Skocz do zawartości

sprzęt audio stereo do 9 tyś


Staszek_M

Recommended Posts

Witam, planuję niedługo zakup sprzętu stereo tj, wzmacniacz, odtwarzacz cd,  kolumny, a także gramofon. Pokój w którym chcę to ustawić ma 40m2, słucham głównie muzyki elektronicznej. Budżet do 8-9 tys bez gramofonu

Bardzo bym prosił o pomoc w doborze takiego sprzętu, dużo tego na rynku a w temacie nie jestem zbytnio. Na zdjęciu rzut pokoju i planowanie rozstawienie, trochę nietypowe, czy nie będzie to miało wpływu na jakość dźwięku?

 

 

1597712546_pokojzrzut.thumb.png.ec8cc4b6215c9bcb6da0a3a7c4eb8c77.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma 4,5 x 8.9m ścianka kolankowa ta na której grzejnik 90 cm wysokości. W drugiej części pokoju, docelowo jakaś mini siłownia, może stół do bilarda. Generalnie chciałem z tego pokoju zrobić taki pokój rozrywek, gdyż jest dość duży, i dlatego pewna część postanowiłem wykorzystać na sprzęt audio. Ustawienie jeśli nie korzystne można by zmienić, napewno dojdzie tam jakiś dywan, fotel, regał na płyty i gadźety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze na tej krotszej scianie mozna by ustawic sprzet (ladnie dzwiek rozchodzilby na cala sale) i ta kanape obrocic, ale teraz pytanie czy ta kanapa nie bedzie przeszkadzac przy wchodzeniu i wychodzeniu. Czy te drzwi sa zamontowane mniej wiecej na srodku tej sciany czy blizej ktoregos boku krotszej sciany?

Tutaj podaje przykladowe propozycje do odsluchu:

1) Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700 + Kef Q950 (w zestawie to wychodzi taniej takze nie ma co patrzec na ceny poszczegolnych elementow),

2) Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700 + Polk Audio Signature S60E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym przestawieniem jednak muszę sprawdzić jak to będzie w realu. czy aby przy dojściu do szafki ze sprzętem nie będę głową walił w skośną ścianę - ale tu można się odsunąć z uwagi także na grzejnik, po za tym pokój duży więc miejsca dosyć.

Te drzwi są właśnie w tym miejscu jak narysowałem, dodałem także telewizor bo docelowo tam zawiśnie, myślę że taki układ będzie dobry.

Określę się co do muzyki, trochę płyt cd trochę winyli, no i dużo zapisu w formacie wav lub flac, tutaj widzę że odtwarzacz cd ma wyjście usb i to odtworzy.

Ciągle się zastanawiam nad bardziej uniwersalnym wzmacniaczem, ale jeżeli zyskam na jakości dźwięku w takiej konfiguracji jak podałeś to był bym skłonny zrezygnować z tej uniwersalności, zawsze można telefon czy coś innego podpiąć po kablu lub dokupić bluetoth.

A gramofon jaki polecasz do tego? widzę że do tego wzmacniacza podepnę gramofon - jestem zwykłym słuchaczem i jakość cd ze średniego sprzętu mnie zadowoli, byle by gramofon miał możliwość podkręcania prędkości bo jak już wspomniałem muzyka elektroniczna.

Bardzo dziękuję za cenne poradypokoj1a.thumb.png.be2bf19829fdb9e82363d08e9caea020.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W dalszym ciągu nie wspomniałeś o bardzo istotnej kwestii, a mianowicie o brzmieniu jaki lubisz. W tej chwili możemy ślepo proponować rozwiązania ale to ma się Tobie podobać. Zaproponowane 2 zestawy oparte na Yamasze są bardzo dobre i jeśli cenisz dyanamikę lub mocniejszy bas ( 2 zestaw) to powinny się sprawdzić. 
Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter to zwróć uwagę na Heco Aurora 1000 + Audiolab 6000a + Audiolab 6000CDT. Alternatywą może być Pylon Audio Ruby 30 + Marantz PM60006 + CD6006. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostaje mi nic innego jak tylko przytaknąć że AS 701 + CDS700 + Q950

Ewentualnie Aurora 1000 przy tej samej elektronice.

Bardzo wydajny wzmacniacz i jako alternatywa dla Yamahy to Cyrus ONE. Do niego bez problemu możesz podłączyć spore kolumny. Jednak on w "komplecie" nie ma odtwarzacza CD. Trzeba by wybrać z innej linii albo innej firmy. Co moim zdaniem nie jest złe.

W przypadku Marantza on nie czyta po USB flaców

Audiolab będzie natomiast za słaby do takich dużych kolumn.

Chyba że mniejsze kolumny, tańsze,  a dołożenie do kombo ND8006? Co myslisz?

