Skocz do zawartości

Stereo do pokoju 19m2


helmut..

Recommended Posts

witam,

na wstępie zaznaczę,ze niektore pytania mogą sie wam wydać śmieszne,wiec wybaczcie mój brak wiedzy w temacie audio

szukam porady odnośnie sprzętu stereo  

* Budżet ok. 3500 zł (jesli jakosc dzwięku bedzie gorsza od tego co mam [patrz poniżej] moge dołozyc te 500 ,moze nawet 1000 zł
Raczej sprzęt nowy, bo nie potrafie rozróżnić dobrej używki od uszkodzonej/zużytej

* pokój  19 m2 (kształt prostokąt)
układ jak poniżej kolumny muszą byc tam gdzie jest wyznaczone miejsce, odlegość miedzy kolumnami to okolo 1,5 mt ,odległość od miejsca odsłuchu to okolo 3mt, czyli robi mi sie taki trójkąt ale nie równoboczny mozliwe,ze przestawie kolumny tak jak na rysunku strzalkami czerwonymi a szafki zsune blizej telewizora.

koluwpoko.jpg

* zastosowanie : muzyka z kompa 70 %, filmy i TV 20 %, radio i streaming 10 % (moze kiedys wiecej streamingu)

* gatunki muzyczne : rock i metal 75 % + 25 % muzyka klubowa,pop,muzyka poważna i inne gatunki

* zakup raczej na lata

* mysle,ze podział środków to 50-60 % kolumny + 40-50 % ampli/wzmacniacz + kable

muzyki słucham raczej cicho albo średnio , zalezy mi by był dobry dzwięk także przy cichym słuchaniu im mniej gratów i kabli tym lepiej

posiadam od wielu lat sprzęt Yamaha Pianocraft E-810 (chyba to wtedy był najwyższy model), gra w pokoju 10m2 z kompa muzyka leci przez kartę AudioTrack Prodigy 7.1 Hifi wg opisu z ukladami Wolfson WM8776 / 8766 , kable RCA komp-yamaha profigold ,głosnikowe procab ls25.Jak dla mnie dzwięk przy takim zestawie jest rewelacyjny. Do tego pod yamahe podpiety TV.

Szukam sprzetu,do dwa razy wiekszego pokoju czyli 19 m2,który zapewni mi conajmniej porównywalną jakość dzwięku jak obecny zestaw a najlepiej jakby jakość ta była zauważalnie lepsza.  Brzmienie Pianocrafta i odwzorowanie instrumentów mi sie bardzo podoba.

Zależy mi na jakosci a nie głośności.

Nie potrafie okreslic jaki dzwięk lubie ale skoro pianocraft mi bardzo odpowiada, to chyba raczej dzwiek w układzie V, skrajami pasma,bo pasuje do rocka i metalu, raczej dynamiczny

poczytalem troche i postanowilem sobie sporzadzic taką jakby wstepna liste tego czym być moze warto sie

zainteresowac :

Yamaha R-N602
Onkyo Tx-8250 lub Pioneer SX-N30AE (to podobno blizniacze konstrukcje?)
Yamaha R-N803  (jesli jakosc bedzie słyszalnie lepsza wzgledem pozostalych ampli)

Yamaha A-S501
Yamaha A-S701  (jesli jakosc bedzie słyszalnie lepsza wzgledem pozostalych wzmacniaczy i ampli)
Marantz PM6005/PM6006
Onkyo A-9150
Cambridge Audio CXA60 (jesli juz wszystko co wymienilem mnie nie zadowoli)

+
WXAD10 (lub cos alternatywnego do radia internetowego,streamingu)


Kolumny chciałbym podłogowe (bass reflex przód) , moje typy :

- Indiana Line Tesi 542
- Indiana Line Tesi 561
- Indiana Line DIVA 552
- Wilson Raptor 5
- Wilson Six
- Wilson Raptor 7
- Pylon Audio Pearl 27
- Melodika BL30 MK3
- Melodika BL40 MK3
- Dali Zensor 7 (jeśli bedzie słyszalna róznica wzgledem pozostałych)
- Focal Chorus 716 (jeśli bedzie słyszalna róznica wzgledem pozostałych)

w tym przedziale cenowym nic wiecej nie znalazłem z bass refleksem przód a może coś polecicie jeszcze ?

