Skocz do zawartości

Stereo do pokoju 19m2


helmut..

Recommended Posts

A ja proponowałbym posłuchać do kolumn Focal Chorus 716 maleńki wzmacniacz cyfrowy SMSL Q5 pro. Jeśli góry będzie za dużo można jej ująć regulacją w dziedzinie cyfrowej, bez utraty jakości dźwięku, jak to się dzieje przy regulacjach barwy wzmacniaczy analogowych. Możesz być zaskoczony :) ... rozmiarem tego urządzenia jego dźwiękiem.  To wprawdzie wzmacniacz raczej do niewielkich kolumn, ale nie chodzi tu o ekstremalnie duże poziomy głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

21 godzin temu, helmut.. napisał:

gdybym teraz miał wybrac najlepsze dla mnie z nich to byłyby to ( kolejność przypadkowa ) :

 

Pamiętaj też iż niektóre kolumny będą potrzebować więcej miejsca od ściany a inne mniej (z rysunku wynika, że będą raczej blisko ściany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, helmut.. napisał:

Wiem już jedno, że w zestawie wzmacniacz + kolumny największy wpływ na dźwięk mają kolumny a różnice miedzy nimi są kolosalne. Zmieniając wzmacniacz do danej kolumny różnice będą ale już dużo mniejsze . Przypuszczam,ze dla osób nieosłuchanych mogą być nawet znikome.

 

TRAFNA UWAGA!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Co odsłuch to odsłuch. Ale czy do któryś jesteś jakoś przekonany czy nie? Któreś chciałbyś sprawdzić w domu?

najbardziej przekonany jestem do Zensorów 7  gdzie troche ciężej z dostepnoscią, moim zdaniem grają inaczej nieco niż Oberony 7 (bardziej przestrzennie i mniej basowo) ale to moje odczucia , obu słuchałem w innych kompletnie pomieszczeniach , jedno 30m2 bez wygluszen , drugie u was , ok20-25m2 z wygłuszeniami , tak wiec moje odczucia moga być nieco mylące , pojade jeszcze raz zensorów odsłuchać , dodatkowo jeszcze chce posłuchać Pylonów Saphire 25 ,Q Acoustics 3050i  i pewno jeszcze przy okazji czegos innego co mi polecą w sklepach z odsłuchem , ale to chyba dopiero pod koniec tygodnia, Pamietam Piotrze o propozycji wypożyczenia i odsłuchu w domu ale jeszcze musze troche odsłuchac, Dziękuje.

 

Drodzy koledzy, powiem szczerze ,ze zacząłem od kolumn i na nich sie głownie skupiłem, nie zapominając o  drugim elemencie zestawu równie ważnym (amplitunerze/wzmacniaczu). Odsłuchów robiłem  w zestawieniu elementów bedacych w kregu mojego zainteresowania + kilka z ciekawosci ( budżet napięty) . Były  to R-N803D , A-s701 , CXA60 lub CXA61 jak nie było CXA60 , zainteresował mnie Arcam SA10 (jeszcze go posłucham gdzies) , Cyrus One , Marantz PM6006.

No i dzisiaj stało się ..... zakupiłem w bdb dobrej cenie Outletowy A-S701 , zobaczymy jaki bedzie jego stan jak dotrze , zawsze mogę zwrócić jakby co zgodnie z prawem 14 dni mam na to.

Tak więc od teraz poszukuję kolumn podłogowych dobrze zgrywających sie z A-S701

Co wy na to ?  jak sie zapatrujecie na moje typy  ?   Może cos ciekawego podpowiecie jesli chodzi o podłogówki  do tego wzmacniacza  ?

 

 

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Pamiętaj też iż niektóre kolumny będą potrzebować więcej miejsca od ściany a inne mniej (z rysunku wynika, że będą raczej blisko ściany).

Rafale , pamiętam o tym , może możesz cos zaproponować do A-s701  co bedzie mogło stać nieco bliżej ściany z podłogówek ?

