Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do ELAC Uni-FI FS U5


lfajer

Recommended Posts

Zastanawiam się nad okazyjnym zakupem kolumn ELAC Uni-Fi FS U5.

Nie posiadam na tą chwilę wzmacniacza w związku z tym pytanie o poradę. Ważne dla mnie jest abym mógł do wzmacniacza podpiąć amplituner z wyjścia PRE OUT.

W dużej mierze zestaw będzie służył do kina domowego, ale inwestując w sprzęt chciałbym żeby stereo też brzmiało dobrze.

Problem w tym, że u nas w domu muzyka leci przeróżna i nie ma jednego określonego gatunku.

Czy możecie coś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lfajer napisał:

Zastanawiam się nad okazyjnym zakupem kolumn ELAC Uni-Fi FS U5.

Nie posiadam na tą chwilę wzmacniacza w związku z tym pytanie o poradę. Ważne dla mnie jest abym mógł do wzmacniacza podpiąć amplituner z wyjścia PRE OUT.

W dużej mierze zestaw będzie służył do kina domowego, ale inwestując w sprzęt chciałbym żeby stereo też brzmiało dobrze.

Problem w tym, że u nas w domu muzyka leci przeróżna i nie ma jednego określonego gatunku.

Czy możecie coś polecić?

Te kolumny maja bardzo niska skutecznosc. To dobrze;) Tzn. niedobrze, ale dobrze, bo mogę Ci polecić coś dziwnego - Crown Xls z drivercore, zaleznie od budzetu modele od 1000-2502 (te z 2 na koncu lepiej sie integruja). Do kina domowego potrzebujesz mocy, i neturalnego przekazu, i tutaj to bedziesz mial. Ja mam 1500 i 2500 sa fajne, tylko potrafia nieco szumiec przy bardziej efektwynych kolumnach (91 db). Wystarczy nieco skrecic koncowke i wtedy jest spoko. Plusem jest tez to,ze masz dsp i tryb bridge, w ktorym moce sa juz kosmiczne. Przy 2502 bedziesz mial 2x775 W dla stereo i 2400 W dla mono. Mozesz kiedys dokupic drugi miec 2x2400, ale pojedynczy, nawet slabszy (1502,2002), mysle,ze zrobi robote.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tenfilip napisał:

Te kolumny maja bardzo niska skutecznosc. To dobrze;) Tzn. niedobrze, ale dobrze, bo mogę Ci polecić coś dziwnego - Crown Xls z drivercore, zaleznie od budzetu modele od 1000-2502 (te z 2 na koncu lepiej sie integruja). Do kina domowego potrzebujesz mocy, i neturalnego przekazu, i tutaj to bedziesz mial. Ja mam 1500 i 2500 sa fajne, tylko potrafia nieco szumiec przy bardziej efektwynych kolumnach (91 db). Wystarczy nieco skrecic koncowke i wtedy jest spoko. Plusem jest tez to,ze masz dsp i tryb bridge, w ktorym moce sa juz kosmiczne. Przy 2502 bedziesz mial 2x775 W dla stereo i 2400 W dla mono. Mozesz kiedys dokupic drugi miec 2x2400, ale pojedynczy, nawet slabszy (1502,2002), mysle,ze zrobi robote.

A to wzmacniacze estradowe xD?

Do muzyki potrzebujesz cos sensowniejszego klasy np. AB. Jutro branża zaproponuje Ci tonę sprzętu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 5k7 napisał:

A to wzmacniacze estradowe xD?

Do muzyki potrzebujesz cos sensowniejszego klasy np. AB. Jutro branża zaproponuje Ci tonę sprzętu.

 

No tak mi sie właśnie wydawało. Szukam, czytam co to i do czego :) 

Chociaż to nie jedyna opinia dot. tych kolumn mówiąca o tym, że im potrzeba sporo mocy.

Jednak ja myślałem o czymś o "domowym" przeznaczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
Pytanie jakiego brzmienia poszukujesz? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Dodatkowo jak możesz to napisz dlaczego wybór padł właśnie na Elac? 

Chyba nie mam jeszcze tak wyrobionego zdania, żeby w słowach opisać brzmienie. 

A kolumny ELAC, bo poczytałem troszkę i trafiłem dobra cenę i pomyślałem że może się skuszę tak w ciemno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 5k7 napisał:

A to wzmacniacze estradowe xD?

Do muzyki potrzebujesz cos sensowniejszego klasy np. AB. Jutro branża zaproponuje Ci tonę sprzętu.

 

Profesjonalny wmacniacz, drivecore to nie jest takie zwykle D. Tak czy siak, moim zdaniem super propozycja, ja jestem zadowolony z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Warto odsłuchać kolumny przed wyborem. Jaka to cena? może my zrobimy taką sama z opcją wypożyczenia?

Wówczas nie robisz nic w ciemno.

A jako wzmacniacz

Marantz , Cyrus ONE, Atoll IN 80 czy starszy ale wydajny Cambridge CXA80 albo AXR100 są dobrymi kompanami.

Pozdrawiam i zapraszam

Zgadzam się co do odsłuchów ale wiadomo jak to jest z okazjami :) szybko się kończą.

Cena wydaje się atrakcyjna jak na te kolumny bo 3600 PLN.

Stąd pomysł żeby póki co dołożyć używany wzmacniacz i zamknąć się w granicach 5000 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lfajer napisał:

Zgadzam się co do odsłuchów ale wiadomo jak to jest z okazjami :) szybko się kończą.

Cena wydaje się atrakcyjna jak na te kolumny bo 3600 PLN.

Stąd pomysł żeby póki co dołożyć używany wzmacniacz i zamknąć się w granicach 5000 PLN.

Tu sa za 3200: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-elac-uni-fi-fs-u5-hi-end-CID99-IDELo2Q.html wiec nie wiem,czy to taka okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...