Skocz do zawartości

Stereo do sypialni


veralien

Recommended Posts

Cześć, 

chciałbym kupić pierwszy zestaw stereo. Aktualnie mam w salonie kino domowe z denonem avr x2500h i zestawem dali concept 6. Do filmów jest bardzo ok i muzyki też sporo na tym słuchamy - głównie tego co lubią dzieci, czyli pop i rock, w 90% leci ze spotifaja. 

I teraz marzenia i pomysły :)

Chciałbym wstawić do sypialni osobny zestaw stereo, który:

1. będzie grał wyraźnie lepiej od kina domowego i nie zrujnuje domowego budżetu. To "wyraźnie lepiej" chciałbym osiągnąć wydając na stereo ok 5.000 PLN. Da się? 

2. wypełni 15m2 sypialni dźwiękiem z klimatem - nie jestem fachowcem, ale słuchając muzyki w różnych miejscach, czasem słyszę muzykę z głośników, a kiedy indziej słychać ją po prostu dookoła, w pomieszczeniu - to właśnie to drugie chciałbym osiągnąć. Nie planuję żądnych subwooferów, więc fajnie, żeby basy były miło mruczące, a całość pełna i czysta - bez dudnienia czy jazgotu. Sypialnia prostokątna i przed remontem, więc porozstawianie głośników będzie możliwe dowolnie. Bez dywanów, łóżko, bibliteczka, szafa zabudowana i biurko. 

3. pozwoli cieszyć się głównie jazzem, rockiem, trochę muzyką klasyczną

4. będzie rozwojowy. nie myślę o rozwiązaniach typu gotowy zestaw, raczej za jakiś czas będę chciał doinwestować i np. wymienić kolumny na takie, które dziś nie mieszczą się w budżecie i poprawią jakość. Ale to co byłoby na start niech też już gra nieźle :)

5. będzie nowy lub używany - właściwie bez znaczenia, ale trochę zgodnie z zasadą, że wolę dziesięcioletnie bmw niż nowego fiata punto, zastanawiam się, czy sprzęt używany nie powinien być moim pierwszym wyborem... 

I jeszcze temat źródła. Trochę płyt w domu jest, 90% muzyki leci ze spotifaja. Jak to jest - cz przeciętna jakość stereo na denonie i dali concept do kwestia słabego zestawu czy po prostu ze spotifaja więcej nie wyciągnę? Jeśli da się podkręcić jakość ze spotifaja, to pewnie chromecast audio na początek? Ze względu na tę potrzebę rozwojowości myślałbym bardziej o wzmacniaczu niż amplitunerze, bo chyba łatwiej sobie podmieniać komponenty zestawu. 

Podpowiecie coś?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pewnie, ze sie da osiągnąć lepszy efekt. Przykładem może być Topping MX3 czyli malutki wzmacniacz o dużym potencjale, który w połączeniu z Pylon Audio Diamond Monitor zagra rewelacyjnie. Jesli chciałbyś uzyskać jeszcze lepsze brzmienie to warto zwrócić uwagę na Audiolab 6000a + Jean Marie Reynauld Lucia. Brzmienie jest precyzyjniejsze, masz lepszą prezentację sceny dźwiękowej ale nieco mniejszy bas względem Diamond Monitor ale żebyśmy się dobrze zrozumieli, wcale go nie brakuje. 
W obu przypadkach do słuchania muzyki ze Spotify może posłużyć wbudowany moduł bt ale możesz także pomyśleć o Audio Pro Link 1, dzięki któremu będziesz mógł odtwarzać muzykę po sieci. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

z Twoich propozycji wynika, że sugerujesz raczej mniejsze głośniki - czy to jest tak, że jakość nie będzie gorsza od kolumn podłogowych? 

Czy taki zestaw - Audiolab 6000a + Jean Marie Reynauld Lucia wypełni pomieszczenie dźwiękiem tak jak mi się marzy? :)

Od napisania posta zdążyłem zrobić trochę researchu i to co mi wychodzi to, że co do kolumn - zupełnie nie mam pojęcia - wybór jest ogromny i nie wiem zupełnie w którą stronę patrzeć. Na odsłuch chciałbym umówić ze 3 - 4 do wyboru. Czy oprócz tych zaproponowanych coś jeszcze możesz dorzucić? Z mojego przeglądu wynikało, że warto byłoby posłuchać Focal Chorus 716 albo Heco Aurora 700? Czy to dobry trop? 

Co do wzmacniaczy, to podobnie, chciałbym na odsłuch pewnie ze 2 - 3 zaplanować. To co mi się rzuciło w oczy podczas przeglądania sieci to: właśnie Audiolab 6000A, Cyrus One i, poza budżetem, ale wizualnie fenomenalny Magnat 780. Będę wdzięczny za podpowiedź również tutaj - z czego wybierać na odsłuchu. 

Co do odsłuchu - da się do Was w tych zwariowanych czasach przyjechać i spędzić 2 - 3 godziny na spokojnym wybieraniu sprzętu? Czy tylko wypożyczenia? 

i jeszcze pytanie z innej beczki - w sypialni nie ma dywanów, jest drewniana podłoga. Pokój jest dość mocno zameblowany. W załączeniu poglądowy rysunek. Miejsce w którym myślę o ustawieniu kolumn to to oznaczone na pomarańczowo. Czy tak będzie ok? 

Qaj39E.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym stawiał na monitory. ale spore większe.

W tej cenie

Monitor audio Silver 100 + na przykład Onkyo 8390

Ewentualnie Studio 16 HZ canto One, Magnat 753, KEF Q350 z Nadem 368 + tańsze źródło podłączone po optyku. Jak malina czy Chromecast.