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora 700 naprawde świetne kolumny w relacji cena /jakość , ale ten nadmiar basu mnie przeraża

mam tez wrazenie ,ze lepiej sie sprawdzą w troche wiekszych pomieszczeniach np 25 m2 , u mnie akustyka bedzie raczej nie za dobra , jak dołozę poteżny bas to moze byc jeszcze gorzej, tego sie boje , jednak nie skreślam ich jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale , Polk Audio Signature S55E słuchałem jak pewno czytales wyżej i powiem ,ze to była chyba największa niespodzianka odsłuchu , takie kolumny , ni z gruchy , ni pietruchy , których nie brałem w ogóle pod uwage kompletnie, a że akurat były to mówie , podłączmy .Zostały podłaczone i zagrało to z R-n803 bardzo dobrze, mają charakterystykę mocno basową , co akurat dla mnie nie jest ani priorytetem a w zasadzie może być i wadą , jednak ich bardzo duzym atutem jest duża przestrzenność i muzykalność, wypełnienie pomieszczenia dzwiękiem . Pózniej podłączając inne kolumny było widać róznicę w tym zakresie.   Q Acoustics 3050i - chcę ich posłuchać , są na mojej liscie do odsłuchu.

4 minuty temu, Kubakk napisał:

Polecam propozycję łysegorafała oraz MobyDicka w sumie focal chorus 716 / polk s55e a do tego dali zensor 7 - z tych 3 bym wybierał ;)

 

oj  focal chorus 716 bardzo chętnie bym tego posłuchał , z drugiej strony branża raczaj focale z yamahą odradzała , dlatego tez troche je odstawiłem na boczny tor...  (pamietasz ,że ja słucham głównie rocka i metalu ? )  Focale to tego typu muzyki sie sprawdzą ? 

a Oberony 7 z A-s701 jak to widzicie ?

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest w ogóle wygłuszony , to pokój mieszkalny a nie pomieszczenie odsłuchowe , wyglada jak na rysunku , gładzie na scianach , na jednej fototapeta , naprzeciwko kanapa , mały stolik , rolety dzien noc w oknach ...akustycznie raczej lipa i tego sie najbardziej boje

 

a słuchałem w wygłuszonym ,bo taki pokój do odsłuchu jest w s4home  :)

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2020 o 17:58, helmut.. napisał:

No i co teraz ?  Powiem tak – ból głowy !!! 

 

Spokojnie dasz radę, a tutaj jeśli budżet pozwoli to posłuchaj jeszcze tych kolumn Dynaudio Emit M30.

20 godzin temu, Kubakk napisał:

Odsłuchiwałem w pokoju przygotowanym w salonie audio , grało gorzej niż u mnie :D

 

To jesteś wyjątkiem bo obserwując to co piszą ludzie na Forum jest dokładnie na odwrót (nie wiem jaką akustykę masz u siebie), ale u kolegi to raczej kiepsko.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że jednak Dali to Dali, maja swoje wady jak wszystkie inne ale jednak można ich słuchać godzinami w praktycznie każdym repertuarze. Sproboj polować na oberony 7 - nowe lub uzywane. Skoro zensory Ci sie podobaja najbardziej to Oberon jest ich ewolucją. Do yamahy absolutnie nic z focala, czy monitor audio - bedzie bardzo sterylnie i ostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci , że coraz bardziej dojrzewam do takiej decyzji, odnosze wrażenie ,ze Zensory czy Oberony to kolumny do każdej muzyki , powiedziałbym ,że dla każdego kto ceni muzykalność i po prostu ma wielka frajde z obcowania z muzyką , natomiast niekoniecznie dla audiofila , który chce analizowac kazdy dzwięk , jego proporcje w odniesieniu do poszczególnych pasm , ich harmonie, analityczność . Tutaj odnosze wrażenie lepiej sprawdzą sie kolumny np Monitor Audio , KEF

Zensory czy Oberony to takie kolumny stawiające przede wszystkim na muzykalność i przyjemnosc ze słuchania muzyki , do tej grupy po paru odsłuchach zaliczyłbym także kolumny Heco, świetny a chyba mało doceniany Polk , Tannoy,  Elac ( z budżetowych modeli odsłuchanych).

