Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza CD (kwestia zewnętrznego DACa)


Darek Barnat

Recommended Posts

Witajcie

Po kilku miesiącach odsłuchu mojego zestawu (DNP-800NE, PMA-1600NE, KEF Q950) ze źródeł: Tidal Hi-Fi i Spotify Premium zdecydowałem, że zostaję przy Spotify i dokładam źródło CD. Naturalnie pomyślałem o odtwarzaczu Denon (żeby było ładnie 🙈 i na jednym pilocie), z tym że jest rozbieżność cenowa między DCD-600NE (1300 zł), DCD-800NE (1800 zł). Przeanalizowałem różnice między nimi i w duchu minimalizmu zacząłem się zastanawiać czy aby DCD-600NE podłączony do ampa przez optyka nie zagra tak jak DCD-800NE podłączony po analogu? 

Poprawcie mnie jeżeli gdzieś źle rozumuję. Bity z lasera płyną z pominięciem gorszej jakości przetwornika w odtwarzaczu przez kabel optyczny do DACa we wzmaku, który jest taki jak w droższej wersji i dalej już przez sam wzmacniacz na głośniki. Jeżeli tak jest, to czy są inne parametry odtwarzacza mające wpływ na jakość odczytywanego z płyty dźwięku, które mogą być zauważone?

Darek 

Edytowano przez Darek Barnat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Denon 600 wykorzystany jako transport do wzmacniacza nie zagra tak jak 800ne po analogu. Na parametry nie masz co patrzeć, ponieważ nic Ci nie powiedzą. Jeśli chciałbyś uzyskać lepszą stereofonię i lokalizację to 800 powinna przypaść Ci bardziej do gustu. Pytanie na jakim brzmieniu Ci zależy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Chciałbym mieć większą scenę od tego co szło z Tidala Hi-Fi na streamerze. Nie mam niedosytu niskich tonów. Czytałem gdzieś, że NADem C538 zyskałbym tutaj więcej niż Denonem DCD-800NE.

Spodobał mi się jeszcze Denon DCD-50. Głównie dlatego, że zmieściłby się w obecnej szafce. Tylko nie wiem jak to gra. Przetwornik ma chyba ten co w DCD-600NE, więc pewnie bardziej wygląd niż dźwięk. Szkoda... chyba, że macie jakieś propozycje odtwarzaczy w mniejszych rozmiarach.

No i ostatnia opcja - Cambridge Audio CXC. Jak to będzie grało w połączeniu z PMA-1600NE?

Edytowano przez Darek Barnat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Mówisz że lepiej niż odtwarzacze CD?

W kontekście samego odczytu z płyty i przekazania sygnału cyfrowego do DACa we wzmacniaczu - cały zestaw gra pięknie. Za nowy odtwarzacz dałem 350 PLN. Ile musiałbym dołożyć do odtwarzacza CD żeby tę różnicę usłyszeć?

Edytowano przez Darek Barnat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 08:50, Darek Barnat napisał:

W kontekście samego odczytu z płyty i przekazania sygnału cyfrowego do DACa we wzmacniaczu - cały zestaw gra pięknie. Za nowy odtwarzacz dałem 350 PLN. Ile musiałbym dołożyć do odtwarzacza CD żeby tę różnicę usłyszeć?

Ja bym powiedział nie ile a jaki odtwarzacz dobrać do reszty! CD zawsze będzie grało lepiej niż odtwarzacz dvd czy br pod warunkiem że odpowiednio dobierzesz.

Ja różnice słyszę po kilku chwilach. I jest to duża różnica.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 08:50, Darek Barnat napisał:

W kontekście samego odczytu z płyty i przekazania sygnału cyfrowego do DACa we wzmacniaczu - cały zestaw gra pięknie. Za nowy odtwarzacz dałem 350 PLN. Ile musiałbym dołożyć do odtwarzacza CD żeby tę różnicę usłyszeć?

Odsłuchaj denon dcd 1500ae powinien cię zadowilić. Używany ok 1500zł i usłyszysz różnicę😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...