Skocz do zawartości

Dali Oberon 3 + ??? amplituner stereo ???


id872

Recommended Posts

Witajcie.

Kilka tygodni temu kupiłem głośniki Dali Oberon 3. Nie mogę zdecydować się na amplituner. Wiem tylko, że potrzebuję dwóch kanałów (stereo) i funkcji multimedialnych.

No i niestety mam ograniczenie - szafka wisząca na ścianie ma głębokość 38 cm, czyli odpada Yamaha z głębokością 39.2 cm...

Byłem zdecydowany na Denona DRA-800h, ale dowiedziałem się, że nie powinno się łączyć go z Oberonami (Oberony ciepłe, Denon ciepły- sorry pewnie coś mieszam). Yamaha R-N803D albo RN-602 podobno dobrze by zagrała, no ale mam to ograniczenie, którego nie przeskoczę. Moje preferencje dźwiękowe, to prawie każda muzyka jaka leci w radiu + trochę rocka, klasycznej, EDM... Chciałbym, żeby nie było przytłumionego dźwięku (czysty, ale nie świszczący). Mały pokój 16m2.

Może Onkyo TX-8270? Albo zupełnie coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz też nie da razy.

Pasuje bardziej dzwiekowo ale też jest słaby mocowo. Jeśli pomieszczenie bedzie duże to nie da rady

 Onkyo 8390?

A zapytam z ciekawości inaczej. A jaka jest wysokość? Bo zaraz się okaże kolego że nic tam nie wsadzisz.

I tak DRA 800 nie do Oberona.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak jak pisałem, mały pokój 16m2. Wysokość mnie w ogóle nie ogranicza, bo amplituner będzie stał na półce - załączam zdjęcie.

Szerokość półki 50 cm, głębokość 38 (do ściany), ale niestety jak widać są kable na środku...

 

polka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokość do ściany 38cm, ale jest wyjście na kable (co daje -5cm).

Wziąłbym tego Onkyo TX-8390, ale też będzie bardzo ciasno o ile w ogóle się zmieści...

Chyba zdecyduję się na Onkyo TX-8250 lub TX-8270. Mam nadzieję, że będzie to względnie dobry wybór.

Gdyby ktoś miał jeszcze coś do dodania, to bardzo proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz dwie możliwości, które powinny się sprawdzić, a są to Onkyo 8390 lub Yamaha RN803d. Yamaha to dynamiczniejsze i bardziej szczegółowe brzmienie z najlepszą aplikacją do obsługi. Onkyo to takie brzmienie miedzy yamahą a Denonem. Delikatnie ocieplone ale nie tak „tłuste” jak w przypadku DRA800h. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, id872 napisał:

Głębokość do ściany 38cm, ale jest wyjście na kable (co daje -5cm).

Wziąłbym tego Onkyo TX-8390, ale też będzie bardzo ciasno o ile w ogóle się zmieści...

Chyba zdecyduję się na Onkyo TX-8250 lub TX-8270. Mam nadzieję, że będzie to względnie dobry wybór.

Gdyby ktoś miał jeszcze coś do dodania, to bardzo proszę...

Pozycz od nas te modele i juz, sprawdzisz jak pasują i jak grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie propozycje. Nie pali mi się z decyzją i zakupem, więc jeszcze chwilę się zastanowię.

Póki co faworyt to Onkyo TX-8270.

Teraz jeszcze mi przyszło do głowy, że może zamiast systemu all-in-one wybrać jakiś wzmacniacz klasę wyższy (od 8270) + player sieciowy?

Tylko wtedy nie będę mógł przesłać dźwięku z telewizora przez HDMI, ARC itd.

Na przykład taki Onkyo A-9150 jak wypada dźwiękowo przy Onkyo TX-8270?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem.

Dzisiaj sporo szukałem i nasunął mi się jeszcze Cambridge Audio AXR100. Pytanie czy wypadnie lepiej od Onkyo?

Więc na tą chwilę zastanawiam się nad trzema: Onkyo A-9150 / Onkyo TX-8270 i Cambridge AXR100.

Chyba nie pozostanie mi nic innego jak przetestować je po prostu i zdecydować się na konkretny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge AXR100 to fajny i tani amplituner. nie ma funkcji sieciowych dlatego jest tańszy ale gra na prawde wydajnie.

