Skocz do zawartości

Zaproszenie do testu fantomowego centralnego


Tenfilip

Recommended Posts

Gdzieś się spotkałem kiedyś u klienta z takim układem. Ktoś inny robił tam wcześniej kino. My tylko robiliśmy podmiankę na nowe suby.

Powiem szczerze że no nie robiło to dobrego wrażenia. Nie wiem jak to było skonfigurowane ale na tyle lat działania i upgradowania amplitunerów i dekoderów nie bez przyczyny do tej pory tego nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yahoo111 napisał:

To nie działa, powoduje grzebieniowe interferencje.

Ja na rysunkach widziałem ustawienie głośników pod Auro 3D albo DTS:X/IMAX, gdzie górny centralny jest wysoko nad ekranem.

Może są jeszcze jakieś zdjęcia, na których jest układ, który opisujesz, ale ja takowych nie widziałem.

Ja tez nie widzialem dokladnie takiego uzycia, natomiast wlasnie staram sie zrozumiec, czemu nikt tego tak nie uzywa.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie wiem jak to było skonfigurowane ale na tyle lat działania i upgradowania amplitunerów i dekoderów nie bez przyczyny do tej pory tego nie było.

Wiesz, jak na tak wiele lat to dziwne jest to,ze np. nie moge miec kilku presetow i sobie je zmieniac pilotem. Teraz Denon przedstawia to jakos super nowosc, pomimo ze to banalne - po prostu bootujesz urzadzenie z nowymi ustawieniami. Czesto po prostu nie chce im sie, albo nie oplaca im sie komplikowac produktu, albo wola to sobie zachowac do sprzedania jako super-hiper nowosc, nawet jesli to cos banalnego.

Rownie dobrze ktos moze miec na to patent. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Kiedyś taką nowością i szałem był 6ty tylny kanał surround pośrodku. Też się nie sprawdziło. Ale szał był. Teraz amplitunery pokazują nowośc i 8K. I zostałem już zasypany ogłoszeniami na YT, w artykułach, na face itp itd. Marketing. Ale nikt się nie zastanowi po co to komu.

Te nowe AVR Denona maja jednak kilka ciekawych nowosci. Mozliwosc podlaczenia sluchawek bt, choc niby banalna, to jednak mi tego brakuje (niby mozna przez minijack i wtedy do tranmistera bt, ale wtedy jakosc spada, niby mozna przez preamp, ale wtedy trzeba pamietac o stereo i fronty musza byc na large), wylaczanie wmacniaczy przy uzycia wyjsc preamp, mozliwosc uzycia dwoch presetow - ta ostatnia jest dobra wlasnie jak z jakiegos powodu chcemy posluchac w innej konfiguracji, np. wlasnie z fantowmowycm centralnym, a nie chcemy za kazdym razem sie pierniczyc z ponowna kalibracja (inna sprawa,ze to samo - choc to upierdliwe - mozna zrobic apka, a sam fakt, ze to jest nowowsc i presety sa zaledwie dwa, jest nieco zenujacy). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tenfilip napisał:

Mozliwosc podlaczenia sluchawek bt, choc niby banalna, to jednak mi tego brakuje (niby mozna przez minijack i wtedy do tranmistera bt, ale wtedy jakosc spada, niby mozna przez preamp, ale wtedy trzeba pamietac o stereo i fronty musza byc na large)

  1. Dodali tę samą funkcję do poprzednich modeli serii X aktualizacją firmware'u - mój X2600H też to ma.
  2. Z tą jakością bym się nie rozpędzał, bo obsługiwany jest tylko podstawowy kodek SBC - czyli jeśli masz dobry transmiter z aptX HD albo LDAC, to prawdopodobnie jakość uzyskasz lepszą, nawet z dziurki słuchawkowej (duży jack, nawiasem mówiąc, nie mini ;))
  3. Nie wypuszczałbym przez pre-ampy frontów, tylko pre-ampy Zone 2.
    Uniezależniasz się kompletnie od ustawień dla kolumn - ba, od dźwięku puszczanego na kolumny, jeśli chcesz :D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Kiedyś taką nowością i szałem był 6ty tylny kanał surround pośrodku. Też się nie sprawdziło. Ale szał był. Teraz amplitunery pokazują nowośc i 8K. I zostałem już zasypany ogłoszeniami na YT, w artykułach, na face itp itd. Marketing. Ale nikt się nie zastanowi po co to komu.