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Trochę drogie to kombo, wiem na pewno warte swej ceny. Będę jeszcze myślał i czytał.

Kolumny które tu wskazaliście naprawdę świetne, na pewno któreś wybiorę

Nie mogę się doszukać czy cd od yamahy będzie czytać flac. Nigdzie w opisach nie ma.

I jeszcze jedno pytanie jak bym chciał zastosować do tych kolumn które tu wskazaliście jakiś amplituner to który byłby dobry? Czy dać sobie spokój? Ciągle mnie kuszą te dodatkowe opcje typu wifi itp.

No i kwestia gramofonu, Yamaha A-S701 - do tego można podpiąć gramofon,  na niego będę chciał wydać 1200-1500 ale jak patrzę to większość gramofonów ma także przedwzmacniacz, czy muszę szukać takiego który go nie ma?

Znalazłem coś co by załatwiło moje potrzeby Yamaha CD-NT670D - cena przyzwoita i odczytuje masę formatów, do tego radio i inne bajery - co o tym myślicie?

Edytowano przez Staszek_M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Staszek_M napisał:

Dobry pomysł z tym przestawieniem jednak muszę sprawdzić jak to będzie w realu. czy aby przy dojściu do szafki ze sprzętem nie będę głową walił w skośną ścianę - ale tu można się odsunąć z uwagi także na grzejnik, po za tym pokój duży więc miejsca dosyć.

 

A jak wyglada przeciwna sciana tej ze skosem czy tez jest ze skosem (dobrze by bylo, aby caly sprzet byl naprzeciwko kanapy a nad tym tv)?

19 godzin temu, Staszek_M napisał:

Ciągle się zastanawiam nad bardziej uniwersalnym wzmacniaczem, ale jeżeli zyskam na jakości dźwięku w takiej konfiguracji jak podałeś to był bym skłonny zrezygnować z tej uniwersalności, zawsze można telefon czy coś innego podpiąć po kablu lub dokupić bluetoth.

 

Jezeli stawiasz na jakosc dzwieku to tylko wzmacniacz, a co do lacznosci bezprzewodowej to lepiej miec to w osobnym urzadzeniu np:

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-av/yamaha-musiccast-wxad-10.html

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxc-50.html

Odtwarzacz CD ktory wyzej wymieniles nie jest dobry (takie cos co wszystko ma, tak samo jak amplitunery stereo).

Wiadomo, ze wszystkie urzadzenia to wyzszy koszt ale i lepsza jakosc.

Co do gramofonu nic Ci nie poradze poniewaz sie na nich nie znam.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lysyrafal napisał:

A jak wyglada przeciwna sciana tej ze skosem czy tez jest ze skosem (dobrze by bylo, aby caly sprzet byl naprzeciwko kanapy a nad tym tv)?

Ta ściana jest identyczna, dlatego pierwsza wersja była że wszystko na małej ścianie, cały sprzęt a nad nim tv

19 minut temu, lysyrafal napisał:

Odtwarzacz CD ktory wyzej wymieniles nie jest dobry (takie cos co wszystko ma, tak samo jak amplitunery stereo).

Zgadzam się że jak coś ma wszystko to nie może być dobre no chyba że kosztuje miliony

Będę musiał najwyżej dorzucić i w przyszłości kupić Music casta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ta pierwsza wersja w ustawieniu na Twoim rysunku, ale na tej krotszej scianie to byloby wlasciwie (jakby nie ten skos). Dobre do sluchania muzyki, ogladania filmow oraz muzyka w tle przy cwiczeniach lub graniu w bilard.

A czy nie myslales, zeby telewizor ustawic na szafce albo jakos podwiesic w takim ustawieniu ja na drugim rysunku i oczywiscie kanape przesunac na srodek (blizej drzwi mam na mysli)?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

pokoj1a.thumb.png.92e89420ffb08add7ee785971e153488.pngNie pozostaje mi nic innego jak ustawić tak jak na pierwszym rysunku, posluchać potestować i ewentualnie poprzestawiać.

Wizję jakąś już mam, sprzęt podaliście też naprawdę porządny.

Bardzo dziękuję

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

A czy nie myslales, zeby telewizor ustawic na szafce albo jakos podwiesic w takim ustawieniu ja na drugim rysunku i oczywiscie kanape przesunac na srodek (blizej drzwi mam na mysli)?

Wezmę to pod uwagę, są fajne stojaki na tv i można by za szafką ze sprzętem na takim stojaku go postawić

Edytowano przez Staszek_M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 minut temu, Q21 napisał:

Aurora 1000 to uniwersalne brzmienie z dobrą podstawą basową, która w przypadku muzyki elektronicznej jest istotna. 

