Skocz do zawartości

Stereo do pokoju 19m2


helmut..

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A ile długości mają mieć te kable ?

Cewki połączone szeregowo z głośnikami niskotonowymi w tych kolumnach praktycznie na pewno nie są nawinięte drutem grubszym niż 1 mm, a jest go tam nawinięte zapewne wiele metrów więcej niż będzie przewodu głośnikowego. Taki własnie przekrój ma drut grubości 1mm, to ~0,78mm² .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie stosunkowo tanie a dobre przewody głośnikowe polecicie do A-s701 + Oberon 7 ?
cena  10-30 zł/mb
Czy chord carnival silverscreen to dobry kabel ?
może Klotz ?  Cordial ?
Melodika to wiem,ze polecany i dobry
 
 
Odniosę się do zdania, że melodika to polecane i dobre. Że polecane to się zgodzę. Płacisz komu trzeba i masz mega recenzję. Facet opisze cały test, poda utwory których słuchał, poda towarzyszący super sprzęt by dodać powagi testowi. Na koniec napisze że poleca, bo co niby ma napisać. Tak to niestety działa w branży audio, w każdej zresztą. Jeśli masz możliwość to wypożycz melodike i sam się przekonasz czy polecane i dobre czy tylko polecane. Każdy wie, że kable melodika faktycznie bardzo dobrze się sprzedają przez internet. Ale na bezpośrednim odsłuchu klienci z reguły wybierają inne. Dla mnie melodika to bardzo słabe kable, bardzo zamulają brzmienie. Nie poprawiają basu, jego konturów tylko ogólnie pogrubiają brzmienie kosztem dużej utraty detali w średnicy i na górze. Wydać 80 a 200zl na kable nieduża różnica w kontekście całej inwestycji. Dołóż do lepszych i nie będziesz żałować, całość brzmienia na tym zyska. Taki polecany i faktycznie dobry to Chord Clearway. Wszystko to co napisałem oczywiście Moim zdaniem i nie trzeba się z nim zgadzać. Słychać nie tylko czytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a u mnie jest odwrotnie , miałem na ,, stanie ,, Melodika 2.5 mm2 z żyłą bas core w zestawieniu Onkyo A-9150 Melodika BL30MK3 i dla mnie grało wystarczająco dobrze , ale zamieniłem zestaw na Yamaha A-S701 i kolumienki Triangle BR03 . Nie miałem możliwości odsłuchu i zakupiłem po ,, konsultacjach  i opiniach ,, na Forach AV właśnie Chord Clearway i .. zaskoczenie na minus . Nie powiem szczegółów w utworach nie brakuje ale dołu brak , jakieś (jak dla mnie) płaskie granie jakby sterylne do bólu zero zadowolenia . Wyciągnąłem Melodiki z szafy i kolumienki zagrały tak jak oczekiwałem a ja przekonałem się że wyższa cena nie zawsze przekłada się na lepsza jakość w tym wypadku odtwarzanego dzwięku. Nie twierdzę że Cord C. jest złym kablem ale dla mnie okazał się niezbyt dobrym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polk Signature 55e też Chord zagrał ostrzej. Ale np na podobnych do Polków Klipschach zagrały genialnie. Basu pod dostatkiem, góra w sam raz.
Z moimi obecnymi Monitor Audio Bronze grają dobrze.
Taki dla mnie tani i dobry kabelek, który u mnie nieźle się sprawdził to QED classic 79, coś około 13 zł /mb. Nie kastrował góry jak melodika ani nie rozjaśniał jak Chord Clearway. Taki uniwersalny kabelek miedziany. Bo natomiast miałem też qed silver anniversary xt, już około 40 zł/m i ten bardzo wyostrzał i zabierał dół pasma. Srebro robi swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel09 napisał:

Widzisz a u mnie jest odwrotnie , miałem na ,, stanie ,, Melodika 2.5 mm2 z żyłą bas core w zestawieniu Onkyo A-9150 Melodika BL30MK3 i dla mnie grało wystarczająco dobrze , ale zamieniłem zestaw na Yamaha A-S701 i kolumienki Triangle BR03 . Nie miałem możliwości odsłuchu i zakupiłem po ,, konsultacjach  i opiniach ,, na Forach AV właśnie Chord Clearway i .. zaskoczenie na minus .

ogólnie ze zmiany z Onkyo A-9150 na Yamaha A-s701 jestes zadowolony ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę że tak ponieważ od A-S701 otrzymuję więcej ,, wigoru,, i bardziej ,, czytelnej -wyraźniejszej ,, góry . Onky A-9150 w moim odczuciu jest również dobrym wzmacniaczem który w porównaniu z A-S 701 ma trochę więcej ,, dołu ,, jednak dla mnie jest trochę ,, za spokojny ,, . Muszę jednak dodać że zmieniłem również kolumny i jakiś wpływ ma to na mój odbiór dzwięku , ale generalnie jestem z takiego wyboru zadowolony. Muszę pomyśleć o wymianie cd s-300 ponieważ nie  oferuje mi tego co lubię czyli szerokiej , głębokiej sceny a kupiłem go jakby z rozpędu ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wito76 napisał:

 Dla mnie melodika to bardzo słabe kable, bardzo zamulają brzmienie. Nie poprawiają basu, jego konturów tylko ogólnie pogrubiają brzmienie kosztem dużej utraty detali w średnicy i na górze.

