Skocz do zawartości

Chris9K

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Właśnie kończę kompletowanie swojego pierwszego zestawu stereo po półrocznych testach i odsłuchach zdecydowałem się na Dali Oberon 7 napędzane CXA80 zestaw ustawiony w salonie 24m2 źródłem narazie jest telewizor. Gatunki muzyczne to jazz blues trochę Rocka alternatywy jeśli chodzi o żonę to wszystko co jest na czasie plus Turnau, Lipnicka, Kayah.

Jak w temacie poszukuje innego źródła dźwięku Najlepiej żeby to było urządzenie dwa w jednym jak Yamaha CD NT670d czy Onkyo C N7050 (ale chętnie zapoznam się z jakimiś alternatywami) Ze względu na to że córka jest w drodze, górna granica budżetu to 2000 zł

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

 

Edytowano przez Chris9K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz kolego tak bogata kolekcje płyt, że potrzebujesz odtwarzacza CD? Sam kiedyś zauroczny magia wyjeżdżającego talerza i wyświetlacza z cyferkami 😁kupiłem odtwarzacz CD...., który po niespełna roku sprzedałem bo jednak doszedłem do wniosku, że taniej opłacić abonament w tidalu hifi niż kupować każda płytę, która będzie mi się podobała. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już rozdzielać to jakie moglibyście polecić alternatywy 

Pytanie czy rozkładając to na czynniki pierwsze różnica będzie aż tak duża względem takiego all in one. Zdaje sobie sprawę też z tego że za 2tys to raczej nie zaszaleje z dwoma urządzeniami

Jeśli chodzi o kolekcje CD to trochę tego jest i napewno jeszcze  będą dochodziły następne, mam do CD lekki sentyment i raczej nie chciałbym z tego rezygnować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinc napisał:

Jeśli chcesz się zmieścić w budżecie z jednym i drugim to faktycznie CD-NT670D będzie chyba najlepszym wyjściem.

Jako streamer tak , jako CD to tragedia. 

Już lepiej:

https://allegro.pl/oferta/arcam-alpha-7se-8161029890

https://allegro.pl/oferta/yamaha-cdx-890-topowy-odtwarzacz-cd-z-pro-bit-8987224137

https://allegro.pl/oferta/yamaha-cdx-700-odtwarzacz-z-klasycznej-serii-8619963208?reco_id=d40ea306-8b1e-11ea-98fe-000af7f63470&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

+ Raspberry Pi 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko odbiornik Bluetooth, tak więc będziesz potrzebował jeszcze jedno urządzenie, które będzie działało jak streamer np. smartphone. Aptx to stratna kompresja, a telefon streamujący muzykę z netu, dekodujący, później znowu kodujący do formatu aptx i ponownie wysyłający sygnał do tej przystawki... zeźre Ci baterię w moment.

Ja bym wziął tego CA CXC, przynajmniej ładnie będzie Ci pasował do wzmacniacza, a do streamer-a dozbierał, albo wziął na raty. Branża pewnie bez problemu zaoferuje Ci jakieś 0%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie zdecydowanie lepiej rozdzielić oba urządzenia. Dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha CD-S300 + Klipsch Gate lub Audio Pro Link 1, którego połączysz kablem optycznym z CXA80. Dzięki temu wykorzystasz przetwornik, który siedzi we wzmacniaczu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Witam ponownie

Było trochę wolnych dni więc żona zapędziła mnie do malowania mieszkania. Ale wracając do wątku to zamówiłem cxc wersja 1 bo dostałem za 355 euro co wydawało mi się dobra cena za ten odtwarzacz teraz chciałbym jakiś nie drogi streamer który służył by przez jakiś rok i wtedy zastąpię go cxn. Tak jak tu napisał kolega marcinc wydaje mi się że to chyba będzie najlepsze rozwiazanie

Edytowano przez Chris9K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił:
1) Sonos Port
2) Bluesound Node 2i
3) Yamaha WXC-50

Kolejność nieprzypadkowa; i jako docelowy streamer do Twojego zestawu. Wszystkie podłączane poprzez cyfrowy port do wzmacniacza.

CXN ma zdecydowanie słabszy soft od wyżej wymienionych (w szczególności Sonos i Bluesound), a CA życzy sobie za niego jakieś chore pieniądze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz przez port cyfrowy to streamer nie ma żadnego wpływu na dźwięk. To tylko ciąg bitów, który do analogu konwertowany jest dopiero przez DAC we wzmacniaczu. Jeśli użyjesz kabla RCA, to konwersja do analogu odbywa się już w streamerze i w tym wypadku może on dodać coś od siebie (albo ująć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda. I w tym momencie musze interweniować.

Oczywiscie nie mówię o strimerze podłączonym analogowo bo tutaj różnica jest oczywista.

Ale mówię o srrimerze w roli transportu bo tak zaznaczył mój przedmówca.

7 godzin temu, marcinc napisał:

Jak podłączasz przez port cyfrowy to streamer nie ma żadnego wpływu na dźwięk.

Wówczas TV podłączony cyfrowo , Malina, np CXN V2 i np Naim ND555 czy Esoteric N-03 grały by dokładnie tak samo.

A tak nie jest!

Transport odgrywa rolę w systemach audio. Owszem często jest pomijany w tańszych systemach. Ale kto raz sprawdził granie z TV , względem Maliny  nie mowie o pozostałych to już to rozumie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to być streamer tymczasowy to pomyśl o Yamaha WXAD10/ Klipsch Gate lub Audio Pro Link 1. W przyszłości możesz pomyśleć o Primare NP5 Prisma, którego połączysz z CXA80 coaxialem, a jak będziesz chciał uzyskać jeszcze wyższą jakość brzmienia to zostaje Ci jeszcze opcja dokupienia DACa. Jest to przyszłościowe rozwiązanie i musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy należysz do osób, które lubią raz na jakiś czas coś wymieniać, jeśli nie to lepiej później postawić na Cambridge Audio CXN V2.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale mówię o srrimerze w roli transportu bo tak zaznaczył mój przedmówca.

Wówczas TV podłączony cyfrowo , Malina, np CXN V2 i np Naim ND555 czy Esoteric N-03 grały by dokładnie tak samo.

A tak nie jest!

Streamer dekompresje dźwięk z netu, koduje i podaje go do wzmacniacza. Ciąg bitów po tej operacji musi być zawsze ten sam. Jeśli jest inny, to znaczy, że urządzenie zwyczajnie jest wadliwe. Wszelkiego rodzaju podkoloryzowana w tym procesie, jeśli istnieją, też powinny zostać uznane za wadę produktu, bo jednak po to się stosuje cyfrę, aby dźwięk dostarczyć 1:1 do słuchacza, a nie korygować go po drodze.

Jesteś w stanie wytłumaczyć skąd technicznie miałyby brać się różnice? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chris9K napisał:

Mam jeszcze oststnie pytanie, bo najprawdopodobniej zdecyduje się na jakiś mały niedrogi streamer. Jak to podpiąć cyfrowo i wykorzystać dac który już jest w cxa czy przez RCA jak np wxad 10, czy jednak nie ma to większego znaczenia 

Żeby wykorzystać DAC-a z CXA to musisz podłączyć do portu cyfrowego, czyli optykiem albo coaxialem w ostateczności. Z wxad-10 nie będziesz miał takiej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...