Skocz do zawartości

Jaki zestaw głośnikowy bez odsłuchów


saimon216

Recommended Posts

23 godziny temu, saimon216 napisał:

Niskie tony zawsze można skorygować a mocy (raczej) lepiej mieć zapas niż za mało.

Ja nie pisalem o niskich tylko o wysokich tonach, ze bedzie ich za duzo w tym polaczeniu o ktore wczesniej pytales. Co do mocy masz racje lepszy zapas.

7 godzin temu, saimon216 napisał:

a co myślicie o połączeniu Aurory 700 i NAD 356BEE? 

A jednak zaczales myslec o tym Nad-ie, a pisales iz bedzie slaby jak Ci o nim wspomnialem. W tym polaczeniu mocy nie zabraknie i basu bedzie duzo.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saimon216 napisał:

Jak mam wypożyczyć sprzęt, będąc w Wiedniu? Nie da się tego zrobić :) a co myślicie o połączeniu Aurory 700 i NAD 356BEE? 

Nad 356bee to dobry solidny wzmacniacz lekko podkoloryzowany nie wiem czy w połączeniu z aurorami przypadłby ci do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem opinie o Nadzie i gdzieś znalazłem że z deklarowanych 60w przy 8ohmach potrafi wyciągnąć sporo więcej. Również znalazłem temat że Aurory 700 biją na głowę MA Bronze 6 więc tu również zmiana zdania. Dlatego pytam o to czy według Was, którzy słuchali i jednego i drugiego (nie koniecznie razem) ten duet jest w stanie spełnić moje oczekiwania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saimon216 napisał:

Więc jak? Nad i Aurory to dobre połączenie czy lepiej zostać przy Nadzie ale wziąść te Bronze 6? 

Jest to kwestia indywidualna zależna od twoich preferencji nie można stwierdzić bez odsłuchu która bardziej przypadnie ci do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Mam jeszcze jedną zagwostkw co do tego sprzętu, baardzij w sumie Dow zmacniacza niż kolumn. Jak przesłać sygnał z komputera, oddalonego o jakieś 4-5 metrów. USB, Jack, RCA czy może jakiś odtwarzacz multimedialny czy jak... Macie jakieś rozwiązania? Może ktoś też ma taki problem i już go rozwiązał? 

Edytowano przez saimon216
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD to granie dość specyficzne.

Moim zdaniem model 356 jest najlepszym lub jednym z najlepszych wzmacniaczy w swojej klasie cenowej.

Jest mocny, wydajny, dobrze zrobiony, mimo oczywiscie oszczędności w pewnych aspektach jak każdy.

Z Aurora dostaniesz potężna dawkę solidnego basu, rozjaśniony środek i delikatną górę

Z Bronze 6, dostaniesz nieco miększy bas, wyraźną dość jasną średnice i jaśniejszy ale nie natarczywy sopran.

Wszystko zalezy od indywidualnych preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę, i w sumie zostanę prawdopodobnie przy NAD 356BEE i MA Bronze 6. Problem pojawił się jednak inny. Jak przesłać sygnał z komputera oddalonego o 5m do wzmacniacza. Powiem tyle że dysponuje jedynie sygnałem Wi-Fi lub Bluetooth. Opcja z kablem Jack-RCA raczej odpada (chyba że uważacie ze przy zastosowaniu dobrego kabla ma to sens) zostaje zatem Wi-Fi lub Bluetooth. Znacie coś, co dało by radę przesłać w miarę dobrej jakości sygnał do wzmacniacza? Rozważam do kupienie osobnej karty dźwiękowej plus dobra (niestety) długa łączówka, lub jakieś strumieniowanie, czy coś w tym stylu. Możecie coś polecić z własnego doświadczenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stanowi ale może, nawet z daciem. Zalecane długości są do 3m. Sam nie używałem nigdy dłuższego przewodu niż 3m. Można zastosować np. Komputer do dac 3m i kolejne 3m do wzmacniacza. 

Można dokupić do komputera PC kartę sieciową (WiFi). Ja tak mam zrobione. W przypadku laptopów jest zauważalny przyrost prędkości między wbudowaną kartą a zewnętrzna o klasie prędkości AC. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel USB byłby puszczony pod podłogą tzn pod wykładziną. Był by to duży problem dla takiego przewodu? Zaznaczam że pokój przechodni i czasem się może zdążyć że ktoś o nim przejdzie. A co do DACA to macie jakieś sprawdzone propozycje? Może dać z Bt? Wiem że jakość gorsza ale była by możliwość korzystania ze wzmacniacza z telefonu (Bt) i komputera (USB). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...