z Zensorami mam problem ,ze w sumie trudno kupić białe , z kolei Oberony grają troche inaczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc dziś posłuchałem Yamahy R-n803 i A-s701  w zestawieniu z Zensorami 7 i Oberonami 7 a na koniec dodatkowo A-s701 z Fyne F501 oraz Pylon Sapphire 25 oraz jeszcze Arcama SA10 ale to opisze w innym wątku o Arcamie

kawałki - głównie rock i metal , pomieszczenie okolo 30m2 bez wygłuszeń

Co mnie ciekawiło to porównanie bezpośrednie także R-n803 i A-s701 , bo głosy rózne na forum . Otóz słuchałem obu i wrazenie mam takie ,ze jednak A-s701 jest troche lepsze pod wzgledem dzwięku , jest takie jakby dociążenie i lekkość , ale sa to róznice b.małe . Jakos mi to tak lepiej troche grało , definitywnie jednak zbyt mało tego słuchalem by zdecydowanie potwierdzić swoje odczucia (tu ślepy test byłby dobry :) do weryfikacji)

słuchałem Oberony 7 vs Zensory 7 bezposrednio przełaczając głosniki A i B na tych samych kawałkach , nieraz słuchajac od poczatku kawałkow itp

Wyszło mi na to , że kolumny sa bardzo podobne ale grają tez nieco inaczej. Obie mają spora przestrzen i muzykalnosc w porównaniu do kolumn, ktore odsłuchiwałem wczesniej . Wykonanie wizualne w bezpośrednim starciu raczej na plus dla Oberona. Dzwiękowo moje zdanie jest takie ,ze minimalnie lepszą przestrzeń buduje Zensor, Wokal jest nieco bardziej z przodu wzgledem Oberona, wiecej jest średnicy, grają jasniej od Oberona. Oberon z kolei ma wycofaną lekko średnice , ma wiecej basu , ma ciemniejsze brzmienie.

Tak naprawde to zastanawiam ,ktore z nich są lepsze i nie wiem, kazda z nich ma swoje plusy i minusy . Zensor grający jasniej przy niektorych szybkich solówkach albo ostrych  heavy metalowych riffach troche może grał za jasno. Przy długim słuchaniu mogłoby byc lekko męcząco. Obie kolumny świetne , muzykalność i fun na pierwszym miejscu i w którąś z nich bedę celował. Wiecej kolumn nie sprawdzam juz.

Na koniec do a-s701 podpięto Fyne F501 i fajnie to grało ale nie tak muzykalnie jak zensory czy oberony. Fyne 501 bardzo fajny ciekawy bas , uporzadkowanie dzwieku,granie nieco ciemniejsze, fajne kolumny ale chyba nie do rocka/metalu , no i cena chyba nieco wyższa. Przestrzeni nie za duzo.

Ostatni odsłuch dzis to A-s701 + Pylon Sapphire 25 . Ogromny zawód chyba całych odsłuchów. Tyle sie dobrego naczytalem o tych kolumnach ale w muzyce rockowej to poległy na całej linii. Ani przestrzeni , srednica do przodu , strasznie płaska gra , zero sceny , basu b.mało.Takie oczy robiłem jak to grało. Po przełaczeniu na Oberony to aż sie człowiek uśmiechnął.

 

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobne zdanie,. i dobrze że to sam sprawdziłeś. A nie kupowałeś w ciemno po testach.

Z Pylona tylko Pearl albo Diamond.

Co do Rn 803 vs AS 701 to Twój głos jest podobny do wielu na forum i w testach. Patrzyłeś jednak czy RN803 nie miało jakiś dodatków powłączanych? Grał w pure audio jak i AS? Bez YPAO?

Jeśli nie jesteś przekonany do żadnych z kolumn to znaczy że szukaj dalej.

Chyba że należysz do osób które na 10 strone patrza na kazdą złotówkę jaką wydają. Nie obrażaj się nie uważam żeby to było źle. Mam takiego znajomego. Uważam że będzie ci ciezko wtedy wybrać sprzęt bo będziesz chciał dużo czytać duzo testowac do tego spotpnia że zapomnisz dzwiek z pierwszych odsłuchanych systemów. I takie kółko.

Pamiętam jak jemu doradzałem ......... ciezki pacjent. Dobrze że znajomy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Yamahy r-n 803 a A-s701 to oba w pure direct ale chyba bez tej kalibracji w r-n803. Nie twierdzę, że na 100% lepiej gra ale wydaje mi się, że nieco lepiej. Tutaj by się przydały testy w ciemno, by rozwiać wątpliwości. 

Przesłuchałem chyba z 14 kolumn i już nie szukam, będą to zensory 7 lub obrony 7, nic lepszego w założonym budżecie dla mnie, podkreślam dla mnie i mojej muzyki nie znajde

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...