Zapraszam Cie do wypożyczenia sprzetu. Posłuchasz docelowo w domu.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Cześć, 

dziekuję za podpowiedź - od razu pytanie dlaczego jednak większe? Te Lucie i Diamond Monitory nie wystarczą do mojego pomieszczenia? 

piszesz o zestawie "w tej cenie" - ale jak patrze na ceny w internecie to zestaw Monitor audio Silver 100 + na przykład Onkyo 8390 w moich założonych 5000 pln się nijak nie mieści. raczej okolice 7.500 - a to jeszcze bez kabli. pewnie do 6000 mógłbym dorzucić, ale 8000 nie dam rady 

Jest możliwość odsłuchu u Was zamiast wypożyczenia? 

 

 

Edytowano przez veralien
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, veralien napisał:

z Twoich propozycji wynika, że sugerujesz raczej mniejsze głośniki - czy to jest tak, że jakość nie będzie gorsza od kolumn podłogowych? 

 

Absolutnie nie jezeli stawiasz na jakosc brzmienia to w tej samej cenie dostaniesz lepsze monitory, a gorsze podlogowki (oczywiscie na takim pulapie cenowym bo na wyzszym juz niekoniecznie).

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stojakow trzeba brac pod uwage, ze ta kolumna z lewej strony nie moze tak stac schowana w rogu a z prawej strony masz drzwi do pokoju. Znowu jak dasz je przed meble to bedzie problem z otwieraniem szafek lub szuflad.

A jaka jest szerokosc tych komod bo tam z lewej strony stoi wysoki regal?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory w tym metrażu sprawdzą się lepiej. Kolumny podłogowe będą się dusiły i przykładowo Aurory 700 aby pokazały swoje możliwości potrzebują co najmniej 20m2. Jean Marie Reynauld Lucia sprawdzą się zarówno z Audiolabem 6000a jak i Cyrus One, który zagra nieco dynamiczniej. Spokojnie w 15m2 wypełnią muzyką całą przestrzeń. Wspomniane Monitor Audio Silver 100 zagrają potężniej ale nie ma szans zmieścić się z całym zestawem w zakładanym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMR Lucia to granie bardzo klimatyczne, wręcz "romantyczne" a ich największym atutem są wysokie tony,  potem środek a najsłabiej wypada basik. Mruczący bas to nie te monitorki moim zdaniem, prędzej faktycznie coś z Monitor Audio Silver ale tam nie będzie tego "czegoś" co sprawia, że muzyka, jej piękno nas oczaruje. To angażowanie i muzyczne piękno jest za to w JMR Lucia. 

Tylko! JMR Lucia grają bardzo lekko, bardzo zwiewnie, jak ktoś lubi duuuże, dociążone czy wręcz pogrubione wokale to tego tu nie ma. Średnica jest z tych bardzo otwartych ale i lekkich. Są po jaśniejszej stronie przez akcent położony na wysokie tony. I nie wiem czy aby usłyszeć to o czym napisałem wyżej wystarczy pierwszy lepszy tranzystor za 3-4kzl. Ja bym do nich szukał wzmacniacza lampowego, ciepłego, gęstego, gładkiego z bliskim pierwszym planem. Wtedy zostanie już tylko słuchanie muzyki :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze podpowiedzi pokazują, że będąc na początku drogi mam trudność z wyrażeniem słowami wyobrażenia o dźwięku, albo z drugiej strony - wyobrażam sobie opisany dźwięk nietrafnie. Wyobrażałbym sobie granie romantyczne właśnie z takim mruczącym w tle basem - od razu przychodzi mi do głowy jazzowy kontrabas (jak u Jacques Loussier Trio). Nie jest to szybki, pulsujący, precyzyjny bas, tylko takie romantyczne mruczenie właśnie. W międzyczasie o Luciach przeczytałem trochę i recenzje brzmią bardzo zachęcająco, ale jeśli ten kontrabas miałby istotnie niknąć, to może mogę prosić o podpowiedź moniotrów, w których basu będzie nieco więcej, ale zbyt wiele na uroku muzyki nie stracę? I oczywiście w podobnym do JMR Lucia budżecie. 

A lampy za jakiś czas, kto wie - ale nie na początek, nie w aktualnym budżecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne niedrogie monitory, które powinieneś posłuchać to JMR Lucia, Dynaudio x14 (nowe za pół darmo - 2kzl -  Nautilus teraz wyprzedaje i tu jak dasz im np. Soul Note SA300 to będziesz miał piękną barwę kontrabasu ale ten wzmacniacz już trochę kosztuje) czy Usher S520. Tylko wszystkie ww wymagają bardzo dobrego toru, żebyś usłyszał pięknie różnicowane barwy instrumentów. Może proponowany przez Q21 Audiolab faktycznie ma kapitalną mikrodynamikę i pokaże to czego oczekujesz. Wypożycz najpierw Lucia, jak będzie dla Ciebie za mało dołu to już będzie wiadomo w jakim kierunku coś polecać, a może się okazać, że jest idealnie. Czytanie na forum  za wiele nie da.  To co jeden nazwie lekkim dołem inny nazwie idealnym, trzeba samemu posłuchać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor czyta, pewnie :)

Poglosu nie ma, ściany... chyba rama H, otynkowane i farba. Podloga deska barlinecka.

Patrzac na rysunek - po prawej duze drzwii przesuwane od szafy, takie jakby szkło. Meble ikea,  na regale ksiazki. Po lewej spore okno i biurko z malym dywanikiem pod krzeslem.

W planach mam odswiezenie tego pokoju, wiec jeśli przy tej okazji da sie cos poprawic, to chętnie wykorzystam pomysly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...