Podoba mi się cena tych kolumn

Przypomniałem sobie jak kiedyś znajomi mi powiedział,  że do muzyki elektronicznej to kolumny Dali

Co o tym myślisz?

Edytowano przez Staszek_M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Staszek_M napisał:

Wezmę to pod uwagę, są fajne stojaki na tv i można by za szafką ze sprzętem na takim stojaku go postawić

To wyglada zdecydowanie lepiej i pamietaj aby ten stolik ze sprzet nie byl zbyt blisko grzejnika tz. chodzi o to aby sprzet mial dobre chlodzenie.

12 godzin temu, Staszek_M napisał:

Przypomniałem sobie jak kiedyś znajomi mi powiedział,  że do muzyki elektronicznej to kolumny Dali

 

Ta marke raczej bym odpuscil, ale oczywiscie zawsze mozesz posluchac Ty masz byc zadowolony nie My.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2020 o 13:04, Staszek_M napisał:

Witam, planuję niedługo zakup sprzętu stereo tj, wzmacniacz, odtwarzacz cd,  kolumny, a także gramofon. Pokój w którym chcę to ustawić ma 40m2, słucham głównie muzyki elektronicznej. Budżet do 8-9 tys bez gramofonu

Bardzo bym prosił o pomoc w doborze takiego sprzętu, dużo tego na rynku a w temacie nie jestem zbytnio. Na zdjęciu rzut pokoju i planowanie rozstawienie, trochę nietypowe, czy nie będzie to miało wpływu na jakość dźwięku?

 

 

1597712546_pokojzrzut.thumb.png.ec8cc4b6215c9bcb6da0a3a7c4eb8c77.png

Za 9 koła, to już coś można kupić. Jeśli jesteś typowym fanem dobrego stereo, to polecam Ci zacząć od elektroniki NAD-a C338+ CD538. Do tego dobierz głośniki Indiany Tesi 561 i pierwszą opcję masz ustawioną. Jak to nie podejdzie, to masz głośniki Pylona Saphhire 23 lub Tannoy Platinium F6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie polecam postawiania kolumn na granitach w Twoim przypadku. To nic nie da. Dywan.

12 godzin temu, Miras23 napisał:

Za 9 koła, to już coś można kupić. Jeśli jesteś typowym fanem dobrego stereo, to polecam Ci zacząć od elektroniki NAD-a C338+ CD538. Do tego dobierz głośniki Indiany Tesi 561 i pierwszą opcję masz ustawioną. Jak to nie podejdzie, to masz głośniki Pylona Saphhire 23 lub Tannoy Platinium F6

Przepraszam Miras, ale to nie zestaw za 9k.

NAD 338 to najtańszy podstawowy model. To małych systemów w niższym budzecie. I nie da rady do takiej powierzchni. Mimo że to klasa D

Indiana 561 no niestety ale podobnie. To raczej kolumny w systemach za połowe tego budżetu. I także za małe.

Słuchałeś Platinium F6? Bo to pierwsze polecenie  wzmianka o tych kolumnach tutaj na forum. Jak nie odbierasz?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi Miras23, to na początku pomyślałem że może mniejszy, trochę słabszy sprzęt do tego ustawienia będzie dobry, ale żeby się o tym przekonać musiałbym to potestować na żywo, wtedy bym wiedział czy wystarczająco spełnia moje oczekiwania czy też nie.

Zdaję sobie sobie sprawę że ustawienie jest nietypowe i ciężko jest zdecydować co zrobić.

Małymi krokami zmierzam do pomysłu Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700 plus któreś z kolumn co tu zostały wymienione - zapas mocy zawsze się przyda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Ja także nie polecam postawiania kolumn na granitach w Twoim przypadku. To nic nie da. Dywan.

Przepraszam Miras, ale to nie zestaw za 9k.

NAD 338 to najtańszy podstawowy model. To małych systemów w niższym budzecie. I nie da rady do takiej powierzchni. Mimo że to klasa D

Indiana 561 no niestety ale podobnie. To raczej kolumny w systemach za połowe tego budżetu. I także za małe.

Słuchałeś Platinium F6? Bo to pierwsze polecenie  wzmianka o tych kolumnach tutaj na forum. Jak nie odbierasz?

Piotr

 

S4 home, nie masz za co przepraszać :)

ode mnie się teraz nauczysz, że nawet 5 watów wystarcza, żeby zagrać GŁOŚNO w pokoju 40 m2. Więc dlaczego 50 W miałoby nie wystarczyć? Może skończmy już z tymi mocami...

Pomyliłem CD-ki. Myślałem o tym droższym modelu, C568. Powiadasz nie umiem liczyć?

-Wzmak - 2600

-CD- 3200

-Kolumny - 2800

-kable -~400 zł 

jakby nie było, jest 9 k...

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...