Skocz do zawartości

Glośniki - coś małego/lekkiego wizualnie do salonu 25 m2 / 55 z przyległościami - 10k +/- 3k


Quentin

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Mam problem, szukam czegoś nieinwazyjnego wizualnie, co fajnie gra i mam z tym problem. Muzyka - wszystkie rodzaje: altrantywny rock, elektronika, w sumie od akustyki po metal (czasami), do tego jako audio do oglądania filmów (ale nie chcę żadnego 5.1). Nie znam się za bardzo na audio, aczkolwiek wydaje mi się że wiem trochę brzmieniu. Mam w domu mini studio z porządnymi adaptacjami do homercordingu i sprzętem gdzie się bawię w komponowanie i miksowanie amatorsko. Także nie jestem audiofilem i mam nadzieję że nie zostanę :) Zdecydowanie nie chcę mieć tyle gotówki wsadzonej w audio ile mam w gitary i wzmacniacze :)  i nie chce rozkmin jakie są np przy gitarach nad różnicą brzmienia podstrunnicy palisandrowej vs klonowej :)

Ponieważ mam salon połączony z kuchnią to w sumie jest to ponad 50 m2, z tym, że tam gdzie gra sprzęt to koniec prostokąta o boku niespełna 5 m, czyli w drugą stronę jest ponad 10.  czyli w sumie taki kwadrat około 5x5m z jednym bokiem otwartym. Miejsce odsłuchu (sofa) stoi bokiem do tego otwartego boku. I teraz jest problem bo sprzęt stoi na tle szerokich drzwi balkonowych i z jednej strony troszkę obok. Z zabudowy nad tymi drzwiami opuszcza się ekran i dobrze żeby po obu stronach stały głośniki. odległość około 4,5 m z sofy. Obecnie mam 30 letni wyższej półki sprzęt sony z głośnikami równie starymi głośnikami Heco Int. Reflex 35 Mk II. I powiem, że nieźle to gra. 

Potrzebuję głośników, które będą niskie, lub w lekkie wizualnie i zagrają fajnie, pełnym brzmieniem (też na dole). Nie słucham bardzo głośno muzyki i dyskotek nie będą urządzał wiec na jkaiejs liniowości i mocy aż tak mi nie zależy :)

Przeszedłem przez hype na devialety phantom które idealnie pasują opisowi. Pożyczyłem reactory 900 do domu i tak sobie - dół świetny, ale reszta słaba przy tych starych Heco. Słuchałem w salonie Silvery i Goldy, i to już się robią chore pieniądze i nie jest to wygodny system (temat na inny post). 

No i co teraz? Myślałem że może KEFy LS50 W ? ale pewnie do tego suba trzeba i na podstawce zajmą w sumie tyle co podłogówka choć wizualnie lżejsze. Czy to bez suba pociągnie w tkaiej przestrzeni?

Ciakawym rozwiązaniem mogłyby być Klipsch Heresy IV, ...tylko ta cena.

Ktoś ma jakis pomysł? Zawsze mogę iść w jakieś B&W 603 albo Klipsche RP 8000 choć ta druga to krowy straszne... ciekawe zresztą czy zagarają dużo lepiej niż mój wintydżowy zestaw?

Będę wdzięczny za pomoc. 

P

 

 

Edytowano przez Quentin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz bardzo duże pomieszczenie do nagłośnienia i jesli chciałbys uzyskać pełne brzmienie to koniecznie postaw na kolumny podłogowe. Wspomniane Klipsch Heresy IV to genialne brzmienie z rewelacyjną kontolą basu ale w tak dużym pomieszczeniu po prostu znikną, tutaj optymalnym wyborem byłby Klipsch Forte III, który zagra potężniejszym dźwiękiem ale nie tak drażniącym na górze jak w przypadku serii RP np. RP8000f.
Planujesz kupić zestaw pod elektronikę Sony czy może chciałbyś wymienić wszystko? Co dokładnie masz w tej chwili i jakie brzmienie preferujesz? Postaram dobrać odpowiedni zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktywne KEFy będa za małe.

Masz szukać niskich kolumn a RP 8000 to nich nie nalezą no to jak to?

Moim zdaniem sprawdź Magnat Transplus 1500 i do tego łagodny ale wydajny wzmacniacz jak Atoll IN 100 signature czy NAD 375.