poprosze was o opinie , pomoc , wskazówki


pytania :

-  czy wszystkie te kolumny beda dobrze dobrane mocowo do 19 m2 przy ukladzie jak na rysunku ?
Nie chcialbym słyszec dudnienia basów , bo zalezy mi na jakosci dzwięku , tym bardziej ,ze głośno raczej nie słucham,bo sąsiedzi za ścianą, chcialbym by przy cichym słuchaniu dało sie usłyszec jak najwiecej szczegółów.  Czy tez jakies z nich nalezy od razu wykreslić ?

- czy amplitunery/wzmacniacze wymienione nie bedą za mocne na taki metraż ?

- co myslicie o moich typach ?


dodam,ze wole isc w bardziej mainstreamowe marki, wiem,ze jest Rotel, NAD ( NAD nie podoba mi sie wizualnie)i inne

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
Różnica w jakości dźwięku powinna być duża w zakładanym budżecie. Masz odpowiednie pomieszczenie do rozstawienia kolumn podłogowych i z racji słuchanej muzyki warto postawić na dynamiczny przekaz z punktowym dołem. Większą uniwersalność uzyskasz na amplitunerze ale jeśli tylko nic nie stoi na przeszkodzie to warto postawić na klasyczny wzmacniacz, który zagra dostojniej. 
Widziałbym u Ciebie Yamahe AS701 + Monitor Audio Bronze 6 lub NAD C338 w połączeniu z Focal Chorus 716 jesli chciałbyś uzyskać nieco ostrzejsze brzmienie. W obu przypadkach nie masz czego sie obawiać jesli chodzi o rewelacyjny bas, który jest zwarty i dobrze kontrolowany. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

czy Monito Audio Bronze 6 nie beda za duże do 19 m2 ?  Może Bronze 5 byłyby lepsze ?  

a jak wyglada sprawa np Yamaha A-s501 albo A-s701 i kolumny Focal Chorus 716  ?  Zagra to dobrze ze soba czy tez bedzie za dużo wysokich tonów przy mojej muzyce ?

a jak kolumny , które wymienilem ? pewno zagrają nieco gorzej chociazby z racji ceny (inny target)

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2020 o 17:21, helmut.. napisał:

odlegość miedzy kolumnami to okolo 1,5 mt ,odległość od miejsca odsłuchu to okolo 3mt, czyli robi mi sie taki trójkąt ale nie równoboczn

powinien być równoramienny dla stereo.

Masz pokój 19m2 to kolumny szukaj ok. 90W RMS, 89dB pasmo dla stereo to min. 30Hz - 20kHz.

Wzmacniacz do 70W. Masz dane wyjściowe, poszukaj wypożycz i w domu posłuchaj. To najlepsza metoda dojścia do właściwego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2020 o 18:21, helmut.. napisał:

muzyki słucham raczej cicho albo średnio , zalezy mi by był dobry dzwięk także przy cichym słuchaniu im mniej gratów i kabli tym lepiej

 

Do tego potrzebny jest wydajny wzmacniacz, a tym bardziej iz ma byc dobra jakosc brzmienia. W tym wypadku amplitunery stereo trzeba wykreslic z listy.

Dnia 2.05.2020 o 18:21, helmut.. napisał:

- czy amplitunery/wzmacniacze wymienione nie bedą za mocne na taki metraż ?

 

Nie ma czegos takiego jak za mocny, moze byc za slaby i wtedy jest zdecydowanie gorzej (nie bedzie dobrej jakosci). W tym budzecie bedzie naprawde ciezko cos polecic przynajmniej jesli chodzi o kolumny podlogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Nie ma czegos takiego jak za mocny, moze byc za slaby i wtedy jest zdecydowanie gorzej (nie bedzie dobrej jakosci). W tym budzecie bedzie naprawde ciezko cos polecic przynajmniej jesli chodzi o kolumny podlogowe.

a z tych co wymienilem co bys wybrał do testów z kolumn  ?

