Skocz do zawartości

Głośnii sufitowe do ATMOS


wojoo

Recommended Posts

Ale po co chcesz ze skrzynkami kombinować? Albo kup głośniki od razu w obudowach i kombinuj jak obniżyć ten w wyższej części sufitu, albo instalacyjne i osadź je jak bozia przykazała w suficie. Instalacyjne + skrzynki do nich wyjdą Ci pewnie drożej, niż gotowe głośniki w obudowach.

Ja bym to rozwiązał wariantem drugim (instalacyjne) i podwieszonym plafonem z GK z osadzonymi w nim oboma głośnikami - taka jakby szeroka belka z tego wyjdzie, podwieszona do belek stropowych niższej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Ale po co chcesz ze skrzynkami kombinować? Albo kup głośniki od razu w obudowach i kombinuj jak obniżyć ten w wyższej części sufitu, albo instalacyjne i osadź je jak bozia przykazała w suficie. Instalacyjne + skrzynki do nich wyjdą Ci pewnie drożej, niż gotowe głośniki w obudowach.

Ja bym to rozwiązał wariantem drugim (instalacyjne) i podwieszonym plafonem z GK z osadzonymi w nim oboma głośnikami - taka jakby szeroka belka z tego wyjdzie, podwieszona do belek stropowych niższej części.

Kilka razy pytałem JAKIE głośniki nadają się na sufitowe i w dalszym ciągu nie wiem... dlatego jedyne co mi przyszło do głowy to samoróbki Magnata

Wspomniane heco 200f które znalazłem nigdzie już nie występują a wymiarami byłyby idealne

Wydawanie kilku tyś na tego typu głośniki w moim przypadku całkowicie odpadają bo za max rok będę miał cały nowy sprzęt w nowym domu

 

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wojoo napisał:

Kilka razy pytałem JAKIE głośniki nadają się na sufitowe i w dalszym ciągu nie wiem... dlatego jedyne co mi przyszło do głowy to samoróbki Magnata

Miałeś odpowiedź, że w zasadzie dowolne głośniki monopolowe (tzn emitujące dźwięk w jednym kierunku, nie bipole/dipole), najlepiej pasujące do reszty kolumn brzmieniem.

Reszta to kwestia mocowania, więc optymalnie, jeśli są do tego fabrycznie przystosowane. Przejrzyj tematy, bo niedawno był podobny wątek i ktoś (@MobyDick chyba?) pokazywał fotki swoich podwieszonych głośników.

Podaj, co u Ciebie gra, to pewnie ktoś zasugeruje coś, co do tego będzie pasowało.

27 minut temu, wojoo napisał:

Wydawanie kilku tyś na tego typu głośniki w moim przypadku całkowicie odpadają bo za max rok będę miał cały nowy sprzęt w nowym domu

Przecież możesz sufitowe głośniki zdemontować i zabrać do nowego domu, w czym problem?

Tym bardziej warto od razu kupić coś lepszego, jeśli będziesz resztę sprzętu wymieniał (zakładam, że na lepszy) niż kupować dwa razy...

Jedyne, co warto w tym wypadku faktycznie ograniczyć, to koszty 'pozagłośnikowe', czyli jakieś zawieszenia, przebudowy sufitu itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
27 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Miałeś odpowiedź, że w zasadzie dowolne głośniki monopolowe (tzn emitujące dźwięk w jednym kierunku, nie bipole/dipole), najlepiej pasujące do reszty kolumn brzmieniem.

Ok, dowolne ale tych "dowolnych" jest setki :) a może ktoś już miał styczność z czymś pokroju HECO 200f i może podpowiedzieć

27 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Podaj, co u Ciebie gra, to pewnie ktoś zasugeruje coś, co do tego będzie pasowało.

Kolumny to Dali 8008 ale są w bardzo kiepskim stanie, córka bardzo sobie je upodobała i w zasadzie nadają się na śmietnik (ale grają!)

27 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Przecież możesz sufitowe głośniki zdemontować i zabrać do nowego domu, w czym problem?

Nowy dom to będzie nowy zestaw, przez rok może być setki innych lepszych głośników :) teraz ma być tylko "tymczasowy" zestaw

27 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Tym bardziej warto od razu kupić coś lepszego, jeśli będziesz resztę sprzętu wymieniał (zakładam, że na lepszy) niż kupować dwa razy...

j.w.

 

Wiekszość głośników do ATMOS jest pod skosem (czyli na kolumny) a jak już ktoś tu napisał nie nadają się na sufitowe...

Może źle się też wyraziłem wcześniej, bo znalazłem owszem kilka fajnych głośników ale kosztują po kilka tyś zł a tu chciałbym zmieścić się w ok. 1000 za komplet

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wojoo napisał:

Wiekszość głośników do ATMOS jest pod skosem (czyli na kolumny) a jak już ktoś tu napisał nie nadają się na sufitowe...

Bo głośniki opisane jako pod Atmos to tzw atmos-enabled, do odbić od sufitu, ew. nadające się również do montażu na ścianie pod sufitem, jak Dali Alteco C1, o których już pisałem. Typowo nadające się na sufitowe atmosy niekoniecznie będą tak opisane. Co ciekawe, niekoniecznie będą też opisane jako sufitowe ;p. Bo to określenie, zauważyłem, zakłada raczej głośnik instalacyjny.

49 minut temu, wojoo napisał:

chciałbym zmieścić się w ok. 1000 za komplet

Heco Music Style 200F powinny być tutaj ideolo, ale nie jestem na tyle kompetentny, by powiedzieć, jak zgrają się z tymi Dali. Z tej samej firmy również nowsze z linii Ambient, ale to już drożej.