Bo 6.1 miał istotną wadę dla siedzących bezpośrednio przed nim. Mianowicie dźwięk z niego brzmiał, jakby dochodził sprzed słuchacza, a nie zza niego.

Dlatego 6.1 zostało szybko rozbudowane do 6+1.1, gdzie tylne głośniki są dwa w niewielkiej odległości od siebie i połączone równolegle (lub szeregowo). W efekcie nie ma przypadku, aby dźwięk dochodził równocześnie do obu uszu, zawsze co najmniej jedno źródło jest nieco z boku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markcox napisał:

Ja mam u siebie zastosowane takie rozwiązanie (wykastrowane 7.1 ;)) i bardzo sobie chwalę. Zdecydowanie lepsze wrażenia, niż przy 5.1 

Ok, A znasz kogoś jeszcze? Ja nie mówie że to nie robi wrazenia tylko że się nie przyjeło.

Ja długo dawno temu stosowałem Dolby IIz. Do tej pory mało kto wie co to. A częśc to wogóle myli z Atmosem. Ale tez się nie przyjeło.

21 godzin temu, Tenfilip napisał:

Mozliwosc podlaczenia sluchawek bt, choc niby banalna, to jednak mi tego brakuje

Stare też dostały taką aktualizację. Yamaha ma to w liniach MusicCast juz długo.

21 godzin temu, Tenfilip napisał:

mozliwosc uzycia dwoch presetow

To tez już było? O czym dokładnie mówisz? W Yamaha opcje Scene są dostepne od ponad 10 lat.

8 godzin temu, yahoo111 napisał:

Dlatego 6.1 zostało szybko rozbudowane do 6+1.1, gdzie tylne głośniki są dwa w niewielkiej odległości od siebie i połączone równolegle (lub szeregowo).

A tak z kolei doprowadziło do rozszerzenia 7.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, S4Home napisał:

To tez już było? O czym dokładnie mówisz? W Yamaha opcje Scene są dostepne od ponad 10 lat.

@Tenfilip myśli o zapamiętywaniu dwóch różnych ustawień kalibracji, dla dwóch zestawów/konfiguracji głośników. Dual Speaker Setup Preset chyba Denon to nazywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

@Tenfilip myśli o zapamiętywaniu dwóch różnych ustawień kalibracji, dla dwóch zestawów/konfiguracji głośników.

Dla mnie to jest dramat to, że w większości jest jeden albo maksymalnie są dwa presety. Co za problem, żeby było 10? Dziwna polityka w tej kwestii.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Crunck napisał:

presety można chyba wgrywać przez apkę. Niestety kosztuje ona 100zł :D tutaj polecieli.......

A można. Co prawda nie jest to taka prosta sprawa ale da się zmodyfikować krzywe pod swoje ucho i w sumie zrobić pomiary dla X ustawień kolumn etc.
Wszystko opisane w tym temacie.
 


A apka niekoniecznie musi kosztować 100 zł ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Kilka presetow ma sens jeśli zmieniamy ustawienia położenia kolumn. Albo same kolumny. Ale przy tych samych?

Piotrek , uważam , że się przydaje. Możliwości zapisu mam dwie, oraz funkcję automatycznego kopiowania z jednej do drugiej. Po co mi to ? Po pierwsze na jednym Presecie mam bazę po kalibracji , przenoszę te wyniki na Preset 2 i tam zmieniam wartości krzywych dla każdego kanału dostosowując dźwięk do własnych preferencji bazując choćby na wynikach Dirac Live. Po drugie mogę np.  na jednym Presecie mieć inne odcięcia kolumn , nie koniecznie wszystkie na 80Hz , to samo z ustawieniem suba. Trzecia kwestia to ustawienie pod muzykę o czym wspomniał @Stolarz.