Onkyo 9150 gra lepiej od 8250 trzeba to powiedzieć otwarcie.

Ale nie podłączysz TV jako źródło bo będzie to grało słabo.

Więc w przypadku takie urzadzenia, nie posiadającego sieci, pomyśl o chromacast audio albo Malina z wyjściem cyfrowym.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, id872 napisał:

Onkyo TX-8270 i Cambridge AXR100.

 

Ten CA AXR100 (jest jeszcze model AXR100D) zjada te Onkyo bez problemu i lepiej wysteruje Twoje kolumny, a nawet ten nizszy model CA AXR85. Te amplitunery nie sa tu czesto polecane poniewaz sa zbyt malo nowoczesne (brak wejsc, wyjsc i roznych funkcji), a takich dzisiaj ludzie szukaja. Jesli nie potrzebujesz tych wszystkich zbednych wodotryskow to bedzie dobry kierunek do odsluchu. Tutaj masz testy na potwierdzenie jak mocowo wygladaja te amplitunery stereo, zeby nie byc goloslownym.

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3186-onkyo-tx-8270

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3183-cambridge-audio-axr100

image.thumb.png.0894d8def2e560cebdf39e4bdb560e24.pngimage.thumb.png.a8fccb947fcd19a5376262542af728cb.pngimage.thumb.png.15d7fe1d5495adccbda846355707725e.pngimage.thumb.png.8f0ff30f88e55c04e856ed0707840d44.png

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Cambridge AXR100 do mnie najbardziej przemawia. Chociaż znalazłem jeszcze Cambridge CXA80 i też zastanawiam się nad nim - wtedy już całkowicie zrezygnowałbym z wbudowanych opcji dodatkowych - pytanie czy warto dla potencjalnie lepszego dźwięku?

Chyba za bardzo się motam, przedłużam decyzję i przejmuję wyborem, ale chociaż znalazłem coś lepszego od masówki all-in-one Denon/Yamaha/Onkyo...

Dzięki za nakierowanie na lepszy wybór!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, id872 napisał:

No, Cambridge AXR100 do mnie najbardziej przemawia. Chociaż znalazłem jeszcze Cambridge CXA80 i też zastanawiam się nad nim - wtedy już całkowicie zrezygnowałbym z wbudowanych opcji dodatkowych - pytanie czy warto dla potencjalnie lepszego dźwięku?

Chyba za bardzo się motam, przedłużam decyzję i przejmuję wyborem, ale chociaż znalazłem coś lepszego od masówki all-in-one Denon/Yamaha/Onkyo...

Dzięki za nakierowanie na lepszy wybór!

Witam,oczywiscie ze warto tylko wzmacniacz ,mialem amplituner i po przesiadce na wzmaciacz cxa 60 uzyskalem o niebo lepsze parametry dzwieku,polecam wzmaciacz mnie na prawie 40m2 wystarcza w zupelnosci cxa 60 plus siec p chromecast audio za 100pln tidal hifi ,jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zbynio napisał:

Witam,oczywiscie ze warto tylko wzmacniacz ,mialem amplituner i po przesiadce na wzmaciacz cxa 60 uzyskalem o niebo lepsze parametry dzwieku,polecam wzmaciacz mnie na prawie 40m2 wystarcza w zupelnosci cxa 60 plus siec p chromecast audio za 100pln tidal hifi ,jest super.

Dzięki Zbynio, S4Home. Myślę nad CXA80, jedyne co mnie odpycha, to to okrojenie nawet z bluetooth, ale tak jak piszesz, chromecast audio, tylko wtedy łączymy go jackiem 3.5 mm (AUX)? Nie będzie strat jakości?

A telewizor optykiem jak rozumiem?

Za kilka dni pewnie na coś się zdecyduję :) Finalni faworyci to AXR100 i CXA80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce CXA80 można wybrać coś bardziej spójnego i dojrzałego. Gdzieś już napisałem, że to urządzenie jest dla tych, których wielbią ostrą górę i lubią żyć w tej męczarni..