Sam wiesz że odsłuch domowy poakzuje wszystko. Bo już to robiłeś

Więc:

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

 

18 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Masz bardzo duże pomieszczenie do nagłośnienia i jesli chciałbys uzyskać pełne brzmienie to koniecznie postaw na kolumny podłogowe. Wspomniane Klipsch Heresy IV to genialne brzmienie z rewelacyjną kontolą basu ale w tak dużym pomieszczeniu po prostu znikną, tutaj optymalnym wyborem byłby Klipsch Forte III, który zagra potężniejszym dźwiękiem ale nie tak drażniącym na górze jak w przypadku serii RP np. RP8000f.
Planujesz kupić zestaw pod elektronikę Sony czy może chciałbyś wymienić wszystko? Co dokładnie masz w tej chwili i jakie brzmienie preferujesz? Postaram dobrać odpowiedni zestaw.

 

dzięki, kurcze nie planuję głośno słuchać. Pełne brzmienie mam na myśli wszystkie pasma słychać, też bas. Forte nie rozważałem, bo wizualnie strasznie duże już są, no i chyba w tej cenie to można znaleźć wielu mocnych konkurentów, ktrzórzy będą mieć bardziej komapktowy wygląd. Na pewno grają fajnie, ale to kawał sprzętu jednak jest. Do tego na YT obejrzałem review i mówią, że mimo tych rozmiarów, bas raczej lekko wycofany. Te Heresy mnie zainteresowały ze względu na rozmiar. Myślisz, że przy takiej skuteczności nie nagłośnią takiego pomieszczenia bezpośrednim dźwiękiem?  Nie musze mieć dobrego dźwięku w kuchni, zalezy mi na tym kącie około 4.5x5 m. 

 

Co do elektroniki to jest to Sony F519R. Kompletnie nie znam się wzmacniaczach audio. Nie wiem jak ten analogowy sprzęt  gra w zestawieniu ze współczesnym sprzętem klasy do paru tysięcy. Chętnie się oprę na jakiejś opinii fachowej. Jak odszukałem w necie opinii na temt Sony to piszą, że super sosunke ceny do jakości brzmienia.  (Power output: 75 watts per channel into 8Ω (stereo). Frequency response: 7Hz to 100kHz. Total harmonic distortion: 0.008%. Damping factor: 70) THD ma chyba niezłe? Na pewno jakiś moduł do streamowania muzyky musiłbym dokupic gydym zostawiał Sony. Obsługę rzutnik, TV, PS4 ogarnąłem rozdzielczaem matrycowym z ekstrakcją sygnału ausio 4x2 HDMI (4K 60 HZ)  - taki mam sprzęt video więc jeśli jakiś ampli by wchodził zamiast tego (który byłby pewnie wygodniejszy w obsłudze) to musi mieć dwa wyjście 4K  60HZ.  ALe chciełbym się narzie skupić na głośnikach, elektronika jest trochę wynikowa. 

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Niestety aktywne KEFy będa za małe.

Masz szukać niskich kolumn a RP 8000 to nich nie nalezą no to jak to?

Moim zdaniem sprawdź Magnat Transplus 1500 i do tego łagodny ale wydajny wzmacniacz jak Atoll IN 100 signature czy NAD 375.

Sam wiesz że odsłuch domowy poakzuje wszystko. Bo już to robiłeś

Więc:

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Zapraszam

No własnie nie mogę znaleźć niskich (albo lekko wyglądajcych) więc boję się że skończę właśnie z czyms ala RP 8000.  

Czy coś nowocześniejszego możecie zaproponować oprócz tych Magnatów? chętnie wypozyczę, tylko pytanie co? :)

 

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to mile widziane. Mogą być też aktywne. Może coś z Geneleca z linii domowej? 