 

a np quadral rhodium 500 ?

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Nie ma czegos takiego jak za mocny, moze byc za slaby i wtedy jest zdecydowanie gorzej (nie bedzie dobrej jakosci). W tym budzecie bedzie naprawde ciezko cos polecic przynajmniej jesli chodzi o kolumny podlogowe.

Właśnie, jak to z tym dokładnie jest. Spotkałem się z opiniami, że każdy wzmacniacz ma swój zakres, przy którym pracuje najlepiej. Oznacza to, że przy cichym słuchaniu na mocnym wzmacniaczu jesteśmy poniżej tego optymalnego zakresu. To sprawia, że nie dość, że spora część prądu idzie w ciepło, to jeszcze obrywa na tym jakość dźwięku. Innym argumentem był brak precyzji regulacji głośności, w szczególności przy niższych poziomach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2020 o 09:06, helmut.. napisał:

no to poprosze o jakies 2-3 propozycje do 3,5 tys zł  oraz 2-3 do 4,5 tys. zł

ps.wiem ,ze bez odsłuchów sie nie obejdzie

Wiesz dlaczego?

Dlatego że na początku masz już listę. Gotowe do odsłuchu. Czy zmienił by fakt gdybyś miał 15 odpowiedzi i po kolei każdy wymieniał inną kolumny czy wzmak z Twojej listy. Co by Ci to dało? Jesli udasz się na odsłuch. Posłuchasz chociaż dwóch modeli. Powiesz nam co Ci się w nich podobało co nie. To możemy doradzać dalej.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, helmut.. napisał:

a z tych co wymienilem co bys wybrał do testów z kolumn  ?

 

Z tych kolumn ktore wymieniles malo co sluchalem tylko dwie ostatnie, ale potrzebuja wydajnych wzmacniaczy. Dorzuce jeszcze dwie propozycje do odsluchu:

Tannoy Mercury 7.4

Q Acoustics 3050 (starszy model) Q Acoustics 3050i (nowszy model) te kolumny sa dosc drogie, ale w zestawie mozna dostac je sporo taniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcinc napisał:

Spotkałem się z opiniami, że każdy wzmacniacz ma swój zakres, przy którym pracuje najlepiej. Oznacza to, że przy cichym słuchaniu na mocnym wzmacniaczu jesteśmy poniżej tego optymalnego zakresu. To sprawia, że nie dość, że spora część prądu idzie w ciepło, to jeszcze obrywa na tym jakość dźwięku. Innym argumentem był brak precyzji regulacji głośności, w szczególności przy niższych poziomach.

W tych wzmacniaczach ktore mialem dojscie do godziny 9-tej na potencjometrze bylo optymalna wartoscia. Duzo zalezy tez od danego polaczenia z kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

no i powiem ,ze podzwoniłem po studiach Hifi w mojej okolicy (20 km) i we wszystkich odsłuchy sa zawieszone do odwołania z powodu koronawirusa

być może trzeba bedzie sie gdzies dalej zapuścić

tak wiec moje dywagacje są na chwile obecną czysto teoretyczne , czytam , czytam i rozmyślam , nawet czasem zerkam na używki :)

skłaniam sie raczej ku wzmacniaczom niz amplitunerom tak ogólnie biorąc

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, helmut.. napisał:

no i powiem ,ze podzwoniłem po studiach Hifi w mojej okolicy (20 km) i we wszystkich odsłuchy sa zawieszone do odwołania z powodu koronawirusa

być może trzeba bedzie sie gdzies dalej zapuścić

tak wiec moje dywagacje są na chwile obecną czysto teoretyczne , czytam , czytam i rozmyślam , nawet czasem zerkam na używki :)

skłaniam sie raczej ku wzmacniaczom niz amplitunerom tak ogólnie biorąc

 

No to odsłuch u Ciebie w domu

https://s4home.pl/wypozyczamy/

I już

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,ze jest taka mozliwość i prawdopdoobnie z niej skorzystam , tylko najpierw chcialbym odsłuchac sobie kilka modeli/zestawów by od razu wyeliminowac to co mi kompletnie nie leży by potem wybrac ze 2,3 na odsłuch juz w domu , bo trudno na odsłuchy brac np 5 wzmacniaczy i 5 zestawów kolumn.

