Skocz do zawartości

Piski na nagraniach...


Recommended Posts

Hej!   Mam problem z nagrywaniem. Otóż na nagraniach pojawia się pisk, który nie wiem skad się bierze. Niby mam dobrą zewnętrzną kartę dźwiękową no ale... Sprawdzałem mikser - jest ok, sprawdzałem mikrofon - jest ok, laptop - samsung RV515 - chyba też... Może to jednak wina karty a może portu USB / kabla? W każdym razie może ktoś z was doradzi jak pozbyć się tego pisku? Czy zostaje tylko programowe usuwanie w programie audio?  Za wszelką pomoc z góry dziękuję!  Pod spodem link do próbki audi oraz zdjęcia...

 Próbka z soundcloud

20200430_220833.jpg

20200430_215324.jpg

20200430_215304.jpg

20200430_215249.jpg

20200430_215232.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MariuszZ napisał:

"to jest test mikrofonu ..." Ja nie słyszę żadnych pisków, no chyba że są poza moją percepcją słuchową czyli ok. 15 kHz ;) 

Może skonsultuj się z Pawłem. Jest pasjonatem masteringu. Powinien pomóc.

zwiększ głośność maksymalnie jak jest cisza poza moim głosem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur S. Francesco Hippe napisał:

zwiększ głośność maksymalnie jak jest cisza poza moim głosem...

Faktycznie słychać jak coś "świergocze". Może okna miałeś otwarte i ptaki się nagrały ;) Poważniej to trudno oszacować przyczynę. Ewidentnie cos zakłóca. Ja próbowałbym metoda kolejnych eliminacji zbadać sprawę. Zacznij od źródła lub z drugiej strony od programu nagrywającego. Podmień mikrofon - sprawdź, Podmień kable - sprawdź. Zmień program do nagrywania - sprawdź. Zmień interfejs audio - sprawdź. Odłącz ładowarkę od laptopa - sprawdź, a przynajmniej zmień gniazdo USB łączące z interfejsem - sprawdź. Jeżeli zakłócenia są przy korzystaniu "na baterii" to spróbuj nagrywać z zasilaczem bo może przetwornica przy baterii szwankuje. Zasilanie laptopa i korzystanie z USB często owocuje zakłóceniami. 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...