Skocz do zawartości

Stereo do pokoju 19m2


helmut..

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

nie zwieksze odległosci , bo nie ma zbytnio jak , to pokój przede wszystkim mieszkalny w bloku i niestety priorytet to funkcjonalność mieszkania a potem niestety funkcjonalnosc audio :P , z drugiej strony juz to testowalem kiedys tak roboczo i roznicy nie ma w dudnieniu , natomiast stereofonia jest lepsza , lepsze wypełnienie przestrzeni

na chwile obecna nic nie bede niestety testował nowego , skret basu na godz 10 załatwia sprawe, z dzwięku jak na moje ucho jestem zadowolony    ps. wiem ,mozna zawsze lepiej :) ale to może melodia przyszłosci , na razie ciesze sie z tego co jest,bo jest dobrze

 

kolumny sa oddalone ok 25 cm od sciany

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie z Twojej opowieści wynika dość jasno, że masz już swoje preferencje brzmieniowe i znalazłeś odpowiadające im kolumny, więc chyba nie ma aż takiego wielkiego bólu głowy ;)

Dnia 29.05.2020 o 17:58, helmut.. napisał:

Heco Aurora 700

Jest jedno ale, a w zasadzie dwa. Jak dla mnie mają tego basu trochę za dużo to jedno.  Drugie jest powiązane z pierwszym – przy bardzo cichym słuchaniu słychać tylko bas a góra i średnica jest ledwo słyszalna , jakby ich w ogóle nie było.

W końcu ktoś napisał coś sensownego o tych kolumnach, które są tu wciskane na forum jako panaceum na wszystko :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostańmy przy swoich zdaniach, moje jest takie, że polecane są do średnich lub większych przestrzeni, gdzie jak nie grają głośno (a tak nie słucha przecież każdy, powiedziałbym, że statystycznie mniejszość, a już na pewno nie za często), to się okazuję, że już nie przewyższają konkurencji. O to chodzi, o nic więcej :) One są dobre dla kolegów przy bro ;) Również pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

wspominałem ostatnio o dudnieniu basu w moim zestawie A-s701 + Oberon 7 i koniecznosci ustawiania na godzinę 10 , powiem ,ze problem sie w zasadzie sam rozwiązał . Jako ,ze przeszedłem na windows 10 musialem moją ukochaną karte muzyczną Audiotrak Prodigy 7.1 Hifi usunąc z kompa ,bo nie ma sterowników pod windows 10 , no i zakupilem Daca SMSL Sanskrit 10th MK2 i problem sie sam rozwiązał , moge słuchac w trybie pure direct  :)  

Oznacza to tyle ,ze Audiotrak podbijał basy , co w moich poprzednich warunkach odsłuchowych było super sprawą (pokoj duzo mniejszy + topowy pianocraft) , w nowych w innym pokoju i innym sprzętem stało sie przekleństwem ,bo basu było za duzo . Tak czy siak uwazam ,ze ten Audiotrak to super karta ale nie sprawdzi sie w każdym pomieszczeniu i nie z każdym sprzętem. Na pewno sie sprawdzi tam gdzie basu mamy zbyt mało i gdzie używamy windowsa starszego niz wersja 10. Poleci na sprzedaż. 

Dodam jeszcze ,ze na swoim przykładzie mogę stwierdzić ,że róznice miedzy Dacami jak na moje ucho wystepują i czasami warto poszukac takiego ,ktory bedzie nam bardziej odpowiadał , ja sie aż takiej róznicy nie spodziewałem. W jednym układ Wolfson a w drugim AK. Tak zupełnie przypadkowo, z konieczności znalazłem rozwiązanie.

Teraz jeszcze czekam na interkonekt Taga Harmony Tri-100 i zobaczymy czy on wniesie jakąs zmiane do systemu - czy ktos miał z nim do czynienia ?

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...