A u was odsłuchy są obecnie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A więc tak, nie jestem audiofilem ale osobą doceniającą dobry dźwięk.

Na wstępie dodam ,ze są to moje odczucia , tak jak ja to słyszę i wiele osób może się zdecydowanie nie zgadzać z moją opinią i wnioskami. Do tego doszły emocje itp. Itd. Sami wiecie…

Odsłuchy były robione w różnych pomieszczeniach , ok 30m2 , ok 20-25 m2 z wygłuszeniami , niecałe 20m2 w ciągu dwóch dni.

Tryb Pure Direct, głównie mp3 320kbps z usb poprzez CD marantza , yamahy (nie wiem jakie modele)

Kolumny jakie przesłuchałem w różnych konfiguracjach :

Acoustic Energy AE309 + R-n803 (pom ok 30m2 bez wygłuszeń) – dźwięk jakiś taki wycofany, basu ok ale specyficzny , nie moja bajka

Quadral Rhodium 500  + R-n803  (pom ok 30m2 bez wygłuszeń) oraz + CXA60 (ok 20 m2 bez wygłuszeń)    - wizualnie i estetycznie kolumny piękne, eleganckie nowoczesne, zgrabne. Kolumny te grają mocno szczegółowo, otwarcie , basu nie za dużo , jest on dobry ale mało go , pewno z racji rozmiarów kolumny. Do rocka i metalu nie bardzo ale np. do muzyki klasycznej by się pewno lepiej sprawdziły.Odsłuch na CXA60 utwierdził mnie w powyższych przekonaniach.

Dali Zensor 7 + R-n803, A-s701,CXA61,Cyrus One (pom ok 30m2 bez wygłuszeń) - I tutaj Zensory 7 pokazały klase. Dźwięk bardziej przestrzenny,bas mięsisty taki jak powinien być, jakaś scena się zrobiła, wysokie tony nie kłuły w uszy przy ostrych riffach.  Po prostu muzykalność rewelacyjna. Zdeklasował obu poprzedników.(pom ok 30m2 bez wygłuszeń)

Monitor Audio Bronze 6 + A-s701 oraz + R-N803 (pom ok 30m2 bez wygłuszeń)– powiem ,ze tutaj zaskoczenie , bo po pierwszym odsłuchu z Yamaha a-s701 w dużym pomieszczeniu około 30m2 kolumny te grały jak dla mnie mocno technicznie, punktowym basem, grały średnica z chirurgiczną precyzja ale jak dla mnie brakowało tej melodyjności, wypełnienia co u Zensorów.

Szoku doznałem po podpięciu ich pod R-N803 w pomieszczeniu wygłuszonym ok 20-25m2, może były wygrzane a tamte nie ? hmm…zagrały zdecydowanie lepiej , nie były już takie surowe i techniczne a bardziej melodyjne, takie bym powiedział bardziej ludzkie. Jakbym słuchał dwóch różnych kolumn , naprawdę. Wiec nie wiem albo wygrzanie albo akustyka. Podobały mi się w tym wydaniu. Solidne granie.

FYNE F303 w kolorze dębu (jasny brąz) , piękne kolumny + R-n803 (pom ok 30m2 bez wygłuszeń) – Fyne F303 ,zapamiętałem wygląd ,bo piękny , źle nie grały ale z Zensorami 7 czy MA6 to nie bardzo miały co konkurować, więcej nie powiem, wiec raczej nic specjalnego.

POLK S55e + R-N803D (pom ok 20-25m2 wygłuszone) – od pierwszych dźwięków czuć ,ze to kawał dobrego grania, na pewno basu całkiem sporo , góra jest, przestrzeń jest, muzykalność jest. Kurcze czy jest się do czego przyczepić ? Naprawdę na siłę trzeba by szukać. Osobom lubiącym basowe granie zdecydowanie polecam, bo o ile mamy tego basu sporo, to inne elementy, które wymieniłem nie cierpią na tym, jest i góra, i średnica ,i duża przestrzeń, i muzykalność ,i  fun. Bardzo dobra kolumna. Jeśli chodzi o moje preferencje to basu mogłoby być nieco minimalnie mniej jak dla mnie, żadnych innych minusów nie widzę nawet jakbym na siłę szukał.  Polecam do sprawdzenia !!