Te dwie możliwości zapisu dają przede wszystkim łatwość w porównywaniu tego co robimy, wystarczy przeskoczyć między zapisami i już wiemy, czy idziemy w dobrym kierunku ze zmianami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze mi się przypomniało , jak już piszemy o pewnych funkcjach amplitunerów KD. , czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po cholerę mi 22 ustawienia equalizera typu : sala w Wiedniu , sala w Monachium , Amsterdamie , trzy kościoły , opera ...... Przecież to jakiś idiotyzm i coś co po włączeniu przekłamuje rzeczywistość ! / nie wspomnę o 4 strefach, ale to już inny temat :) /

Już wolałbym mieć 22 Presety , bo to przynajmniej do czegoś pożytecznego służy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ok ale mówicie o samej kalibracji tak?

Jaki jest sens tylu ustawień samej kalibracji? Nie mówię o ustawieniach. Tylko czystej kalibracji. Kilka presetow ma sens jeśli zmieniamy ustawienia położenia kolumn. Albo same kolumny. Ale przy tych samych?

 

Albo masz opuszczany rzutnik. Akurat w Denon jednak mozna ustawic tez (zarowno w opcji z apka, jak i - o ile sie nie myle - w opcji z tym Dual cos tam) inna ilosc glosnikow, czyli np. zrobic sobie jeden preset bez centralnego do sluchania muzyki z upmixerem. Jakis czas temu Dolby przez zmiany licencyjne wylaczylo opcje Central Spread i niestety nie mozna juz "wspomoc" centralnego kanalami L i R tak latwo. Majac takie presety, do jednego mozna wylacyzc centralny i juz mamy fajny setup do sluchania muzyki w upmixie. Natmiast w opcji z apka i tak wgranie tego trwa tak dlugo,ze opadaja tece.

 

 

Dnia 10.06.2020 o 08:17, S4Home napisał:

Stare też dostały taką aktualizację. Yamaha ma to w liniach MusicCast juz długo.

 

Mam x3500h i moim zdaniem nie maja takiej opcji (dla przypominienia - podpiecie sluchawek BT) po aktualizacji, albo kompletnie nie umiem tego znalezc.

Dnia 9.06.2020 o 12:40, Konrad Kulwicki napisał:
  1. Dodali tę samą funkcję do poprzednich modeli serii X aktualizacją firmware'u - mój X2600H też to ma.
  2. Z tą jakością bym się nie rozpędzał, bo obsługiwany jest tylko podstawowy kodek SBC - czyli jeśli masz dobry transmiter z aptX HD albo LDAC, to prawdopodobnie jakość uzyskasz lepszą, nawet z dziurki słuchawkowej (duży jack, nawiasem mówiąc, nie mini ;))
  3. Nie wypuszczałbym przez pre-ampy frontów, tylko pre-ampy Zone 2.
    Uniezależniasz się kompletnie od ustawień dla kolumn - ba, od dźwięku puszczanego na kolumny, jeśli chcesz :D.

AD1: widzisz, x3500h chyba jednak juz nie:(

AD2: SBC faktycznie dupy nie urywa, wolalbym LDAC 1 mbit etc. Ta szparka jack (nie mini, jak zauwazyles slusznie) nigdy mi jakos dobrze nie brzmiala, stad moje nastawienie. Ale moze byc faktycznie lepsza niz SBC.

AD3: Ciekawy pomysl, musialbym sobie to dobrze rozkminic, ale mogloby to sie obronic. Mogloby by jednak przegrac jesli chodzi o prostote uzycia - troche wiecej klopotu jest "przerzucic" dzwiek na zone 2 i jednoscznei wylaczyc zone 1. Przy transmiterze bt na jack po prostu wpinasz do jacka i bangla (o ile sluchawki sa sparowane). Teraz jak nad tym mysle, to jeszcze jest opcja, zeby jednak pociagnac sobie te 8 metrow kabla do kanapy i podpiac przewodowo,... ;) tylko czy obedzie sie bez wzmacniacza sygnalu do sluchawek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...