestety takie rozwiązanie jest niemożliwe w Twoim przypadku. Chyba że takie cudo

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Naprawdę żadnych propozycji? 

To mam kolejną zagwozdkę... Nieoczekiwanie pojawily sie większe zasoby finansowe i sklaniam sie powoli ku zbudowaniu zestawu od podstaw a wiec w grę wchodzi też zmiana kolumn. Być moze moim błędem było skupienie sie na marce stx z uwagi, że mialem blisko na odsłuch. Wybralem z pośród 3 modeli: electrino 150, electrino 250 i właśnie fs250, ktore najbardziej przypadly mi do gustu z uwagi na szczegółowość. Oczywiscie zdaję sobie sprawę, że podczas odsluchu byly napedzane czymś zupelnie innym niz ja posiadam. 

Czy w zwiazku z tym mamy jakies wieksze pole manewru? Nadmienie jeszcze, że powoli przekonuje się do stereo... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...