Elac Debut 2.0 F6.2 + R-N803D (pom ok 20-25m2 wygłuszone) – góra ok, średnica ok, bas ok, te kolumny są dobre w tym co maja robić, stereofonia ok,muzykalność ok ,przy cichym słuchaniu wszystko bardzo dobrze, słychać góre, średnice, dół. Nie można nic im zarzucić. Grają bardzo równo, są takie wyważone. Słychać ,że to kawał dobrego grania ale czy bym je wybrał z tego towarzystwa ? Chyba brakuje im „tego czegos” dla mnie. Możliwe,ze zbyt krótko ich słuchałem ? Może warto się bliżej zainteresować ? To takie równomierne grzeczne i bezpieczne granie dla każdego.

Elac Debut 2.0 F5.2 + CXA60 (pom ok 20m2 bez wygłuszeń) – podobnie jak wyżej ale majac do wyboru F6.2 można zapomnieć o F5 , bo F6 są lepsze i to słychać 

KEF Q750 + R-N803D (pom ok 20-25m2 wygłuszone)– odniosłem wrażenie ,ze to kolumna dla audiofila , sterylne granie , góra ok , średnica ok , basu jakoś mało jak dla mnie . Najdroższe chyba w zestawieniu i bardzo ładne. Nie dla mnie.

Tannoy Merkury 7.4 + CXA60 (pom ok 20m2 bez wygłuszeń)– po cenie spodziewałem się czegoś gorzej grającego a zagrały całkiem przyzwoicie szczególnie w dole. Bas całkiem mocny i dobry, taki w sam raz , może nie miękki ale też nie przesadnie twardy. Góry nieco mniej i szczegółowości. Tutaj widać ,ze to kolumna po prostu tańsza od innych z zestawienia. W swojej cenie może być dobrym wyborem i nie ma się czego wstydzić, bo to naprawdę  fajnie gra jak na cenę.

Heco Aurora 700 + R-N803 , + CXA61 (pom ok 20-25m2 wygłuszone) – dosyć spore gabarytowo, wygląd ładny. Jak grają ? Też bardzo dobrze. Jest bardzo dobry bas, ciepły, mięsisty a nie surowy i analityczny, jest o dziwo zaskakująco dobra góra, średnica umiarkowana. Grają melodyjnie, przestrzennie .Naprawdę świetne kolumny. Jest fun ze słuchania. W relacji cena/jakość biją wszystko powyżej wymienione. Jest jedno ale, a w zasadzie dwa. Jak dla mnie mają tego basu trochę za dużo to jedno.  Drugie jest powiązane z pierwszym – przy bardzo cichym słuchaniu słychać tylko bas a góra i średnica jest ledwo słyszalna , jakby ich w ogóle nie było. Takiego czegoś nie było np. z Polkami S55e . Tutaj chyba wychodzi to dlaczego te kolumny można kupić w cenie jakiej są. Pomijając zbyt dużą ilość basu uważam ,ze to bardzo dobre kolumny i do większych pomieszczeń się będą dobrze nadawać. Jako ,ze mieszkam w bloku i mam sąsiadów za ścianą obawiam się ,ze może to być niezbyt dobry wybór dla mnie. Sam nie wiem , może warto by je po prostu pożyczyć i w domu odsłuchać. Podsumowując kolumny te robią wrażenie i są bardzo dobre w stosunku cena /jakość. Dodam, że ja za ogromną ilością basu nie przepadam , komuś innemu będzie ich silny bas odpowiadał. Mocny zawodnik. 

