Skocz do zawartości

akcesoria do redukcji przebicia?


Recommended Posts

Na początku krótko co się dzieje bo może błędnie nazywam to przebiciem. Kupiłem sobie średniej klasy amp(dac) na usb, który ma line out. Podpinam pod niego słuchawki ze splitterem jack, speaker w amp a mic w integre w mobo. wtedy mam duże, glosne buczenie. jak wepnę mic w zewnętrzna kartę usb i kartę w kompa, też będzie buczenie. dopiero jak wepnę mic w drugi komputer (a dac dalej wpięty do pierwszego) to buczenie ustaje. Nie wiem co takiego robi ten DAC że "atakuje" zarówno  audio integre w mobo jak i porty USB w mobo. Nie sprawdzałem co by się stało gdybym miał audio pod PCIE bo nie posiadam teraz żadnej. 

dla porządku DAC to fiio k3, pls bez hejtu. 

poczytałem że być może pomógłby usb izolator coś jak ifi idefender ale nie chciałem się rzucać na sprzęt za 220zl jeżeli miałby nic nie pomoc i doraźnie zamówiłem chiński odpowiednik za 30zl. 

czy powinienem się zainteresować jakimś innym akcesoriem ktore by wyeliminowało ten problem?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że łączysz masy różnych urządzeń, które niekoniecznie mają ją na tym samym potencjale ogólnie pisząc i zaczyna płynąć prąd i buczy. 

Może być też tak, że w jednym z gniazd masa jest odłączona bo coś nie styka i też może szwankować dźwięk. 

Spróbuj nie podłączać mikrofonu ze słuchawek, a używać systemowego jak jest. Powinno działać i nie buczeć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jeżeli chodzi o laptopa to tak, bedzie OK, natomiast na codzień korzystam ze stacjonarnego PC także nie mam wbudowanego mikrofonu no i jakość dźwięku w słuchawkowym jest 10x to co inbuilt w lapkach (gram w gry wideo online stad headset z mikrofonem a nie sam speaker). Stąd pytałem czy jest coś co mogę jeszcze dorzucić do okablowania co by zniwelowało to co się dzieje. Nie wiem czy można mówić o jednym gnieździe ponieważ sprawdzałem na wielu (przynajmniej 8 ) gniazdach USB (gdzie do jednego wpinałem DAC, a do drugiego zew. karte dzwiekowa w ktorą był wpięty mikrofon) i gdzie się nie wpiąłem było to samo. Ba, jak był wpięty DAC i przymierzałem sie do wpięcia karty dzwiekowej z mikrofonem to wystarczyło że dotknąłem portu USB w PC i już był static, nawet nie musiałem go wtykać. Na poczatku myslalem ze jest przebicie na obudowie, ale ten scenariusz powtórzyłem na dwóch laptopach (poza PC) i na wszystkich było dokładnie to samo. DAC + mic w jednej maszynie = static, DAC i mic w osobnych maszynach - OK (a słuchawki jedne i te same)

 

Edytowano przez Morfi717
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tenfilip napisał:

Nie martwisz sie, ze to tylko usb 1.0 (tak wnioskuje po 12 mbit/s) ? 

Wymyśliłem, że to będzie miało tylko wpływ na jakość dzwięku, a nie na redukcję tych szumów. Jeżeli szumy ustąpią albo znacznie się zdławią wtedy zainwestuję w porządniejsze materiały. Nie chciałem wydawać dużych kwot z góry gdyby miały nie dać żadnych rezultatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Morfi717 napisał:

podziele się wiedzą jak tylko dojdą

Ciekawostka - zaczalem kombinowac z wstrzyknieciem pradu z powerbanka zeby zmniejszyc zaklocenia. Przy okazji kapnalem sie, ze moge kabel microusb wpiac w innym miejscu - u mnie pomoglo. Konkretnie u mnie wyglada to tak:

2 komputery -> switch USB --> stacja dokujaca --> wszystko na USB (w tym DAC).

Przepialem DAC do switcha USB (nie przez stacje dokujaca) i jest chyba spoko, za bardzo nic nie slysze, jeszcze wieczorem poslucham, zobacze tez jak bedzie z wlaczonym komputerem stacjonarnym. Moze tez dasz rade inaczej podpiac?

EDIT - jednak slychac dalej :/ Ale pomogla wymiana DAC na Focusrite :)

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 19.05.2020 o 00:04, Tenfilip napisał:

Jeszcze nie potestowales? :)

W końcu dotarło i wygląda to tak.

To pod minijack (mpow) powoduje, że dźwięku w micu w ogóle nie ma, nie wiem dlaczego, bo ułożenie (pinów?) na jacku w zestawie odpowiada temu, który mam w mikrofonie. Nie wnikam za bardzo dlaczego nie działa bo...

ten izolator na USB się sprawdził, chociaż nie tak jak bym sobie wyobrażał, a mianowicie, gdy wpinam FiiO bezpośrednio w USB do budy, mam działający DAC natomiast gdy wepnę go przez ten izolator to w panelu FiiO Control Panel w okienku "Current Sample Rate" pokazuje mi "No valid sample rate". Nie wiem co takiego on wycina z tego co leci po USB ale powoduje że DAC nie działa. FiiO K3 na odwrocie ma taki switch między USB 2.0 a USB 1.1. Gdy przełączę na USB 1.1 i wepnę do budy przez izolator, wówczas dźwięk będzie działał, ale będzie bardzo zrywał.

Obejście, które zastosowałem to takie, że DAC wpinam do budy bezpośrednio, a mikrofon do starej karty dźwiekowej USB, a dopiero tę kartę przez izolator. Osobiście to nawet lepsze rozwiązanie ponieważ na macos w PC nie działają mi porty jack z MOBO, więc ta karta na USB pod mikrofon i tak jest mi potrzebna.

Konkluzja jest taka, że żadne z tych dwóch rozwiązań nie działało OOB, ale to drugie mnie satysfakcjonuje na tyle, że nie będę na to więcej marnował czasu :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ciekawe:) Ja przetestowalem neutrik NA2M-D0B-TX i sporo mi to pomaga na zakłócenia, ale nie wiem na ile jest to związane z DACiem, a na ile np. z zasilaniem samego wzmacniacza. Dla mnie jednak najlepszą opcją jest chyba jednak wymiana DACa na inny.

A, i dzieki za informacje, oszczedziles mi kupowania tych wynalazkow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...