Testowałem pod lampę , i takie samo wrażenie - lepiej brzmi mi na zwykłych miedziakach. A melodika purple pod ampli KD , tam się sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk Mój plan był taki, żeby dociążyć trochę brzmienie, dodać dołu. Bronze grają bardzo dobrze średnicą i górą więc pomyślałem sobie, że nawet jeśli trochę się zmuli to i tak mam dużą rezerwę jakości w średnicy, którą mogę poświęcić. Podpiąłem więc melodikę purple 4mm2. Efekt mnie zaskoczył, negatywnie oczywiście. Detale zniknęły, dźwięk bez blasku, zgaszony, modelowy efekt koca na kolumnach. Nie sądziłem że taka kicha będzie. Ktoś kto kupił sprzęt od razu z tymi kablami i nie ma żadnego porównania chwali sobie i chwali się, że nie ma "zwykłego" tylko ten ładnie się nazywający.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Melodika tak gra. Ja się zgadzam z Wito. To dobre kable w tym pułapie cenowym wiecie dlaczego? Bo często to zamulenie , osłabienie jaskrawej góry jest potrzebne w kulmach z tego budżetu. Mamy masę jasno grających kolumn. I nikt tego kabla nie stosuje do drogich systemów. Jego zamulenie, osłabienie góry, zwal jak zwal jest po prostu czasem przydatne.

U nas wyjeżdża z kolumnami gdzie klient jest przekonany a tylko chciałby je lekko złagodzić.

Poza tym rozmawiamy tu o tanich kablach. Każdy może je sprawdzić byle gdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

oj dawno mnie tutaj nie było , ale mineło sporo czasu , wiec moge sie podzielić informacją co zakupiłem i jak to gra u mnie . Więc do rzeczy .

Zakupiłem Yamahe a-s701 + Dali Oberon 7 .

Przewody głosnikowe okazało sie ,ze mam i sa to stare poczciwe PROCAB LS25.

Powiem tak, kombinacja mi odpowiada , z dźwieku jestem zadowolony, ale aby nie było idealnie mam problem z dudnienem basu ( w zasadzie miałem), muszę bas na wzmacniaczu przykręcać na godzinę 10 bo dudni przy głośniejszym słuchaniu. Odsunięte mam na około 25 cm od ściany, bo dalej się nie da, bo przejście mam. 

Rozstaw 1,8 mt odległość słuchacza ok 2,6 mt, za głową słuchacza 40 cm do betonowej sciany ,

Kolumny jak zaleca producent  w instrukcji  równolegle do sciany ustawione nie spełniają swojego zadania , lekki skręt do środka zdecydowanie polepsza warunki odsłuchowe .

Akustyka pokoju się kłania niestety... brak dywanu , brak firan i zasłon , meble na scianie gdzie stoja kolumny , naprzeciw rogówka i stolik.

Próbowałem zatyczki gąbkowe wsadzić w otwory BR przy ustawieniu pure direct ,bo tylko takie toleruje i oczywiscie efekt jest ale podobny uzyskuję dzieki skreceniu basu na godzine 10 , wiec tak mam ustawione i tak gram. 

Poza tym problemem uważam ,ze dokonałem słusznego wyboru w kategorii cena jakosc przynajmniej dla mojego ucha i dla mojej muzyki :)

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, helmut.. napisał:

Próbowałem zatyczki gąbkowe wsadzić w otwory BR przy ustawieniu pure direct ,bo tylko takie toleruje i oczywiscie efekt jest ale podobny uzyskuję dzieki skreceniu basu na godzine 10 , wiec tak mam ustawione i tak gram. :)

 

 

 

 

 

 

Czyli nie masz ustawionego pure direct

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli sprawdziłeś zatkanie bass reflexu i nadal jest to samo to jest to spowodowane akustyka jak sam zauważyłeś.

Dużo twardych powierzchni tak działa. Nie wyeliminujesz tego nie dbając o akustykę. Polecam jednak zainwestować w jakiś dywan.

Piotr

 

nie tak , jesli mam pure direct to mam dudnienie aby je wyeliminowac moge zrobic dwie rzeczy :

wcisnac zatyczki i zostawic pure direct   albo wylaczyc pure direct i pokretło basu ustawic na godzine 10 , rezultat na moje ucho taki sam , tak wiec jakkolwiek postepując nie mam pure direct :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...