Skocz do zawartości

Jakie glosniki do Onkyo A-9150


michal40

Recommended Posts

czesc

jakie glosniki polecicie do wzmaka Onkyo A-9150 do pokoju szerokosc 5m x 3m. Beda staly na dluzszym boku. pokoj normalny prostokąt.

Obecnie monitory Mission , brakuje mi cieplego basiku i pelnego brzmienia. Są detale ale dołu mało.Zmiany wzmaka nie planuję, sluchalem AS701, marantza 6006, nad 356.

zrodlo- onkyo 6130.

Najchetniej z bass reflexem z przodu , ale to nie wymóg. Budżet do 3000/parę.

Muzyka - duzo rocka, bede tez sluchal cicho i chcialbym miec z tego jakis fun. ostatnie pietro bloku ;)

MOje notatki po odsluchach:

focal chorus 716- brak basu

dyn audio emit m30 -malo basu

Indiana LIne Diva 262 - bardziej podobaly mi sie niz Elac B6.2

BW 606 - nie zgrywa sie z Onkyo, za duzo góry.

Ze wzgledu na wymiary pomieszczenia raczej myslę o monitorach, chyba w tym budzecie to bedzie lepszy wybor niz podlogowki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze sluchales juz jakis kolumn poniewaz jest punkt odniesienia. Majac na uwadze odsluchiwane przez Ciebie kolumny prznajmniej podlogowki oraz B&W ten wzmacniacz jest za slaby do nich. Trzeba zaznaczyc, ze moze byc ciezko uzyskac z tym wzmacniaczem cieple brzmienie ktorego szukasz (onkyo gra dosc analitycznie). Z drugiej strony czy to ocieplenie nie bedzie przeszkadzac przy muzyce ktorej sluchasz ale Ty wiesz najlepiej czego brakuje (robiles odsluchy).

1) monitory: Mission QX-2

2) podlogowki: Tannoy Mercury 7.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchaj Polk Audio S20e są to potężnie brzmiące monitory, ktore powinny przypaść Ci do gustu. Alternatywą mogą być Pylon Audio Diamond Monitor ale tutaj cena nieco wzrasta ale zyskujesz lepszą lokalizację i bardziej obfity bas. Basrefleksem się nie przejmuj, ponieważ wiele zależy od Twojej akustyki oraz danych kolumn. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że tutaj problemem jest malo basu. Więc ich dosunięcie go wzbudzi! O to chodzi przecież.

Z monitorów S20 to dobry wybór od Polk Audio.

Ale faktycznie podłogowe mogą tu nie być złym pomysłem i takie Tannoy 7.4 albo Melodika BL40 MKIII albo Nota 550X od Indiana line. To małe podłogówki które zagraja swobodnie a nie bucząco basem w 15 metrach.

Zapraszam po wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Super, ze sluchales juz jakis kolumn poniewaz jest punkt odniesienia. Majac na uwadze odsluchiwane przez Ciebie kolumny prznajmniej podlogowki oraz B&W ten wzmacniacz jest za slaby do nich. Trzeba zaznaczyc, ze moze byc ciezko uzyskac z tym wzmacniaczem cieple brzmienie ktorego szukasz (onkyo gra dosc analitycznie). Z drugiej strony czy to ocieplenie nie bedzie przeszkadzac przy muzyce ktorej sluchasz ale Ty wiesz najlepiej czego brakuje (robiles odsluchy).

1) monitory: Mission QX-2

2) podlogowki: Tannoy Mercury 7.4

dzieki za odpowiedz, QX-2 sluchalem i to najgorzej grające glosniki jakie slyszalem ;)

a co z tą Indianą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QX-2 moze wymagaja mocnego pieca. z 701 tez nie grały.

Dnia 4.05.2020 o 07:33, S4Home napisał:

 

Z monitorów S20 to dobry wybór od Polk Audio.

Ale faktycznie podłogowe mogą tu nie być złym pomysłem i takie Tannoy 7.4 albo Melodika BL40 MKIII albo Nota 550X od Indiana line. To małe podłogówki które zagraja swobodnie a nie bucząco basem w 15 metrach.

Zapraszam po wypożyczenie.

dzieki, s20 nie wyglądają. . sluchalem kiedys  Polk RTI A3 ktore sa wieksze i suchotniki z nich straszne były. te są podobne?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym metrażu można śmiało zacząć myśleć o mniejszych kolanach podłogowych. Jeżeli szukasz ciepło grajacych kolumn i przedniego BR to możesz przesłuchać tesi 561. Oczywiście monitory mogą okazać się wystarczające ale dużo tutaj robi akustyka pomieszczenia więc bez testów się nie przekonasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć. Jestem posiadaczem w/w A-9150. Do tego gramofon Dual CS 506 o CD OnkyO  CD-7030. Słucham właściwie każdej muzyki ale raczej rock'n'roll, blues, mocniej, poważna, elektronika- house, tekkno itd. Pomieszczenie 20-25m2, zagracone standardowo plus jungla i dywanik z psa. Cena do 3500 (+200) zły za nowe.

