Skocz do zawartości

Nieznane przewody Philips HTS3115


LOKI

Recommended Posts

Witam, przyszedł czas na wymianę ok. 10 letniego kina domowego na coś nowszego, lecz chciałbym je jeszcze wykorzystać i tutaj pojawia się problem. Wszystkie głośniki (jest ich 6) są podłączone do DVD przez jakiś nieznany mi kabel, który dodaję w załączniku. Moim pytaniem jest jak takowy przewód się nazywa, ponieważ chciałbym taki zakupić jako przejściówkę do aux, jeżeli takowa w ogóle istnieje. Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20200503_212415.jpg

IMG_20200503_212425.jpg

IMG_20200503_212433.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to wtyczki do podłączania głośników.

AUX służy do podłączania źródła (np. odtwarzacza), a nie głośników.

W kinie domowym "All in one" zazwyczaj są głośniczki kiepskiej jakości oraz pasywny subwoofer - więc suba nie wykorzystasz do podłączenia nowego amplitunera, a zamiast starych głośniczków zdecydowanie lepiej będzie kupić zwykłe kolumny oraz sub aktywny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź. To, że są to wtyczki do podłączania głośników to wiem, tylko myślałem że po prostu mają jakąś swoją nazwę. Natomiast co do tego kina to będzie zrobione dokładnie tak jak mówisz, amplituner + kolumny, a co do starego kina to chciałem je wykorzystać jako głośniki komputerowe. Wiem, że po podłączeniu przejściówki z hdmi od komputera do scarta do DVD będzie to chodzić, tylko myślałem że po prostu jest jakiś sposób na obejście DVD, np kupienie jakiejś przejściówki pod te stare kable.
 

3 minuty temu, Konrad Kulwicki napisał:

Dokładnie tak, jak napisał przedmówca.

Możesz ewentualnie zdjąć te plastikowe końcówki i masz gole kable, które podłączysz pod gniazda głośnikowe we wzmacniaczu/amplitunerze, ale do suba musisz mieć osobny wzmacniacz.

Do czego myślałeś ich użyć, tak właściwie?

Jako głośniki komputerowe. Zrobienie kina domowego tylko nie z telewizorem lecz z monitorem.

Edytowano przez LOKI
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komputera lepiej kupić głośniki aktywne (czyli ze wzmacniaczem). Można kupić już za kilkadziesiąt złotych - a lepsze i firmowe za niewiele ponad 100zł.
A w najgorszym wypadku (nie polecam - są słabe...) takie które są zasilane z portu USB.

Pozdrawiam
PS. Proszę - nie cytuj całej wypowiedzi z poprzedniego postu, bo nie ma takiej potrzeby.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ są to głośniki pasywne, to potrzebujesz wzmacniacza. Jeśli chcesz to ogarnąć jak najmniejszym kosztem, to użycie samego DVD z zestawu jest najbardziej sensowne. Ale widzę problem - to dvd ma jeno wejście AUX, analogowe stereo. I SCART i HDMI to wyjścia. Nie wprowadzisz nijak sygnału surround.

Przerabiałem ten temat ostatnio z rodzicami, bo mieli dokładnie tego philipsa :)

Możesz oczywiście podpiąć to kino pod monitor z wejściem hdmi, no problemo, ale wciąż odtworzysz tylko to, co włożysz do tego dvd.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Takowe już posiadam, tylko chciałem podłączyć właśnie te z kina z racji że są mocniejsze i mimo swoich lat to robią lepszy efekt niż jakieś 2 głośniczki na biurku.

@Konrad Kulwicki czyli jak dobrze rozumiem twoim zdaniem nie ma żadnego sposobu na korzystanie z tego kina przy pomocy komputera?

Myślałem, że jeśli kupię takową przejściówkę hdmi>scart, przez który już wcześniej przechodził dźwięk z telewizora to będzie to jakoś działało.

Lepiej tłumacząc chodzi mi o to aby sygnał z komputera przechodził do DVD a z tego już do głośników, ale myślę że się rozumiemy.

Edytowano przez LOKI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, szczerze - może być i tak, że ten SCART jest dwukierunkowy, w sensie wpuszczał do kina dźwięk z TV jakoś, na tej samej zasadzie, co HDMI ARCwe współczesnym sprzęcie. Nie pamiętam, od długich lat mieliśmy je podłączone HDMI.

Ale nawet jeśli (w co wątpię, bo instrukcja o tym nic nie wspomina) to to Cię niezbyt ratuje chyba. Bo pomyśl, jak to podłączysz...

PC ma wyjście HDMI - je podłączasz do czego? 

a) Do monitora? Ok, masz sygnał wideo z kompa na ekranie. A teraz jak podłączasz to kino/dvd? Monitor nie ma przecież wyjścia HDMI, które zamienisz na SCART.

b) Do kina przez przejściówkę HDMI-SCART? Ok, kino może zagra dźwięk. Ale jak wypuścisz obraz z kina do monitora? Po HDMI out kina? Nie, bo to jest wybór - albo dajesz SCART, albo HDMI out. Przy podpiętych obu kablach podejrzewam, że system zgłupieje.

Jedyna sensowna opcja (ale nie bezkosztowa) to... znaleźć tanio jakiś starszy, używany amplituner kina domowego z wejściem i wyjściem hdmi i do tego jakiś wzmacniacz do subwoofera. Ale sumarycznie ciężko będzie Ci to zrobić taniej, niż kupić zestaw 5.1 do komputera, jakiegoś Logitecha czy Creative, który zagra pewnie nie gorzej, niż te philipsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to co napisałeś faktycznie ma sens i dało mi trochę do myślenia. Moim rozwiązaniem będzie poszukanie gdzieś w domu jeszcze takowej przejściówki, podłączę i sprawdzę a może to jakoś zagra, jak nic z tego nie będzie to dam sobie spokój i tyle.

Dzięki za pomoc i znalezienie trochę czasu dla takiego laika jak ja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...