Skocz do zawartości

Streaming prosze o porade cos lepiej,


zbynio

Recommended Posts

Witam,posiadam cxa60+chromecast audio,polaczone ze soba po optyku,zrodlo tidal hifi,chcialbym cos poprawic w tym zestawieniu,wiem ze cxnv2 byl by tu najlepszym rozwiazaniem zarowno od strony dzwiekowej jak i wizualnej,ale troszke na razie poza mom budzetem(zakupilem kolumny+wzmaciacz),czy da sie cos taniej aby poprawic zrodlo dostarczane do wzmaciacza ,moze jakis dac do chromecasta,prosze o porade i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXA60 już masz podłączone po optyku więc wykorzystujesz DACA. Zakup kolejnego na optyk moim zdaniem nie ma sensu.

Może lepiej zainwestować w lepszy transport? Maline? Rasberry Pi?

Ewentualnie gotowe urządzenie Yamaha WXAd 10. Tu dzwiek bedzie inny.

Z tańszych odtwarzaczy dobre urządzenie to Blusound Node 2i.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dopiąć do tematu. Mam tidal hi fi.
Czy jakość dźwięku HiFi jest tylko na aplikacji telefonu i komputerze?
Osobiście jakoś źródła dźwięku używam tv Samsunga Q7 po optyku do wzmacniacza a niedługo może do dac albo cx który ma już dac.
Czy jakość dźwięku w aplikacji tidal na Smart TV Samsung też jest HiFi? Aplikacja na tv nie pokazuje wgl tych informacji co jest w HiFi co w mqa a co normal...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 4.05.2020 o 07:20, S4Home napisał:

CXA60 już masz podłączone po optyku więc wykorzystujesz DACA. Zakup kolejnego na optyk moim zdaniem nie ma sensu.

Może lepiej zainwestować w lepszy transport? Maline? Rasberry Pi?

Ewentualnie gotowe urządzenie Yamaha WXAd 10. Tu dzwiek bedzie inny.

Z tańszych odtwarzaczy dobre urządzenie to Blusound Node 2i.

Pozdrawiam

Czy takie cos jak rasberry+nakladka hifi berry+pro,da zuwazalna roznice w jakosci nad chromesastem audio,myslalem o nakladce allo digione ale obecnie niedostepna,moze jednak ten bluesund node,jestem troche laikiem komputerowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podejść lub nie ale różnica będzie zauważalna względem chromecasta. Moim zdaniem na plus

Dnia 8.05.2020 o 12:37, patryk.mysiak napisał:

Chciałem się dopiąć do tematu. Mam tidal hi fi.
Czy jakość dźwięku HiFi jest tylko na aplikacji telefonu i komputerze?
Osobiście jakoś źródła dźwięku używam tv Samsunga Q7 po optyku do wzmacniacza a niedługo może do dac albo cx który ma już dac.
Czy jakość dźwięku w aplikacji tidal na Smart TV Samsung też jest HiFi? Aplikacja na tv nie pokazuje wgl tych informacji co jest w HiFi co w mqa a co normal...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma to znaczenia. TV jako transport to najgorsze źródło. Więc czy on wyświetla MQA, FLAC czy MP 320 kbps to akurat najmniejszy problem dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie ma to znaczenia. TV jako transport to najgorsze źródło. Więc czy on wyświetla MQA, FLAC czy MP 320 kbps to akurat najmniejszy problem dla Ciebie.


Od kilku tygodni używam Chromecast. Różnica względem tv ogromną oczywiście na plus.
Też mam cx60 i do tego głośniki canton gle 470
Wiem że głośniki średnie ale naprawdę ciężko mi uwierzyć jak znośnie zaczęły grać po zmianie wzmacniacza i przejściu na Chromecast.

Malina raczej mnie nie interesuje myślę nad streamerem Yamahy ale to chyba razem z nowymi głośnikami więc chwilę muszę się zadowolić aktualnym zestawem

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...