 

 

Edytowano przez Quentin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam także Klipsch Heresy III i uważam, że są to genialne kolumny ale grają w tej chwili w 18m2. Basu w żaden sposób mi nie brakuje. W firmie mamy 30m2 salę odsłuchową i na Heresy IV basu mi nie brakowało ale wszystko zależy od indywidualnego podjścia. Jedno jest pewne, że Klipsch RP8000f zagrają zdecydowanie potężniejszym dźwiękiem ale będzie to także ostrzejsze brzmienie. Alternatywą mogą być Pylon Audio Diamond 28 lub Audio Physic Classic 8. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chętnie bym posłuchał tych Heresy. Jakie są opcje? Wypożyczenie?  Mogę w sumie do Pabianic podjechać na odsłuch, choć pewnie nic nie zastąpi sprawdzenia w własnym pokoju.

Jeśli chodzi o kolmny podłogowe to czymś te konkretne modele się wyróżniają? Czytając i oglądając zwróciły moją uwagę Q Acoustic 3050i, Tannoy revolution XT8 i KEFy R500. Któreś się wrózniają. Czy Diamondy 25 dadzą radę. Zalez mi na ochuidzeniu. 

 

Chciałem też spytać o wymianę wzmacniacza. Pomijając kwestie funkcjonalności to czy warto zmieniać? nowe konstrukcje lepiej brzmią? Ktoś ma jakieś przemyślenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 możliwości:
- odsłuch w naszym salonie
- odsłuch we własnym domu. Dogadamy sie co do warunków wypożyczenia. 

Diamond 25 będą zdecydowanie za małe do takiego metrażu i nie ma sensu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłyby Diamond 28 czy wspomniane Tannoy XT8F jesli lubisz dynamiczne brzmienie z szybkim basem. 
Wzmacniacz może być ograniczeniem dla bardziej wymagających kolumn. Najlepiej byłoby umówić sie na odsłuch i jak coś się spodoba to zabrać do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na wymiary to te kolumny to jednak kolubryny. Oba na zdjęciach na drobne wyglądają ale są szerokie bardzo.

 

Ma ktoś może opinie o definitive technology serię 9000? Na papierze wyglada że noga robić robotę.

 

Ok, dzięki wiec muszę posłuchać.

Mam pytanie, czy powinienem najpierw wybrać wzmacniacz a potem dobierać kolumny. Czy na odwrót? Ponieważ mam problem z ograniczeniami przy wyborze głośników to wolałbym chyba jednak pierwszą ścieżkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak właśnie o to mi chodzi. Mogą być szeresze jeśli będą niższe niż 88 cm (zmieszczą się pod telewizorem) albo wyższe niż ten wymiar ale lekkie w wyglądzie. Te są wąziutkie. Jest trochę opinii pozytywnych o tych DT, ale na YT nie ma za bardzo żadnych "niezależnych" review. Więc nie wiem o co chodzi. są tak cienkie, czy niszowe? Spóbuję ich gdzieś posłuhcać. 

 

Mam prośbę o szczerą opinię. czy nowy wmzanciacz do 4000 PLN albo ampli np Yamaga R-N803D lepiej zagra niż ten leciwiy sony o którym pisałem wcześniej? jak patrzę np na THD to soniak nie się czego wstydzić, a wręcz bije niektóre wpsółczesne konstrukcje.

Edytowano przez Quentin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2020 o 21:52, Q21 napisał:

Masz 2 możliwości:
- odsłuch w naszym salonie
- odsłuch we własnym domu. Dogadamy sie co do warunków wypożyczenia. 

 

@Q21mam pytanie, związane z budżetem. czy podpięcie Heresy IV do jakiegoś bardziej budżetowego rozwiązania (w porównaniu z samymi głośnikami) np Yamaga R-N803D ma sens? czy koniecznie lampa etc a "takie coś" to profanacja? Może jakiś ciemniejszy w brzmieniu solidstate za rozsądne pieniądze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czy możecie coś polecić ? Żeby wiedzieć w czym się w ogóle poruszać. Jakieś typy by sie przydały. Mam dużo miejsca na sprzęt wiec nie mam ograniczeń w tej kwestii, tak samo wizualnie -zamknięta szafka za sicianką, z dobrą wentylacją. Za to zależy mi na sterowaniu wygodnym zdalnym: apka lub pilot radiowy. Nie chce się bawić w przedłużacze IR. Jakby miał ofzywoity streaming na pokładzie ro już byłoby cudownie. Tak żeby nie musieć oddzielnie uruachamiac dwóch urządzeń. Dwoma pilotami. Mam już tego sporo i chce obsługę usprawnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...