Skocz do zawartości

Zaproszenie do testu fantomowego centralnego


Tenfilip

Recommended Posts

Przed chwilą, Jasiek88 napisał:

To użyj tej końcówki do centralnego ile to kable przestawić no i pamiętaj o wyłączeniu kalibracji..  nie bardzo mam jakieś konkretne materiały ale ja sprawdzam sobie filmu które utkwiły mi w pamięci że miały dobre mocne dialogi solomon kane, max max lubię też sprawdzić je na PL lektorze.

Czekaj, ale wlasnie mysle ze tutaj jest lekkie nieporozumienie. Na centralnym slychac duzo wiecej niz tylko dialogi, i one najmniej mnie martwia.
Po drugie - dlaczego chcesz wylaczyc kalibracje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ostatnio testowałem w sumie dalej go mam na testy klipscha rp450c(napędzany przez onkyo rz810) i powiem wam bez ściemniania ale nie podoba mi się do granie ten głośnik ma ewidentnie braki w środkowym paśmie te braki widać bardzo mocno w słabych jakościowo ścieżkach audio które nie są zbasowane jak dzisiejsze filmy.

Odniesienie robiłem do heco music style ...

 

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Wiecie co ostatnio testowałem w sumie dalej go mam na testy klipscha rp450c(napędzany przez onkyo rz810) i powiem wam bez ściemniania ale nie podoba mi się do granie ten głośnik ma ewidentnie braki w środkowym paśmie te braki widać bardzo mocno w słabych jakościowo ścieżkach audio które nie są zbasowane jak dzisiejsze filmy.

Odniesienie robiłem do heco music style ...

 

Jest to dosc zaskakujace, chyba slyszalem dobre opinie o tym sprzecie. 
Ja bym chetnie przetestowal Tannoy D750. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tenfilip napisał:

To prawda:) Ja sie posilkuje komorka, wiec ze szalu nie ma ale do chalturnicznych testow powinno byc spoko:) 

Do testów porównawczych wystarczy. Jeśli chciałbyś robić kalibrację, to co innego.

Przy czym porównanie musi być zrobione jedno po drugim — ustawiasz komórkę w jednej pozycji, ustawiasz kolumny w odpowiednim miejscu, podłączasz do wzmacniacza, ustawiasz głośność i dajesz szum różowy lub biały (albo oba), odnotowujesz poziom głośności, po czym bierzesz kolejne kolumny, i ustawiasz głośność na wzmacniaczu tak, żeby była zmierzona jednakowa, jak wcześniej.

Jeśli będziesz jednego dnia mierzył głośność jednych, a następnego drugich, to cały test na nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jasiek88 napisał:

Robi wrazenie, moze mozna sie z nimi dogadac na testy? Niestety, troszke wtedy jest problem ze spojnoscia LCR :/

1 minutę temu, yahoo111 napisał:

Do testów porównawczych wystarczy. Jeśli chciałbyś robić kalibrację, to co innego.

Przy czym porównanie musi być zrobione jedno po drugim — ustawiasz komórkę w jednej pozycji, ustawiasz kolumny w odpowiednim miejscu, podłączasz do wzmacniacza, ustawiasz głośność i dajesz szum różowy lub biały (albo oba), odnotowujesz poziom głośności, po czym bierzesz kolejne kolumny, i ustawiasz głośność na wzmacniaczu tak, żeby była zmierzona jednakowa, jak wcześniej.

Jeśli będziesz jednego dnia mierzył głośność jednych, a następnego drugich, to cały test na nic.

Robiac test na jedenej stereofonicznej koncowce mocy - nie bedzie problemu, mam dwa pokretla. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tenfilip napisał:

Niestety, troszke wtedy jest problem ze spojnoscia LCR

Pewnie można tylko kupować trzeba u nich i odsyłać chyba do Szwecji. Owszem nie polecam podczas testów bez problemu odczuwałem różnicę między heco frontami z centralnym klipsch.

https://www.xtzsound.eu/product/cinema-series

https://www.xtzsound.eu/product/99-series

https://www.xtzsound.eu/product/divine-series

Paczki mają niezłe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem dzis obie kolumny (XT 6F i XT C),  testowalem z półtorej godziny. Były na stereofonicznej koncowce mocy,z wyrownanym poziomem (co ciekawe, tam gdzie byla XT C musialem zmniejszyc gain). Głównie dema, plus polski lektor z jakiegos tematu o Salomonie;)

Sluchalem na pelnym setupie 5.1.2 bez L&R. Było słychać zauważalną różnicę, nie tylko na dole, ale też na górze pasma. W podłogówkce dół po prostu istniał, ruszał, coś tam się działo. Na górze było słychać więcej drobiazgów, szmery były wyraźniejsze, w tym chyba też lektorskie (pewnie wycinali filtrem gornoprzepustowym, ale cos tam jakby zostalo).

