Skocz do zawartości

Dokanałówki do Fiio M9


Recommended Posts

Witajcie.Ostatnio nabyłem dapa Fiio M9,a wraz z nim doki Fiio f9pro.Całość gra dosyć ciekawie,lecz brakuje mi bardziej rozbudowanej sceny ,oraz wyraźniejszego basu.Chodzi mi ogólnie o bardziej masywne lecz szczegółowe  brzmienie.Koledzy z innego forum proponują Fiio Fh5 oraz Ikko OH10.Ciekaw jestem waszej opinii,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo masz te słuchawki ? Jeśli nie , to daj im trochę czasu. A jak potrzebujesz więcej basu to masz pewnie w tym DAP-ie regulację barwy. Bardzo możliwe że z jednej strony dojrzejesz do tego ze basu jest tyle ile powinno być w tych słuchawkach i one też trochę inaczej będą grały po pewnym czasie ich używania. Więcej basu zwykle sprawia własnie ze brzmienie jest mniej detaliczne. Pewne sprawy trudno jest połączyć. Pobaw się trochę z rozsądnymi ustawieniami korektora. To też może trochę wnieść w brzmienie, przynajmniej na początek. Czasem przesiadka z wina patykiem pisanego na dobre wytrawne jest dość trudna ... Bywa ze trzeba na to trochę czasu ...

Lepsze słuchawki mogą być dobrym krokiem ... Jednak problem z przesiadką na taki sprzęt może nie rozwiązać kłopotów pierwszego wrażenia. Zwykle problem tkwi w przyzwyczajeniu słuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😅 z tym winem to myślę prawda. Przyzwyczaiłem się, a tak na spokojnie jak słucham bez specjalnych oczekiwań  to jest fajnie,i faktycznie gdyby basu było więcej to szczegółowość by dostała.Scena nie jest zła,bardziej rozciągniętą w poziomie szkoda,że brakuje jeszcze przekazu góra-dół.Co do eq to słucham tidal i w nim brak,sam odtwarzacz posiada,ale tylko gdybym odtwarzał z poziomu apki Fiio Music,a fizycznie muzyki po kablu nie zgrywałem bo nawet nie mam takiej możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokanałówkach za bardzo przestrzennego grania nie można się spodziewać. Po MEE Audio Pinnacle P2 możesz oczekiwać trochę lepszej przestrzenności brzmienia. Jednak ogólnie brzmienie może okazać się nieco mniej nasycone detalami. Pinnacle P1 będą jeszcze bardziej nasycone i przestrzenne, lecz z jeszcze mniejszą ilością basu.

Przestrzenność brzmienia jest domeną słuchawek większych, zwykle z pałąkiem o budowie otwartej.

Może warto spróbować tańszych słuchawek takich jak KZ ZS10 pro. Są znane z dość funowego grania i przestrzenności brzmienia.

Myślę ze to mogą być dobre słuchawki, tak na przesiadkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...