Skocz do zawartości

Zaproszenie do testu fantomowego centralnego


Tenfilip

Recommended Posts

19 godzin temu, Stolarz napisał:

Ktoś z branży @S4Home @Q21 (i nie tylko) ma jakieś doświadczenia z takim centralnym -Tannoy xt c? Faktycznie jest taki słaby czy to kwestia ustawienia, akustyki, miejsca odsłuchu etc.?

1700 zł to nieco za dużo dla niego.

Ale to bardzo dobry centralny. Nie gra szeroko z pasmem, ale bardzo przestrzennie. I wyraźnie w kwestii wokalu.

Ten model był dopiero co wyprzedawany za ...... znacznie mniej :P I chyba żegnamy się już z ta linią :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

1700 zł to nieco za dużo dla niego.

Ale to bardzo dobry centralny. Nie gra szeroko z pasmem, ale bardzo przestrzennie. I wyraźnie w kwestii wokalu.

Ten model był dopiero co wyprzedawany za ...... znacznie mniej :P I chyba żegnamy się już z ta linią :(

 

@Tenfilip wrzuć plan (z wymiarami), zdjęcia jak to u Ciebie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Stolarz napisał:

@Tenfilip wrzuć plan (z wymiarami), zdjęcia jak to u Ciebie wygląda.

QPj6mHB.jpg

lWBE4fI.jpg

Odleglosci od sweetspot (miejsce tyłka niebieski bazgradlem;) czerownym na kazdym glosniku (5.1.2). 

@S4Home dzieki za Wasza opinie. Mnie razil ten brak pasma, i nieco brak hmm... werwy? Czy Revolution idzie ogolnie do piachu? Planuja cos zamiast tego? Moze musze pchnac swoje poki sa cos warte. Faktycznie, te centralne byly niedawno za 180 GBP czy cos takiego. 

Obejrzalem wczoraj Tyler Rake na Netflix i prawde mowiac dla mnie gitara bez centralnego. Wczesniej widzialem tez Rejs i kilka standupów, również pysznie. 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tenfilip napisał:

@S4Home dzieki za Wasza opinie. Mnie razil ten brak pasma, i nieco brak hmm... werwy? Czy Revolution idzie ogolnie do piachu? Planuja cos zamiast tego? Moze musze pchnac swoje poki sa cos warte. Faktycznie, te centralne byly niedawno za 180 GBP czy cos takiego.

Cieżko powiedzieć.

Tannoy nie ma teraz obecnie nic. Nie wiemy co się dzieje.

Brak towaru praktycznie w całej europie. Czy linia Revolution idzie do piachu czy cała firma? Nie wiem. Mam nadzieje że nie bo osobiscie lubie te produkty jak i mam sentyment do marki. Mam andzieje że to chwilowy problem - Covid19?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Cieżko powiedzieć.

Tannoy nie ma teraz obecnie nic. Nie wiemy co się dzieje.

Brak towaru praktycznie w całej europie. Czy linia Revolution idzie do piachu czy cała firma? Nie wiem. Mam nadzieje że nie bo osobiscie lubie te produkty jak i mam sentyment do marki. Mam andzieje że to chwilowy problem - Covid19?

Lipa by byla okrutna, zycze im jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Czy Ty robiłeś jakieś odsłuchy innego sprzętu czy kupiłeś bez?
Ten centralny Ci nie pasuje do początku?

Mialem fronty heco aurora 700, wczesniej caly zestaw od Sony ale slabiutki. To nie jest tak,ze on mi jakos dramatycznie nie pasuje, ale mam wrazenie, ze jednak L&R graja lepiej. Dzwiek jest bardziej... angazujacy? Za jakis czas jeszcze sprawdze w konfiguracji z zewnetrznym wzmacniaczem (tak jak mam fronty), moze to pomoze. 

Wczoraj ogladalem to to i musialem sie przesunac ze sweet spota do przodu i w lewo i niestety tutaj juz bylo faktycznie gorzej, dominowala lewa strona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stolarz napisał:

Ty chyba nie rozumiesz założeń kina domowego i jak się rozkłada dźwięk pomiędzy L - C - R. Jeśli masz centralny to nigdy nie będzie Ci przód grał jak bez centralnego.
Nie ma centralnego to wszystko leci przez L i R to co się dziwisz, że "Dzwiek jest bardziej... angazujacy"?

Kto powiedzial, ze sie dziwie? :) To ma sens. I nie wiem czym sie zdradzilem,ze nie rozumiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jasiek88 napisał:

@Tenfilip

Zrób test odłącz fronty i porównaj centralny vs front na środku.

Oki, za jakis czas tak zrobie, bo u mnie to cala operacja (musze sie dostac do rzutnika,zeby zmniejszyc obraz etc., poza tym chcialbym to juz robic na koncowce mocy, a jeszcze pare tygodni jest mi potrzebna do innych tematow, do tego byc moze bede malowal salon :D).

BTW sugerujesz jakis material referncyjny? Mysle, czy jakiegos dema kilku minutowego nie sluchac poza filmami (bo tych samych nie chce mi sie w kolko ogladac;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To użyj tej końcówki do centralnego ile to kable przestawić no i pamiętaj o wyłączeniu kalibracji..  nie bardzo mam jakieś konkretne materiały ale ja sprawdzam sobie filmu które utkwiły mi w pamięci że miały dobre mocne dialogi solomon kane, max max lubię też sprawdzić je na PL lektorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...