Skocz do zawartości

Chris9K

Recommended Posts

Dnia 7.05.2020 o 08:50, marcinc napisał:

Streamer dekompresje dźwięk z netu, koduje i podaje go do wzmacniacza. Ciąg bitów po tej operacji musi być zawsze ten sam. Jeśli jest inny, to znaczy, że urządzenie zwyczajnie jest wadliwe. Wszelkiego rodzaju podkoloryzowana w tym procesie, jeśli istnieją, też powinny zostać uznane za wadę produktu, bo jednak po to się stosuje cyfrę, aby dźwięk dostarczyć 1:1 do słuchacza, a nie korygować go po drodze.

Jesteś w stanie wytłumaczyć skąd technicznie miałyby brać się różnice? 

Czy warto zmienic Yamaha NP S300 na NP S2000 ? Czy bedzie roznica w dzwieku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to zdaje sobie sprawę że malina wyprzedza te tanie gotowce ale zastanawiam się czy cały interfejs jest na tyle przyjazny żeby żona i starsza córka też to ogarnęły. Jednak to ma służyć wszystkim nie tylko mi a dziewczynom wystarcza bluetooth i streaming z telefonu dlatego wydaje mi się że jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wxad-10 

Edytowano przez Chris9K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie 

Budżet na streamer wzrósł do 500€ ponieważ moja druga połowa stwierdziła że nie ma co się bawić w jakieś przejściowe rozwiązania które z czasem zostaną zmienione, teraz mam dylemat czy brnąć w Bluesound Node 2i, Sonos Port jak kolega Marcin wspomniał. Czy może jednak wstrzymać się i pójść w cxn v2, albo w coś co znalazłem a mianowicie Quad Artera One

https://www.kolumbus24.com/en/Home-Hifi/Network-devices/QUAD-Artera-ONE-All-In-One-Network-WiFi-streamer-CD-player-DAC-integrated-amplifier-with-2-x-75-Watts-Spotify-Connect-vTuner-AirPlay-Bluetooth-UpNP-DSD-Quad-Link-App-aluminum-silver.html 

Wtedy sprzedałbym cxa80 i zakupił to. 

Tylka jakoś jestem trochę sceptycznie nastawiony do takiego kombajnu, ale szukając wzmacniacza trafiłem na Quad Vena i brzmiał naprawdę fajnie brakowało mi w nim tylko regulacji wysokich i niskich tonów. Prosiłbym o  plusy i minusy poszczególnych urządzeń, głównie chodzi o dźwięk ale jak już wcześniej wspomniałem musi być też przyjazny interfejs tak aby żona i córka mogły z tego korzystać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs jest taki jak chcesz. Volumio, Nodde i pewnie parę innych.

Córka da radę na pewno, żona? Nie wiem. Zależy od żony i jej chęci poznania czegoś nowego.

Funkcję sieciowe w Quad beda bardzo słabe. Poza tym ja bym nie kupował takiego kombo. W przypadku awarii jesteś w ciemnej......... HArman robił kiedyś takie rozwiązania. Pracował nad nimi dłużej niż później wycofał je z oferty.

Z tańszych gotowych masz jeszcze iEAST M20/ M30 , WXAD 10 od Yamahy. A z droższych dobrych odtwarzaczy wspomniany Node 2i. Polecam mieć wzmacniacz jednak osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...