Na czym mi zależy?:

- szczegół- ale żeby nie rysował muskó, ale, żeby mocne granie gitarowe (Slayer, Ektomorf) się nie zlewało, Equinoxe JM Jarre cieszyło kroplami desczu

-kontrolowany bas, bez zamulania i spływania pod drzwiami na korytarz

-przestrzeń- im wincy tym lepi

-żeby było powietrze w tym graniu

- no i mienso!!!! musi być

Moje typy po waszych wpisach:

Tannoy Mercury 7.4

Melodika Bl40

Odgrzewam temacik po latach bo trochę się zmieniło w asortymencie, mam za daleko do sklepu na odsłuch a brać i próbować nie mogę, ze względu na zachowanie kuriera w obecności psów. Pojawiają się co jakiś czas używki w/w kolumn w dobrej cenie i czaję się jak młody. Używek się obawiam z wiadomych względów ale biorę je pod uwagę. A nowe?- też wiadomo.

Proszę, może polecicie mi coś jeszcze czego nie brałem pod uwagę. Wiem, że odsłuch to podstawa ale tu muszę polegać na wiedzy i jakimś tam moim doświadczeniu z podobnymi zestawami czy kolumnami- pewien punkt odniesienia mam. Zdaję sobie sprawę, że to takie zgadywanie co będzie ale biorę to na klatę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2023 o 13:13, irek303 napisał:

Cześć. Jestem posiadaczem w/w A-9150. Do tego gramofon Dual CS 506 o CD OnkyO  CD-7030. Słucham właściwie każdej muzyki ale raczej rock'n'roll, blues, mocniej, poważna, elektronika- house, tekkno itd. Pomieszczenie 20-25m2, zagracone standardowo plus jungla i dywanik z psa. Cena do 3500 (+200) zły za nowe.

 

mission impossible

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He serio?

To albo Twoje oczekiwania był nad wyraz napisane albo.... mhm tak. To co piszesz to nie to co co oczekujesz.

Monitor Audio Bronze 500 jak znajdziesz. Były na promocji za 4500 o ile dobrze pamiętam.

Klipsch RP 280 / 8000 w pierwszej wersji, https://www.audiosystem.com.pl/produkty/acoustic-energy-ae120/

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udałoby Ci się znaleźć w dobrej cenie MA Bronze 500 to byłby to dobry kierunek. Wspomniana przez Ciebie Melodika BL40 nie jest złym wyborem ale może brakować nieco kontroli na dole. Tutaj uważam, że rozsądniejszym wyborem byłyby Q Acoustic 3050i. 
Koniecznie spójrz na ofertę Klipsch. Masz tutaj 2 serie, które Cię interesują czyli Reference i Reference Premiere. Jeśli masz niedaleko siebie salon audio to umów się na odsłuch i posłuchaj kilku opcji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spojrzeć jeszcze w kierunku Q-Acoustics 3050i, które są również ciekawą opcją i mogą fajnie się wkomponować w potrzeby, ewentualnie jeszcze KEF Q750, chociaż to już bardziej kontrowersyjne połączenie, które po odsłuchu od razu zweryfikuje, czy to będzie dobra opcja, bo o ile detaliczność i szybkość pracy basu te kolumny mają, o tyle w połączeniu z Onkyo może być różnie w górnych rejestrach, pytanie gdzie jest Twój prób bólu :) No i na pewno basu (objętościowo) będzie mniej niż np. w Q-Acoustics, czy też wspominanych Bronze 500. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

He serio?

To albo Twoje oczekiwania był nad wyraz napisane albo.... mhm tak. To co piszesz to nie to co co oczekujesz.

Serio.

To co napisałem, to właśnie to, czego oczekuję- tak, wymagania za 300 tysięcy a do wydania 3 tysiące. Dlatego proszę o pomoc by w jakimś procencie upchnąć te wymagania i spróbować coś dobrać. Q-Acoustic i Klipsch 280 są dość podobne przy czym w klipsach jest nieco mniej basu. Bronze słuchałem wczoraj u kolegi na Yamacha jakaś tam (rocznik 2015, dość podobne granie do Onkyo) i...? - nie. Bronze się trafiły i dla mnie za zimno - potrzebny subwoofer. Trochę ciepła z Q-Acoustic i powinno być git. A propos wspomnianych przeze mnie Pylonów to propozycja Q21 - pisałem do Was parę dni temu z fabryki.  Znam brzmienia większości popularnych, budżetowych wzmacniaczy ( taki mój target)- w przeciwieństwie do głośników.  Odsłuchałem kilka nagrań na YT z wymienionymi przez was propozycjami mając na względzie wady takiej selekcji plus umówiłem się z kolegami u których mogę posłuchać co im gra. Niestety albo Magnat z Jamo kino domowe, albo Yamacha z Elac kino domowe, albo amplitunery z Altusami. - no, ogólnie słabo. Chyba tylko ja szukam firanek w dupie.

Q-Acoustic - zostaje w zestwieniu.

Pylon Audio Opal 23  i Shaphire 25 - na YT brzmią moim zdaniem przyzwoicie w połączeniu z ONKYO.

 

Może jakieś monitory? - podstawki?

W związku z problemem jaki niesie ograniczenie kwotowe 3500zły  - przenieśmy się w przedział do 5000zły.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...