Skocz do zawartości

Gramofon do kolumn Klipsch the Sixes


Jacek_BRT

Recommended Posts

Historia jest następująca:

Po latach przerwy wróciłem do słuchania muzyki, kupując na wstępie aktywny głośnik Marshall Woburn - dość dobre basy plus wysokie i dynamika (w swojej klasie). Smartfon i laptop (serwis muzyczny) jako główne źródło. Następnie, wiedziony sentymentem, nabyłem (bardzo) tani gramofon Dual DT 250. O dziwo, współpracował b. dobrze, dodając głębi dźwiękom wydobywającym się z Marshalla i moich starych płyt. Zachęcony przesiadłem się na - również aktywne - Klipsch the Sixes - dźwięk dynamiczny, klarowny, dobre basy i góra (źródło: laptop). Podłączyłem rzeczonego Duala (AT 3600L) i tu wielki zawód -dźwięk płaski , bez góry, basy rozmiękczone. Próbowałem przez Phono Box S2 - bez zasadniczej poprawy, nadal nieporównywalnie lepszy efekt przez BT z laptopa (przepraszam purystów audio). W planie miałem zmianę na lepszy gramofon aby od czasu do czasu ponapawać się "wartością dodaną" (np. Rega P2, Pro-Ject Debut Carbon DC), ale w tej sytuacji nie mam pewności, że uzyskam jakikolwiek akceptowalny efekt. Proszę doświadczonych forumowiczów o sugestie, co może być przyczyną słabej współpracy TT z kolumnami. Sądzę, że nawet z tego gramofonu powinienem uzyskać znacznie lepszy dźwięk. Czy parametry wzmacniacza w Klipsch'ach mogą być przyczyną? Czy warto ryzykować zakup lepszego TT? Z góry dziękuję za konstruktywne rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.04.2020 o 07:04, S4Home napisał:

No dziwne.

Moim zdaniem różnica być powinna. nie kupuj w ciemno. Z wypożyczeniem gramofonu może być różnie. Masz nie duże kolumny. Weź je do jakiegoś salonu gdzie będziesz mógł przecież porównać Bluetooth vs gramofon. To jedyna droga.

Pozdrawiam

Dzięki, zapewne tak zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Drogi Jacku,

od niespełna dwóch lat jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem głośników Kilpsch the Sixes. Zaczęło się od przeprowadzki i konieczności zredukowania ilości tzw. "gratów" jakich używam do czerpania przyjemności ze słuchania muzyki. Na dzień dzisiejszy sławetne "Szóstki" podłączone są do gramofonu Pro-Ject 2Xperience, z wkładką Sumiko Bluepoint no.2, używam także przedwzmacniacza Schiit Mani, a całość okablowana jest Audioquestem Big Sur. Kierując się bardzo ciekawym testem "Szóstek" który możesz naleźć  tutaj:

https://www.stevehuffphoto.com/klipsch-the-sixes-speaker-review-mid-fi-at-its-finest/

 poszedłem za radą Steva Huffa i zewnętrznego przedwzmacniacza... Efektem jest cudowna synergia całego systemu! "Szóstki" mają bardzo przyzwoity wzmacniacz z dobrze dostrojonym DSP, niestety ich najsłabszym elementem jest wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Użycie zewnętrznego przedwzmacniacza pozwala nam ominąć to najsłabsze ogniwo. 

W konfiguracji analogowej w jakiej używam moich "Szóstek", brzmienie jakie udało mi się uzyskać określiłbym jako bezpośrednie, żywe. Basy są zwarte i wyraziste, średnica czysta i nieco wyeksponowana do przodu, tony wysokie prześwitujące w kierunku jasności  (ale nie tak jasne jak w przypadku głośników Kanto TUK). 

Najczęściej słuchaną przeze mnie muzyką są standardy jazzowe oraz rock/blues, lubię także wszelkie nagrania koncertowe.  "Szóstki" bardzo dobrze radzą sobie z tego typu muzyką. Za ich sprawą materiał z czarnego krążka rzeczywiście zyskuje nowe życie! Przy słuchaniu muzyki klasycznej brakuje "Szóstkom" nieco więcej jasności, transparentności, szerokości sceny muzycznej jaką można uzyskać przy użyciu przywoływanych już głośników Kanto TUK (które polecam jeżeli jesteś zwolennikiem bardziej "bezllitosnego" , analitycznego brzmienia ).

Mam nadzieję że tych kilka słów będzie dla Ciebie pomocne. 

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań sonicznej Nirwany :)

Edytowano przez TubeHead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...