STX Quant 300e, lub taniej - i to zdecydowanie - STX E-200n. Znów - o jakości nic nie powiem, ale kojarzę, że ma je ktoś z forumowiczów.

W obu wypadkach musisz jakoś sobie ogarnąć sposób zamocowania do sufitu, bo fabrycznie są dostosowane do zawieszenia na ścianie.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Konrad Kulwicki napisał:

Taniej - i to zdecydowanie - STX E-200n. Znów - o jakości nic nie powiem, ale na pewno ma je ktoś z forumowiczów.

Właśnie przed 2 minutami je znalazłem i miałem o nie pytać :)

 

5 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Bo głośniki opisane jako pod Atmos to tzw atmos-enabled, do odbić od sufitu, ew. nadające się również do montażu na ścianie pod sufitem, jak Dali Alteco C1, o których już pisałem. Typowo nadające się na sufitowe atmosy niekoniecznie będą tak opisane. Co ciekawe, niekoniecznie będą też opisane jako sufitowe ;p. Bo to określenie, zauważyłem, zakłada raczej głośnik instalacyjny.

Fakt faktem większość opisanych jako ATMOS jest ścięta ;)

 

6 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Taniej - i to zdecydowanie - STX E-200n. Znów - o jakości nic nie powiem, ale na pewno ma je ktoś z forumowiczów.

Nigdzie ich nie ma ale patrząc na konstrukcję wyglądają bliźniaczo podobno do STX

 

7 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

W obu wypadkach musisz jakoś sobie ogarnąć sposób zamocowania do sufitu, bo fabrycznie są dostosowane do zawieszenia na ścianie.

To oczywiste, mam pomysł czy nie puścić tej jednej kolumny za pomocą mocowania podobnego do tego:

nd_Stulum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wojoo napisał:

Ok, dowolne ale tych "dowolnych" jest setki :) a może ktoś już miał styczność z czymś pokroju HECO 200f i może podpowiedzieć

 

Jakbys mnie pisal a wiecej czytaj byloby latwiej :) Wypisalem Ci explicite dwa modele ktore mozesz po prostu kupic i z palcem w nosie jest zamontujesz do belki. Te Kefy mam w domu i właśnie do belki będę je montował. Ja swoje dorwałem za jakieś 500 zł za parę - używane, porysowane, ale białe i sprawne:) 

Skoro Heco nie ma nigdzie, to nie ma co kminic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojoo napisał:

Fakt faktem większość opisanych jako ATMOS jest ścięta ;)

To oczywiste, mam pomysł czy nie puścić tej jednej kolumny za pomocą mocowania podobnego do tego:

nd_Stulum.jpg

AD Atmos - scieta, bo to sa nastawki do pseudo atmos, a nie do atmos. Pisalem o tym tez... 

Co do tych mocowan - z jednej strony chcesz nieduzo wydac, a z drugiej wrzucasz mocowanie kosztujace tyle co glosniki ktore Ci wypisalem, ktore fabrycznie w podstawce maja juz uchwyty... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojoo napisał:

To oczywiste, mam pomysł czy nie puścić tej jednej kolumny za pomocą mocowania podobnego do tego:

nd_Stulum.jpg

To są podstawki pod głośniki podstawkowe. Prędzej patrzyłbym na... Uchwyty do projektorów.

Heco 200f faktycznie ciężko znaleźć, bo to wycofana już linia Music Style.

Możesz spytać tutaj: https://avmax.pl/heco-music-style/254-heco-music-style-200-f.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tenfilip napisał:

z jednej strony chcesz nieduzo wydac, a z drugiej wrzucasz mocowanie kosztujace tyle co glosniki ktore Ci wypisalem

Sam mi zarzuciłeś, że mało czytam i za dużo pisze a sam to robisz ;) napisałem, że mocowania PODOBNE a nie takie same!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzalem na zdjecia - wez taka sama belke w takim samym kolorze, doczep do isntiejacych (ale w poprzek), do tego kefy albo focale. Zwyciestwo!

Przed chwilą, wojoo napisał:

Sam mi zarzuciłeś, że mało czytam i za dużo pisze a sam to robisz ;) napisałem, że mocowania PODOBNE a nie takie same!

Podobne sa podobnie nadmiarowe:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojoo napisał:

Nawet przez chwile o tym nie pomyślałem... cały czas w planach miałem raczej pomiędzy belkami do sufitu

Choć to też jest jakieś rozwiązanie

Da Ci to duzo swobody w ustawianiu. Nie wiem co tam masz w tym suficie, ale osobiscie wolalbym mocowac do drewna taka belke - da Ci ona tez duza swobode w rozmieszczeniu.
Umieszczenie miedzy belkami przy samym suficie zwiekszy wysokosc, ale moze wprowadzic troche odbic od samych belek. Raczej to malo istotne jednak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tenfilip napisał:

Spojrzalem na zdjecia - wez taka sama belke w takim samym kolorze, doczep do isntiejacych (ale w poprzek), do tego kefy albo focale. Zwyciestwo!

Przyszedł mi pewien pomysł ale nie wiem tylko jak to zamocować ;)

Przed chwilą, Tenfilip napisał:

Da Ci to duzo swobody w ustawianiu. Nie wiem co tam masz w tym suficie, ale osobiscie wolalbym mocowac do drewna taka belke - da Ci ona tez duza swobode w rozmieszczeniu.

Jest obłożone płytą KG a ona jest przymocowana do boazerii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...