Dali Oberon 7  + R-N803 , CXA61 , CXA60 , Cyrus One , Marantz PM6006  (pom ok 20-25m2 wygłuszone) - podobne do Zensorów 7 ale nieco inne, czy lepsze ? hmmm , powiem tak dobry bas , dobra średnica , dobra góra. Basu wydaje się troche więcej niż w Zensorach i jest twardszy niż w Zensorach. Odczucia mam takie ,że to taka troche jakby hybryda Zensor 7 + techniczny nieco MA6 Bronze. Wyglada to tak jakby chcieli zrobić kolumnę nieco bardziej audiofilską od Zensorów,które grają mocno muzykalnie, przestrzennie a tutaj jakby trochę więcej analityczności kosztem właśnie przestrzeni i muzykalności. Być może za bardzo koloryzuje,bo słuchałem Zensorów 7 kilka dni temu , w innym zupełnie pomieszczeniu, bez wygłuszeń itp. Oberony to także świetne kolumny. Jeden powie,ze Oberony lepsze od Zensorów a drugi na odwrót i oboje będą mieć rację. Oba modele świetne ale grają troche inaczej.

Dodam ,że słuchałem Oberonów z CXA61 w pomieszeniu z wygłuszeniami i z CXA60 w nieco mniejszym niecałe 20 m2 pomieszczeniu bez wygłuszeń i w tym drugim przypadku przy niektórych kawałkach metalowych, gdy metalowe riffy robiły się szybkie i ciężkie to w połączeniu z CXA60  wydobywał się taki jakby pomruk tj zbite w masę buczenie w szybkich partiach tj za dużo basu albo akustyka nie ta,co było zjawiskiem negatywnym dla odbioru dźwięku.

Klipsch RP-6000 F + CXA60 (pom ok 20m2 bez wygłuszeń) – bas ok, średnica ok, podbita góra. Muzykalność bardzo dobra, stereofonia bardzo dobra.Gdyby nie ta góra byłby to bardzo fajne kolumny dla mnie. Słychać każde talerze, w szybkich metalowych rytmach także, ale to akurat nie za dobrze. Być może byłem uprzedzony, co do grania górą ale to naprawdę słychać i może być dla kogoś męczące.

Większość słuchałem na Yamaha R-N803D , CXA60 , CXA61 , A-S701 , przewinął się z ciekawości Marantz PM6006 , Cyrus One  ale proszę nie pytajcie o opinie odnośnie wzmacniaczy ,bo niewiele przyswoiłem informacji o nich, bo skupiłem się głównie na kolumnach. Na pewno powiem ,ze wyglądający słabo na papierze Marantz PM6006 jest całkiem fajnym wzmacniaczem w swojej cenie i powiem ,ze jak większość twierdzi ,że nadaje się do spokojnej muzyki i jazzu to bym mógł podyskutować, bo niektóre metalowe kawałki zagrały na nim bardzo fajnie i muzykalnie.  Naprawdę.

Wiem już jedno, że w zestawie wzmacniacz + kolumny największy wpływ na dźwięk mają kolumny a różnice miedzy nimi są kolosalne. Zmieniając wzmacniacz do danej kolumny różnice będą ale już dużo mniejsze . Przypuszczam,ze dla osób nieosłuchanych mogą być nawet znikome.

No i co teraz ?  Powiem tak – ból głowy !!!  Musze ochłonąć , pomyśleć na spokojnie , przetrawić i zanim coś kupie dalej odsłuchiwać ale już bardziej ukierunkowanie , po prostu zawęzić  poszukiwania do 2-3 modeli i słuchać , słuchać i słuchać.

gdybym teraz miał wybrac najlepsze dla mnie z nich to byłyby to ( kolejność przypadkowa ) :

Zensor 7

Oberon 7

Polk S55e

Heco Aurora 700

MA Bronze 6

 

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, helmut.. napisał:

Wiem już jedno, że w zestawie wzmacniacz + kolumny największy wpływ na dźwięk mają kolumny a różnice miedzy nimi są kolosalne.

 

 

1 godzinę temu, helmut.. napisał:

Odsłuchy były robione w różnych pomieszczeniach , ok 30m2 , ok 20-25 m2 z wygłuszeniami , niecałe 20m2

 Pewnie nie było takiej możliwości, ale byłoby ciekawiej gdyby odsłuchy były wykonane w jednym pomieszczeniu. Wpływ akustyki pomieszczenia na brzmienie też może być kolosalny🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...