Później ustawilem centralny jako small z crossover na 80 Hz, i to samo testowalem. W tym drugim wypadku różnica się zatarla, ale gora dalej byla wyrazniej ostrzejsza w podlogowce, czuc było też więcej hmm.. bezpośredniości? XT C dalej wydawał się bardziej przytłumiony, co zreszta np. mojej zonie pasowalo, by bylo mniej meczace dla jej uszu. Mi troszkę to przeszkadzalo, mialem wrazenie, ze czesc przekazu ucieka. Brzmiało bardziej "telewizyjnie".

Konkluzja?

1/ Może warto ustawić na small i może nawet dać wyżej crossover.

2/ Dać wyżej centralny (bliżej obrazu). Byłem zdzwiony, ile te ~30 cm różnicy dało, przy ekranie 150 cm wysokosci. 

3/ Optymalnie byłoby zrobić ścianę z tkaniny tranparentnej i za nią postawić 3 takie same LCR, pewnie na wysokosci uszu (mówię o współosiowym/tweeterze), albo pośrodku ekranu (który wtedy bym pewnie sporo obniżył,więc różnicy by wielkiej może nie było).

Będę teraz jakiś czas testował z "dużym" centralnym, zachodzi mi nieco na ekran przy 16:9 więc będę pewnie szukał czegoś z pasami :D

guk8Hmg.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tenfilip napisał:

2/ Dać wyżej centralny (bliżej obrazu). Byłem zdzwiony, ile te ~30 cm różnicy dało, przy ekranie 150 cm wysokosci. 

3/ Optymalnie byłoby zrobić ścianę z tkaniny tranparentnej i za nią postawić 3 takie same LCR, pewnie na wysokosci uszu (mówię o współosiowym/tweeterze), albo pośrodku ekranu (który wtedy bym pewnie sporo obniżył,więc różnicy by wielkiej może nie było).

Każde centymetry na wagę złota:) marzę o głośnikach za ekranem :) zawszę jak idę do kina to zazdroszczę centralnego kanału który głos jest bezpośrednio z ekran, ale fakt faktem dużą zasługą tego jest głośność w kinie która jest na bardzo wysokim poziomie w domu nie słuchamy na takich poziomach więc i lokalizacja źródła dźwięk jest łatwiejsza.

Co do testu crossover ja sprawdzam 60hz i 80hz niżej nie bo i tak słuchać tak nie będę a testy takie pochłaniają masę czasu :)

Teraz zrób test z dwoma frontami jako centralny ... hehe

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Każde centymetry na wagę złota:) marzę o głośnikach za ekranem :) zawszę jak idę do kina to zazdroszczę centralnego kanału który głos jest bezpośrednio z ekran, ale fakt faktem dużą zasługą tego jest głośność w kinie która jest na bardzo wysokim poziomie w domu nie słuchamy na takich poziomach więc i lokalizacja źródła dźwięk jest łatwiejsza.

Co do testu crossover ja sprawdzam 60hz i 80hz niżej nie bo i tak słuchać tak nie będę a testy takie pochłaniają masę czasu :)

Teraz zrób test z dwoma frontami jako centralny ... hehe

 

Wlasnie troche lipa ze ten crossover tylko z dokladnoscia co 20 Hz, wolalbym miec jednak mozliwosc docyzelowania tego, ale dobre i to. Ja ten ekran z centralnym moglbym zrobic, ale po tym jak robilem hushbox na projektor wiem, ile to czasu, pomyslunku, roboty etc. zeby to fajnie zrobic, a jeszcze nie wiem ile czasu bede na tym mieszkaniu. Ale w kolejnym, zwlascza jesli bedzie kupowane, chcialbym to jakos ogarnac.

A dwa centralne pewnie zrobie, w pewnym sensie to nawet prostsze niz dwa rozne, bo nie musze dopasowywac glosnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę odgrzebię - przy okazji prezentacji nowej serii AVR Denona, zauważyłem na schematach ciekawą opcję - użycie dwóch centralnych, jeden nad, drugi pod ekranem. I o ile dobrze zrozumialem, to jest to traktowane jako odzielny kanal ktory ma miec odzielnna sciezke, to zastanwiam sie, czy nie mozna by uzyc 2 centralnych w ten sposob i stworzyc fantomowy kanal pomiedzy nimi? Dla mnie bylaby to duza zmiana, bo dzwiek dochodzilby ze srodka ekranu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli denon coś takiego promuję to nie wróżę sukcesu, a co do testu z dwoma centralnymi czytałem kiedyś wypowiedz jednej z osób i wyniki były obiecujące.

Nie znajdę Ci tego postu już ale była to ta osoba

https://www.audiostereo.pl/profile/1239-xajas/

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...