Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo zamiast amplitunera


patryk.mysiak

Recommended Posts

Część

 

Obserwuję, czytam i uczę się od kilku miesięcy - to moje pierwsze pytanie - temat - kino domowe / stereo.

 

Kilka lat temu kupiłem amplituner kina domowego Yamaha rx-v377. Plan był taki, aby kupić głośniki stereo i powoli rozbudowywać zestaw o subwoofer i głośnik centralny. Z planów nic nie wyszło, aktualnie nie widzę potrzeby rozbudowywania kina domowego, a zamiast filmów, częściej sprzęt służy do słuchania muzyki.

Nie zależy mi na dźwięku przestrzennym - preferują lepsza jakość.

 

Zestaw (podłączone wszystko na HDMI /HDMI ARC)

Wzmacniacz Yamaha rx-v377

Głośniki canton GLE 470

TV Samsung Q7

BR Samsung

 

Do czego służy zestaw:

90%

filmy Netflix / C+ / HBO Go

muzyka Spotify

 

10%

filmy BR/DVD

płyty CD

 

Pytanie brzmi czy zmieniając amplituner na wzmacniacz stereo, który ma przetwornik C/A poczuje wyraźną różnicę w jakości i brzmieniu (biorąc pod uwagę że przeważają u mnie źródła cyfrowe)?

 

Oczywiście jestem świadomy, że najlepsze byłoby słuchanie wszystkiego z dobrych płyt CD albo FLAC ale jestem leniwy i wygrywa u mnie wygoda.

 

Wzmacniacz stereo zostałby podłączony z TV kablem optycznym. Czy jest możliwość ustawienia aby wzmacniacz włączał się automatycznie po uruchomieniu tv? Tak mam teraz ale tam wszystko jest po HDMI?

 

I najważniejsze pytanie jeśli to wszystko ma sens i jakość dźwięku mimo nie najlepszego źródła będzie zauważalnie lepsza to co wybrać?

 

Chciałbym zmieścic się w 2k

Myślałem o:

 

Yamaha a-s501

NAD C326 BEE

 

Jakie inne polecacie wzmacniacze poniżej 2k?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Do Cantonów GLE470 bardzo dobrym rozwiązaniem byłby cieplejszy NAD C326BEE lub Cambridge Audio AXR85, który zagra potężniej. Wspomniana Yamaha AS501 nieco rozświetli brzmienie i jeśli cenisz sobie dynamikę to będzie to dobry wybór ale jeśli chciałbyś uzyskać bardziej muzykalne brzmienie to wybierz NADa lub Cambridge Audio. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Cambridge cxa60
Miałem możliwość wypożyczenia i przetestowania sprzętu u siebie w domu.
Zastanawiałem się jak porównać dźwięk zmieniając szybko między stereo a Ampli od Yamahy ale to nie było potrzebne nawet. Piosenki które znam na pamiec okazały się mieć mnóstwo nieznanych mi dotąd dźwięków. Po przesłuchaniu kilku płyt dostroilem wzmacniacz do moich potrzeb.
Dziękuję za pomoc. Zdecydowanie było warto.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytałem w innym miejscu na forum ale nie uzyskałem odp.
Mam tidala HiFi.
Korzystam z aplikacji tidala na Smart TV Samsunga Q7
Optyk do CA cx60

Na aplikacji mobilnej każda piosenka ma informacje czy jest HiFi czy master na tv tego nie widzę. Czy aplikacja tv ma taką samą jakość jak mobilna/komputerowa?




Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryk.mysiak napisał:

Hej pytałem w innym miejscu na forum ale nie uzyskałem odp.
Mam tidala HiFi.
Korzystam z aplikacji tidala na Smart TV Samsunga Q7
Optyk do CA cx60

Na aplikacji mobilnej każda piosenka ma informacje czy jest HiFi czy master na tv tego nie widzę. Czy aplikacja tv ma taką samą jakość jak mobilna/komputerowa?




Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co mi wiadomo to Tidal Masters tylko na aplikacji desktopowej i Roon jezeli masz daca z mqa bo w takim formacie lecą kawałki masters

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem od samego początku co jest źródłem dźwięku.

Jak bardzo kiepski musial być mój amplituner skoro już słychać tak ogromną różnicę.

Niestety na tą chwilę muszę pójść jak najbardziej budżetowo.

1

Chromecast audio + kabel optyk-optykmini

2

IEast Sounds great m20

 

Yamaha 10 nie ma optycznego wyjścia a mając wzmacniacz CA Cxa60 z dobrym dac chyba bez sensu podpina zwykłymi złączami.... Czy pier**le głupoty?

 

Nie interesuje mnie BT czy Multiroom. Chcę po prostu puszczać muzykę z mojego tidala HiFi używając mojego telefonu.

 

 

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patryk.mysiak napisał:

Yamaha 10 nie ma optycznego wyjścia a mając wzmacniacz CA Cxa60 z dobrym dac chyba bez sensu podpina zwykłymi złączami.... Czy pier**le głupoty?

Jest sens pod warunkiem, że DAC w streamerze jest lepszej jakości. Z wxad-10 to raczej nie ten przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z takim razie najtańszym rozwiązaniem

Chromecast audio tylko czy jest możliwość podłączenia go optykiem do mojego CX60?

Specyfikacje mówią tylko o USB i Jack.

Ale widziałem też jakieś kable minioptyk - optyk

 

Ktoś tak korzysta?

 

Ten IEast Sounds great m20 ma optyczne wyjście

Jak ocenianie to urządzenie ?

 

Co lepiej brac?

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio do wzmacniacza to dobre rozwiązanie,

Potrzebujesz kabel " mini toslink ", zależnie od długości za 20 zł powinieneś taki dostać. Oczywiście możesz dopłacić do bardziej markowych kabli ale moim zdaniem w tym przypadku nie ma to sensu. Nie zapomnij po podłączeniu chromecasta w jego ustawieniach uruchomić opcji" Full Dynamic Range"

 

res_d3ad828e51b772ff94a24e64a4a43139_ful

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Chromecast audio do wzmacniacza to dobre rozwiązanie,

Potrzebujesz kabel " mini toslink ", zależnie od długości za 20 zł powinieneś taki dostać. Oczywiście możesz dopłacić do bardziej markowych kabli ale moim zdaniem w tym przypadku nie ma to sensu. Nie zapomnij po podłączeniu chromecasta w jego ustawieniach uruchomić opcji" Full Dynamic Range"

 

res_d3ad828e51b772ff94a24e64a4a43139_ful

Witam,dzieki za info,posiadam chromecasta audio od miesiaca  z cxa60 wlasnie po takim optyku i jest super,wlasnie ustawilem sobie korekcje i uruchomilem opcje full dynamic,jest duzo lepiej nie wiedzialem o tych ustawieniach,dzieki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na malinę - niestety poziom mojej lewosci nie pozwala mi na takie rozwiązanie.
Chromecast to rozwiązanie chwilowe za jakiś czas pomyślę o czymś lepszym. czy jest coś porządnego trochę tańszego od NODE 2i?

Yamaha odpada bo nie ma optyka a wzmacniacz ma dać więc chcę to wykorzystać




Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej doszedł Chromecast.
Podłączyłem go według instrukcji. Czekam jeszcze na kabel optyczny - który pewnie dojdzie po weekendzie.

Podłączając Chromecast po jack-jack nie zauważyłem żadnej różnicy w jakości względem odtwarzania przez optyka podłączonego do tv

Chromecast ma jakość 24bitt/96khz
Yamaha wax 50 24bitt/192khz
Node 2i 32 bity / 192 kHz

Ciekawy jestem jaka jakość mam po optyki z tv
I czy ma znaczenie model tv?

Czekam na kabel optyczny do Chromecast i mam nadzieję że różnica będzie zauważalna bo po Jacku - doświadczenie średnie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...