-Spróbuj z NADem C368/388 - to bardzo solidne wzmacniacze

-Lub z Naimem Nait 5i - dobrze zrównoważony wzmak

a potem się przekonasz, że miałem rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2020 o 19:59, id872 napisał:

No, Cambridge AXR100 do mnie najbardziej przemawia. Chociaż znalazłem jeszcze Cambridge CXA80 i też zastanawiam się nad nim - wtedy już całkowicie zrezygnowałbym z wbudowanych opcji dodatkowych - pytanie czy warto dla potencjalnie lepszego dźwięku?

 

Jesli dla Ciebie priorytetem jest jakosc dzwieku to warto wybrac wzmacniacz, a tym bardziej iz nie lubisz przytlumionego dzwieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
17 godzin temu, Miras23 napisał:

W miejsce CXA80 można wybrać coś bardziej spójnego i dojrzałego. Gdzieś już napisałem, że to urządzenie jest dla tych, których wielbią ostrą górę i lubią żyć w tej męczarni..

-Spróbuj z NADem C368/388 - to bardzo solidne wzmacniacze

-Lub z Naimem Nait 5i - dobrze zrównoważony wzmak

a potem się przekonasz, że miałem rację.

Fakt, nie chciał bym ostrego, aż syczącego dźwięku, tylko nie wiem czy wiesz, że mam już kolumny Dali Oberon 3, które jak rozumiem nie powinny grać ostro z tym wzmacniaczem. Z tego co ludzie piszą, Dali z początkowo obstawianym przeze mnie Denonem to złe połączenie (ciepły przytłumiony dźwięk) 

Ale wiem, nie przekonam się dopóki nie posłucham i to najlepiej w swoim pokoju :)

 

Lysyrafal, tak, zwłaszcza, że - powtórzę - pudełka all-in-one grają słabiej, a same funkcje sieciowe często nie działają stabilnie (z tego co czytałem)

 

Edytowano przez id872
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 15:33, id872 napisał:

Fakt, nie chciał bym ostrego, aż syczącego dźwięku, tylko nie wiem czy wiesz, że mam już kolumny Dali Oberon 3, które jak rozumiem nie powinny grać ostro z tym wzmacniaczem. Z tego co ludzie piszą, Dali z początkowo obstawianym przeze mnie Denonem to złe połączenie (ciepły przytłumiony dźwięk) 

Ale wiem, nie przekonam się dopóki nie posłucham i to najlepiej w swoim pokoju :)

 

Lysyrafal, tak, zwłaszcza, że - powtórzę - pudełka all-in-one grają słabiej, a same funkcje sieciowe często nie działają stabilnie (z tego co czytałem)

 

Dali z Denonem brzmi przytłumionym dźwiękiem? Ciekawa opinia. Nie zgodzę się z nią. Moim zdaniem ,to jasny i agresywny dźwięk. Może nie aż tak w skali, jak Cambridge Audio, który jak dla mnie jest "nie jadalny" ale jednak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Miras23 napisał:

Dali z Denonem brzmi przytłumionym dźwiękiem? Ciekawa opinia. Nie zgodzę się z nią. Moim zdaniem ,to jasny i agresywny dźwięk. Może nie aż tak w skali, jak Cambridge Audio, który jak dla mnie jest "nie jadalny" ale jednak. 

Ciekawa opinia ale pozwolę się z nią nie zgodzić. Dali grały u mnie zarówno z ampli jak i wzmakiem denona i nie mogę powiedzieć, że to było "jasne granie". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2020 o 20:36, id872 napisał:

hromecast audio, tylko wtedy łączymy go jackiem 3.5 mm (AUX)? Nie będzie strat jakości?

Będą i to znaczne. Jeśli chromacst to tylko podłączony optycznie.

Dnia 8.05.2020 o 21:51, Miras23 napisał:

Naimem Nait 5i - dobrze zrównoważony wzmak

5i czy też 5si zrównoważony?????? 

obraz.png.af1ed68e0822713b9578710ac82b0f13.png

9 godzin temu, Miras23 napisał:

Dali z Denonem brzmi przytłumionym dźwiękiem? Ciekawa opinia. Nie zgodzę się z nią. Moim zdaniem ,to jasny i agresywny dźwięk. Może nie aż tak w skali, jak Cambridge Audio, który jak dla mnie jest "nie jadalny" ale jednak. 

Ja jednak uważam że tak. Oberony z Dali to dźwięk stłumiony, momentami nudny i mozolny.

Miras lubisz iśc pod prąd :) Coraz bardziej Cie lubie.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...